Dáša_
02.09.08,11:37
SZČO dosiahla za rok 2006 zisk vyšší ako 50.000, teda mala by platiť kvartálne preddavky na dan. Dan riadne v marci 2007 zaplatila, ale zaroven ešte v polovici marca marci ukončila činnosť, zrušila živnosť.
Na základe par 34, ods 8 zákona 595/2003Zb sme sa domnievali, že SZČO (teda vlastne už ani nie, lebo už je zrušená) preddavky platit nemusí.
A teraz prišla vyzva z DU, aby zaplatil preddavok, ktory bol vraj splatný 31.12.2007.

Dan za rok 2007 , teda za tie necelé 3 mesiace normalne priznal, podal danove priznanie (je zamestnaný) a aj nedoplatok zaplatil.

Zle sa na to pozerám? Naozaj mal zaplatit preddavok? A čo s tým preddavkom teraz, keby ho aj zaplatil? Nemá ho s čím započítať.
Vladimír Ozimý
02.09.08,10:10
podľa mňa ste postupovali správne...treba si to vydiskutovať so správcom dane či vás majú správne nahodených v systéme...možno to majú zle zadefinované pretože aj v tom ods. 8 máte napísané že to máte oznámiť správcovi dane a ak ste tak nevykonali tak možno v systéme vás majú nahodených ako osobu povinnú platiť preddavky na daň...
no a pozor v texte uvádzate zisk vyššíí...asi ste mysleli daň...len toľko lebo pre účely preddavkov na daň je dôležité výška dane a nie zisku
Dáša_
02.09.08,10:24
Dakujem za odpoved.
A samozrejme aj za opravu. Mala som na mysli dan, ale tuším prsty boli rýchlejšie.

Dám vedieť, čo hovorí DU osobne.
Dáša_
02.09.08,16:35
No tak daňový úrad po približne hodinovom študovaní uznal, že žiada blbosť.

Ale na druhú stranu vyjadrenie: "hodte papier od nás do koša.." mi nezneje dva krat košér.

tak trochu mimotemy Ja totižto ked vidím čokoľvek z DU, tak mám na pozadí vyjadrenie z UDR, že nariadili každému DU počet daňových exekúcii, ktoré majú vykonať. A to sa tým podla mna chválili, ako dobre to vymysleli.
Naoyaj povedali rovno exekúcie, žiadne doruby :eek:
Zoltán Kovács
02.09.08,17:07
No tak daňový úrad po približne hodinovom študovaní uznal, že žiada blbosť.

Ale na druhú stranu vyjadrenie: "hodte papier od nás do koša.." mi nezneje dva krat košér.

tak trochu mimotemy Ja totižto ked vidím čokoľvek z DU, tak mám na pozadí vyjadrenie z UDR, že nariadili každému DU počet daňových exekúcii, ktoré majú vykonať. A to sa tým podla mna chválili, ako dobre to vymysleli.
Naoyaj povedali rovno exekúcie, žiadne doruby :eek:

No ja pre istotu by som sa písomne odvolal. Na to musia aj oni dať písomné vyjadrenie. Aby sa nestalo, že výzva ostane v platnosti (veď majú to v systéme), a neskôr sa bud domáhať tej zálohy.
Dáša_
02.09.08,17:13
No ja pre istotu by som sa písomne odvolal. Na to musia aj oni dať písomné vyjadrenie. Aby sa nestalo, že výzva ostane v platnosti (veď majú to v systéme), a neskôr sa bud domáhať tej zálohy.

Aj ja mam podobný názor, ale na druhú stranu, ked sme teraz bez problemov dokazali, že mame pravdu, tak snád aj druhy raz.