evina313
02.09.08,11:07
vobec netušim, či som dala svoj problém do spravnej casti porady, ale skusim.
včera som synovi kupila kolieskove korčule. v obchode si ich vyskusal, boli mu dobré. aspon to tvrdil. ked sa vsak zacal vonku viac korčulovat, zacala ho boliet noha. tlaci ho na narte jazyk topanky. teraz neviem čo mam robit. neboli vobec lacné, myslíte ze by mi ich mohli vymenit? nie su vobec poškodené. je nam to velmi luto, topanku si obuval aj viac krat denne že sa to možno roztiahne, ale nič. korčule stoja v kute .pritom nema ani vysoký nart, tak neviem kde je problem.
tak sa vas pýtam, viem, že v niektorých obchodoch tovar do 8 dni vymenia, len neviem či je toto dovod na reklamaciu.
dakujem
Chobot
02.09.08,09:10
vobec netušim, či som dala svoj problém do spravnej casti porady, ale skusim.
včera som synovi kupila kolieskove korčule. v obchode si ich vyskusal, boli mu dobré. aspon to tvrdil. ked sa vsak zacal vonku viac korčulovat, zacala ho boliet noha. tlaci ho na narte jazyk topanky. teraz neviem čo mam robit. neboli vobec lacné, myslíte ze by mi ich mohli vymenit? nie su vobec poškodené. je nam to velmi luto, topanku si obuval aj viac krat denne že sa to možno roztiahne, ale nič. korčule stoja v kute .pritom nema ani vysoký nart, tak neviem kde je problem.
tak sa vas pýtam, viem, že v niektorých obchodoch tovar do 8 dni vymenia, len neviem či je toto dovod na reklamaciu.
dakujem

Dôvod na reklamáciu to nie je. Treba sa opýtať v obchode, či sú ochotní vymeniť korčule za iné číslo. Nie je to ale ich povinnosť.

Koľko rokov má ten syn?
evina313
02.09.08,09:15
no už dosť na to, aby vedel či ho tlacia - 12;)
Chobot
02.09.08,09:25
no už dosť na to, aby vedel či ho tlacia - 12;)

Preto som sa pýtal, lebo my keď sme kupovali na syna keď mal menej (teraz 13) takéto veci, tak sme kupovali aj o číslo väčšie, aby z toho o 2 mesiace nevyrástol. Ak to predajca nezoberie na výmenu, tak vám zostáva to len predať cez inzerát ako použitú vec. Mali sme tiež kopec vecí, čo sme takto kúpili, syn to použil 3-4x a vyrástol z toho. Teraz už pár rokov kupujeme takéto veci tiež len na inzerát, vyjde to lacnejšie a následne to môžeme za skoro rovnakú cenu predať (bicykel, korčule, ..).
evina313
02.09.08,09:28
no hej, ale jemu nie su malé, kupili sme dostatočne velké. jeho len ta jedna korčula tlaci na narte. ked ju tam skusal, netlačila, len ked sa potom korčuloval. pritom nart ma v poriadku, tak neviem
jess
02.09.08,09:33
Ak bol tovar použitý a v tomto prípade bol - vidno to na kolieskach, predajca Vám to nevezme na výmenu ani späť, pretože už to nikto nekúpi. Jediná možnosť je, predať to cez inzerát.

Skúste mu to zapínať cez ten jeden nárt trošku menej, ale tak, aby bola noha samozrejme pevná, inak príde k úrazu.
evina313
03.09.08,12:00
takže reklamácia sa nakoniec nekonala, syn si do ponožky napchal gazu :)
ale pisala som mail do predajne a opísala im svoj problem. Odpoved prisla taká, že pokial nie su poškodene tak nam ich vymenia.Nešli sme ich nakoniec vymenit, ale teším sa, že vobec reagovali.