vd dolina
02.09.08,11:48
Dobrý den, rada by som sa spýtala či máte niekto skusenosti so vsetkym čo si musi student vybavit ked preruši vysoku skolu? Je odcestovaný kvôli štúdiu na súkromnej jazykovej skole v Austrálii.
Už sa ďalej nepovažuje za nezaopatrené dieťa, štát už dalej neplatí zdravotné poistenie. Musí sa stať samoplatcom? Má uhradené komečné zdravotné poistnie na 6 mesiacov v zahraničí.
Nárok na daňový bonus rodičom zaniká az od oktobra? keďže k prerušeniu štúdia dôjde hned po zápise, tj. 17.9.2008? potvrdenie zo školy z predchádzajúceho roku je vydane iba do 31.8.2008. Viete mi poradiť ako je to s nárokom na rodinné prídavky? Velmi pekne dakujem za odpovede :D
vd dolina
02.09.08,10:48
fakt sa nenajde nikto kto by mi poradil?
dalilada
02.09.08,18:11
ZP - samoplatca
Daňový bonus len do konca augusta
lucia85
03.09.08,17:45
...pokiaľ je zdravotne poistený mimo EU viac ako 6 mesiacov, môže prerušiť poistenie, nemusi sa stať samoplatcom a musi vratit kartičky do zdravotnej poistovne...
ja si myslim ze na daňový bonus ma narok ešte v septembri, pretoze studentom prestáva byt odo dna prerušenia studia a to bude az 17.9. a pre daňový bonus je predsa rozhodujúci prvý den mesiaca... toto je však iba môj názor...
vd dolina
05.09.08,05:44
to sú ale trošku protichodné názory... neporadí mi ešte niekto? dakujem
Marta_
05.09.08,06:03
Treba sa odhlásiť zo ZP odovzdať kartičku s tým, že si platí ZP v zahraničí - musí o tom doniesť písomné potvrdenie. Ak nemá žiadne podlžnosti, odhlásia Vás bez problémov.
vd dolina
05.09.08,09:07
jeee... konečne niekto... dakujem moc martuška...
a ten daňový bonus a rodinné prídavky? súhlasite,ze je nárok ešte v septembri?
pavlinka
19.04.11,11:10
Študent denného pomaturitného štúdia prerušill štúdium,odišiel robiť do Anglicka. Do dnešného dňa sa neodhlásil zo zdravotnej poisťovne kartičku poistenca nechal doma.V Anglicku pracuje na pracovnú zmluvu a platí si aj zdravotné poistenie od 12.10.2009.
Ako ho treaz odhlásiť , bude platiť penále ak keď predloží pracovnú zmluvu z Anglicka a potvrdenie že je poistený v zahraničí.Ďakujem za odpoveď.
ivka70
19.04.11,11:24
Študent denného pomaturitného štúdia prerušill štúdium,odišiel robiť do Anglicka. Do dnešného dňa sa neodhlásil zo zdravotnej poisťovne kartičku poistenca nechal doma.V Anglicku pracuje na pracovnú zmluvu a platí si aj zdravotné poistenie od 12.10.2009.
Ako ho treaz odhlásiť , bude platiť penále ak keď predloží pracovnú zmluvu z Anglicka a potvrdenie že je poistený v zahraničí.Ďakujem za odpoveď.

Kedze zo zakona ma povinnost hlasit zmeny do 8 dni, poistovna ma pravo vymahat od neho to, co jej sposobil neodhlasenim sa. Nemusi to vsak urobit.

Urcite je potrebne co najrychlejsie s kopiou prac. zmluvy alebo potvrdenim o plateni ZP v UK, ist do zrdavotnej poistovne a dat veci do poriadku.
charlott22
20.08.11,18:41
Dobrý deň,
Prijali ma na VŠ, v júli som bola na zápise a nástup do školy sa mi začína 19.septembra.Lenže do toho mi niečo prišlo a preto z vážnych rodinných dôvodov sa mi nedá nastúpiť na štúdium. Prosím vás môžete mi poradiť, či to treba oznámiť fakulte(univerzite) len písomnou formou.A ako taká žiadosť vyzerá?? Ďakujem veľmi pekne za radu.!!!! :)
charlott22
22.08.11,18:19
prosím môžte mi s tým niekto poradiť???? Ak budete taký ochotný,tak ďalkujem..... Ja by som potrebovala vedieť,či sa dá napísať písomnú žiadosť na VŠ....,že nemôžem nastúpiť na štúdium z vážnych rodinných dôvodov....a či sa to ešte vôbec dá,ak som už bola na zápise. Prosím poradte niekto...budem vám vdačná .ĎAKUJEM!!!!!
ivka70
22.08.11,18:37
prosím môžte mi s tým niekto poradiť???? Ak budete taký ochotný,tak ďalkujem..... Ja by som potrebovala vedieť,či sa dá napísať písomnú žiadosť na VŠ....,že nemôžem nastúpiť na štúdium z vážnych rodinných dôvodov....a či sa to ešte vôbec dá,ak som už bola na zápise. Prosím poradte niekto...budem vám vdačná .ĎAKUJEM!!!!!

Obracias sa asi na nespravne forum, najpresnejsie by ti mali odpovedat na studijnom oddeleni tvojej VS.
Ziadost sa urcite napisat da, nikto ta, napriek zapisu, predsa nemoze donutit na VS chodit, nech uz mas akekolvek dovody na nenastupenie.
Otazne je, ci sa ti to bude alebo nebude pocitat ako absolvovany 1 rok VS studia. Ale to budes riesit az keby si znovu na VS chcela nastupit.