tiina_tiina
02.09.08,13:01
Ahojte, chcela by som poprosiť o pomoc. Píšem diplomovú prácu o využití účtovnej závierky pre potreby finančného riadenia a vyskytla sa mi od oponenta taká otázka, že aký význam má účtovná závierka ako štvorbilančný systém..prosím o pomoc, nemozem sa z toho vymotat.:mee:

Ďakujem
t.
gogina
02.09.08,11:14
Ak Ti ešte nik neporadil, tak v skratke je to súvaha, výsledovka,prehľad peň.tokov a výkaz o zmenách.
účtovník 007
02.09.08,11:16
Len doplním tie zmeny: prehľad zmien vo vlastnom imaní
tiina_tiina
02.09.08,12:24
..a predpokladam, že všetko so všetkým súvisí. a nevieš mi prosim este poradit, aky vyznam to ma vo financnej analyze. teda je mi jasne v globale aky vyznam to ma, ale nejaky konkretny priprad ma nenapada:(
pritom este existuje aj tribilačný system, to je zrejme bez vykazu o zmenach VI.

dakujem:)
t.
gogina
02.09.08,18:37
To máš jednoduché, vychádzaš so súvahy, výsledovky a prehľadu tokov. Niekedy sa to volalo rozbory/tuším/, teraz finančná bilancia. Ide o likviditu ukazovatele likvidity- iNMde o schopnosť hradiť svoje závazky, Majetok možno začleniť do tried a to najlikviddnejšie,majetkové účasti realizovateľné v krátkej dobe,menej lidividitné/zásoby/ dlhodobo likviditné, nelikvidné/HIM/Likvidita sa deli na I, II, III, stupeň,Ďalším ukazovateľom likvidity, je doba obratu zásob,doba obratu krátkodobých pohľadávok,splácanie závazkov...Analýza použitia HV.zásob,HIM. nAPR. doba obratu zásob = priem.stav zásob*365/tržby / koľko trvá jedna obrátka zásob v dňoch - toto je najednoduchší príklad.
doba splácania závazkov = priem.stav závazkov*365/náklady výsledok, doba trvania úhrady od jej vzniku
Ak som niečo zle napísala, nech ma kolegovia opravia . Bilancia sa robí za podmienky bilančnej rovnice t.j. aktíva + iné aktíva = pasíva + iné pasíva. Toť vsjo v skratke. Kolegovia porďáci nech sa pripoja, budeme diskutovať o analýze ,mňa to zaujíma