vianeli
02.09.08,12:25
Dobrý deň,
mal by som otázočku:

-chcel by som pre priatelku otvoriť kvetinárstvo aby mohla robiť vo vlastnom.

Zaujímalo by ma či sa dokáže malé kvetinárstvo uživiť v obci (asi 1800 obyv.) vzdialenej od najbližšieho mesta aj konkurencie asi 5km?

Ak by mal niekto podobnú skúsenosť alebo radu nech mi prosím niečo napíše.

Vopred ďakujem.
michelle84
03.09.08,04:45
Dobrý deň,
mal by som otázočku:

-chcel by som pre priatelku otvoriť kvetinárstvo aby mohla robiť vo vlastnom.

Zaujímalo by ma či sa dokáže malé kvetinárstvo uživiť v obci (asi 1800 obyv.) vzdialenej od najbližšieho mesta aj konkurencie asi 5km?

Ak by mal niekto podobnú skúsenosť alebo radu nech mi prosím niečo napíše.

Vopred ďakujem.

Záleží od typu občanov, či majú záujem o kvetinárstvo+doplnkový tovar. Takisto aj kvetinárka musí robiť pekné kytice a poskytovať kvalitné služby. V inom problém nevidím. Samozrejme aj ceny sú dôležité, ale skôr by som prihliadala na kvalitu.
Filip Glasa
03.09.08,04:50
no ak tam kvetiny nie sú, tak sa to asi ujme. Každopádne od začiatku počítaj radšej so širším sortimentom ako len kvetiny: darčeky, keramika, črepníky, ozdobné sviečky, potreby do domácnosti. Prípadne to spojiť s malými záhradnými potrebami.
Manual
03.09.08,09:14
Dobrý deň,
mal by som otázočku:

-chcel by som pre priatelku otvoriť kvetinárstvo aby mohla robiť vo vlastnom.

Zaujímalo by ma či sa dokáže malé kvetinárstvo uživiť v obci (asi 1800 obyv.) vzdialenej od najbližšieho mesta aj konkurencie asi 5km?

Ak by mal niekto podobnú skúsenosť alebo radu nech mi prosím niečo napíše.

Vopred ďakujem.
Ak to chceš robiť tak, že budeš všetko nakupovať, tak môj názor je, že ťa to neuživí, 5 km je blízko ku konkurencii a na dedine by si musela ísť s cenou podstatne nižšie aby ich to odradilo ísť o 5 km ďalej ku konkurencii a musela by si mať široký sortiment, pretože zákazník chce vždy niečo "extra".
Ak by si sama pestovala nejaké základné druhy kvetov, alebo nejaké črepníkové k jarnej výsadbe, tak by to možno asi šlo.
A to už je zasa o podstatne väčších priestoroch a už by si k tomu musela mať na výpomoc manžela (priateľa) alebo deti = aspoň občas.
Veď si to spočítaj, cena predanej kytice mínus čo všetko si do nej kúpila a koľko kytíc za mesiac je predpoklad predať atď... atď... mínus náklady na samotný chod obchodu atď...
Ale skús, držím palce, aspoň si nebudeš musieť niekedy vravieť, že si to ani neskúsila.:)
PS:
Veľmi podstatná otázka je, že za čo chce robiť vo vlastnom !!! Alebo sa uspokojí napr. s "čistým" 6.000 Sk mesačne. Ale to sa dozvie až na konci roka, keď bude robiť daňové priznanie. Alebo to bude mať len ako hobby.
vianeli
03.09.08,19:09
Ďakujem všetkým, za svoj názor či radu.
Ak by sa našiel ešte niekto, budem rad.
arizona
03.09.08,19:27
My sme malá obec cca 2000 duší, 5 km od mesta. Máme dve kvetinárstva.
1. pani si predáva sama,dobré ceny,živé, umelé kvety,vence + malá drogéria.
2. dve majiteľky-krásne črepníkové,menej živé kytice,donáška kvetov na internete, umelé vence,záhr.potreby,elegantné črepníky,keramika,sviečky,na jar priesady kvetov do hrantíkov, celoročne dreviny,mašličky,taštičky a pod. Skrátky kvety + elegantné darčeky.
Aj keď nie sú asi všetky milionárky,prosperujú.
Veď kyticu,či veniec sa nechce každému nosiť z mesta, keď sa môže spľahnúť, že to má doma,za rohom...
SatriaNeo
28.03.11,12:04
Ja si už rok vybavujem kvetinárstvo s umelými kvetmi doma,toľko tých súhlasov a žiadostí musím poposielať,že už ma to aj prešlo..len kvôli tomu,že musím 2 roky držať živnosť to ešte strpím. Celý rok je v podstate "hluché obdobie" ale na dušičky zas človek nevie čo skôr..to je tak,raz sa darí a raz sú centové zisky..
SatriaNeo
28.03.11,12:06
Najlepšie je mať kvetinárstvo formou objednávok a popritom ešte aj do práce chodiť..nie je to až taký zisk..
j.sch
03.04.11,05:19
ja mám internetové kvetinárstvo a aj aranžovňu v BA. všetko v BA aranžujeme sami a aj to doručujeme .

Na kvetinárstvo na dedine pripomeniem len jedno a dôležité ! Spoluobčania ťa musia poznať a polovica úspechu tam už je ... druhá tá náročnejšia je ..

Sociálna situácia obyvateľov ... kvety nie sú každodenná a nevyhnutá potreba , čiže množstvo ľudí ich kupuje z fin. rezervy ... čiže z peňazí ktoré nepotrebujú na kuchyňu.

PS: opatrná rada .. nemaj veľké oči a drž reálne ceny : Máme množstvo objednávok aj zo zámoria a keď do niektorých lokalít nevieme zabezpečiť dodanie našej kytice riešime to TAMOJŠÍM kvetinárstvom .. A neraz nám sú ochotný kyticu v cene 45 euro /cena v BA/ predať za 70 euro lebo si myslia že keď už voláme TAK NÁS MAJÚ ! :-(

Držím palce ak sa do toho dáš ... Na dedine je ešte niekde zásobovanie tovarom a denne chodiť do VO v meste 30-40 km je drahé !
arizona
03.04.11,07:58
Otazka bola spred 3 rokov, zadavatel tu bol naposledy pred dvoma rokmi...