jaja8008
02.09.08,12:37
ahojte,

chcem sa spytat ci ma niekto z Vas skusenost so zmenou poistovne nahlasenou neskor.
moj pripad, zamestnanec mi dnes oznamil ze on zmenil zdravotnu poistovnu k 1.1.2008 a teda vsetky tohtorocne vykazy a platby do dvoch poistovni su zle.
volala som do vszp, kde bol u nas evidovany, ako mam postupovat ale pani mi iba oznamila mam opravit vsetky vykazy a to co bolo platene navyse za cele to obdobie, tak to si mam odratat z nasledujucej platby.
znie to lahko, ale kedze robim mzdy od jula a predosle vykazy ma byvala mzdarka v softveri, je to komplikovanejsie.

mate niekto s takymto skusenosti? ak ano, mam poslat vsetky vykazy este raz od januara az do jula? a do obidvoch poistovni? s platbami je to jasne, do jednej priratam a do druhej odratam tu celu sumu za vsetky obdobia.

vdaka za nazory alebo skusenosti.
m.hladka
02.09.08,10:45
Výkazy zamestnanca musíš urobiť. Ostatné vysporiadaš, no neviem či aj prihlášku a odhlášku zamestnanca nie je potrebné urobiť, ako zamestnávateľ. To nie som si istá.
jaja8008
02.09.08,10:58
jasne ze prihlasku a odhlasku musim urobit, spatne ku koncu roku 2007, to mi povedali na vszp.
takze vykazy vsetky este raz od januara? tak ako by mali byt? a tam sa nijako neuvadza ze preco to menim, z akeho dovodu? aby mi nedali nejaku pokutu
Vlasta
02.09.08,11:05
Pošleš opravné výkazy do obidvoch poisťovní. Dôvod nikde neuvádzaš, v podstate je aj jasný z prihlášky a odhlášky zamestnanca.
m.hladka
02.09.08,12:35
Ak chceš to mať podchytené, tak môžeš to zaslať sprievodným listom, kde vysvetlíš prečo posielaš opravné výkazy.