vieramaria
02.09.08,14:00
V tomto šk. roku budem vyučovať v domácom prostredí dieťa - 1. ročník ZŠ podľa starého zákona o individ. vyučovaní , keď dieťa nemôže zo zdravotných dôvodov byť v kolektíve. Prosím o radu akéhokoľvek druhu v oblasti vyučovacieho plánu, skúsenosti s preplácaním vyuč. hodín kmeňovou školou, ktorá súhlas vydala atď.Kto máte s tým skúsenosti alebo poznáte predpisy ,prosím poraďte.
jaros5
06.09.08,10:12
V tomto šk. roku budem vyučovať v domácom prostredí dieťa - 1. ročník ZŠ podľa starého zákona o individ. vyučovaní , keď dieťa nemôže zo zdravotných dôvodov byť v kolektíve. Prosím o radu akéhokoľvek druhu v oblasti vyučovacieho plánu, skúsenosti s preplácaním vyuč. hodín kmeňovou školou, ktorá súhlas vydala atď.Kto máte s tým skúsenosti alebo poznáte predpisy ,prosím poraďte.
Vsetko co sa tyka legislativy mas v zakone č. 245/2008 Z.z., paragraf 24 az 26 a co sa tyka ostatnych veci - treba sa obratit na vedenie skoly;).
jaros5
06.09.08,10:32
Neda mi trochu odbocit, ale v suvislosti s temou ; Az teraz som si vsimol datum pridania otazky; Neber to osobne, myslim ze to ani nie je tvoja chyba , na co chcem poukázat; Rýchla reforma , nedomyslené ramcove programy - nepremyslené skolske vzdelavacie programy, stres, malokto vie co moze a co nemoze a naco ma a naco nema .....:confused:.......:mee:.....:eek:.......:mee:. ........:o.......????? a s rozvahou na to dozeraju nadriadení:cool: a skolicky sa šinú, tým svojim postkomunistickzymmimotemy krok sun kruk ( a niekde aj krok vpred a dva vzadzlezaradil), blizsie a blizsie k svetlej buducnosti;

Prosim prepacte mi tento maly sarkastický exkurz:rolleyes: Verim, ze raz to bude vsetko ok:D
vieramaria
06.09.08,17:13
Ďakujem, že si sa ozval.Ten zákon poznám, ale nič viac. Vedenie mojej školy nevie viac ako Ty a ja. Dievčatko má smolu, že práve tento rok je prváčka alebo, že že onkologicky vážne ochorela?mne osobne ani nejde o preplatenie, lebo je to dcérka mojej neterky a učila by som ju aj bezplatne. Ide o princíp ako si naznačil/a. Ja chcem, aby to bolo OK hned od začiatku tejto rýchlej reformy. Chcela by som sa dozvedieť na koho kompetentného konkretne sa môžem obrátiť. Prosím, dajte mi tipy.
Danila
06.09.08,17:26
Ďakujem, že si sa ozval.Ten zákon poznám, ale nič viac. Vedenie mojej školy nevie viac ako Ty a ja. Dievčatko má smolu, že práve tento rok je prváčka alebo, že že onkologicky vážne ochorela?mne osobne ani nejde o preplatenie, lebo je to dcérka mojej neterky a učila by som ju aj bezplatne. Ide o princíp ako si naznačil/a. Ja chcem, aby to bolo OK hned od začiatku tejto rýchlej reformy. Chcela by som sa dozvedieť na koho kompetentného konkretne sa môžem obrátiť. Prosím, dajte mi tipy.Daj dievčatku veľa trpezlivosti. Priateľstva. Nádeje. Pohody. A zákon je v tomto prípade absolútne posledný. Čítajte, rátajte pre radosť. Štatistiku napíš, ako najlepšie vieš. Maličkej veľmi držím palce a nech je obklopená len pozitívnou energiou.:):):)
jozka56
06.09.08,18:13
Ahoj Vieramaria, ja by som sa určite snažila nakontaktovať s učiteľkou prvého stupňa, ktorá má skúsenosti s výučbou prváčikov. V Pezinku je veľa dobrých učiteliek, určite by Ti radi pomohli odbornou radou. Ty si učiteľka? Žiadna z pezinskych škôl nemá skúsenosti s individuálnym vyučovaním detí??
vieramaria
06.09.08,18:58
Som učiteľka 1. stupňa a dosť stará, nerobí mi problém vyučovanie, ale tie hlúpe formality na začiatku šk. r. myslím vypracovanie plánov, časová dotácia /v zákone je napísané , že najmenej 2 h týždenne, prvák je však veľmi špecifický ročník/ Neviem o takomto prípade v Pezinku, tak žiadam o pomoc tu. Poznám individuálne plány, ale tí žiaci dochádzajú do školy a nie sú prváci.Ďakujem za povzbudenia ! Robím MZ, tak to chcem mať aj papierovo v poriadku, aby som mala kľud a mohla sa venovať po vyučovaní dievčatku.
jozka56
06.09.08,19:10
Vieramaria držím Ti palce, určite nájdeš riešenie. Možno sme boli kolegyne??? Na ktorej škole si učila?
vieramaria
06.09.08,19:12
Ak si Jožka B. a bola si V. , tak áno.
jozka56
06.09.08,19:16
Vieramaria, určite to zvládneš. Stará nie si, ale skúseností máš dosť. Jožka V.
jozka56
06.09.08,20:25
Vieramaria o Tvojej odbornosti nepochybujem, ale s prepáčením zase niekde na ministerstve chrápu, keď nemajú pripravené metodické pokyny výučby k individuálnej príprave detí podľa nových predpisov. To je hrôza.
vieramaria
08.11.08,20:52
Dievčatko vyučujem a porobila som plány, tlačivo na vykazovanie práce na podpis rodičom a na odovzdanie som si tiež musela vyrobiť a dostávam 4 VH zaplatené týždenne ako za zastupovanie. Samozrejme, že odučím najmenej 8 týždenne, ved je to prváčka. Len nech je zdravá ! Čo vy na to ?
jozka56
08.11.08,21:13
Držím Ti palce vieramaria, aj dievčatku. jožka