nelly1810
02.09.08,14:06
dobrý deň.
chcela by som sa opýtať či má niekto dokument alebo zmluvu ,ktorá sa týka
kupy časti bytu / spoluvlastníckeho podielu ,ktorý bol zdedený/
čiže kúpno predajnú zmluvu a stačí potom ju ísť podpísať k notárovi obe osoby a odniesť na kataster? -čo ma bude stáť tých 2 000,- .
asi koľko sa potom platí u notára?ide len o potvrdenie podpisov.
a ešte niečo - brala som menšiu požičku na byt bude to nejak mať váhu na prevod na katastri?
a čo banka?može mi v tom zabrániť ,mamka aj tak stratila zamestnanie po 30 rokoch takže nemá prostriedky keby aj .....
nelly1810
03.09.08,06:44
nikto nemá nejakú tú zmluvu?
aksas2
03.09.08,07:10
ahoj,
pokiaľ chceš prevádzať spoluvlastnícky podiel mala by si ho ponúknuť ostatným spoluvlastníkom, ktorí majú predkupné právo (okrem prípadov, ak ide o blízku osobu), u notára je potrebné overiť len podpis predávajúceho, podpis nadobúdateľa nie je nutné overiť, u notára stojí overenie jedného podpisu cca 72,-Sk. Čo sa týka banky záleží od toho, čo máš v záložnej zmluve, ak je na ten byt zriadené záložné právo, vačšinou banky chcú, aby im to bolo minimálne oznámené, resp. zmenu podmieňujú svojím písomným súhlasom. Inak to možeš spraviť z akejkolvek kúpnej zmluvy na nehnuteľnosť, len tam treba dávať velký pozor na podiely, lebo keďže ide o podiel k bytu, musíš ošetriť aj spoluvlastnícky podiel na spoločných častiach a zariadeniach resp. spoluvlastnícky podiel k pozemku.
nelly1810
04.09.08,06:27
dakujem velmi pekne