enikah
02.09.08,14:15
prosim radu najlepsie asi od pravnika. ide o byt v novostavbe, na ktorom sa prejavili urcite vady a stavebna firma ich neodstranila ani po niekolkych mesiacoch po reklamacii. neviete mi poradit, co mam robit? obratit sa na SOI, dat ich na sud, alebo co? dakujem
m.hladka
02.09.08,12:49
Urgovať, urgovať, urgovať každý deň.
Chobot
02.09.08,13:02
prosim radu najlepsie asi od pravnika. ide o byt v novostavbe, na ktorom sa prejavili urcite vady a stavebna firma ich neodstranila ani po niekolkych mesiacoch po reklamacii. neviete mi poradit, co mam robit? obratit sa na SOI, dat ich na sud, alebo co? dakujem

Ak sú to drobné vady, oprav si ich na vlastné náklady a ušetríš si nervy a čas. Ak sú to závažnejšie chyby, môžeš sa s nimi súdiť, čo ale môže trvať roky.

Môžeš skúsiť aj SOI, ale tam sa nápravy chýb nedočkáš, maximálne dostanú pokutu, že nevybavili reklamáciu v zákonom stanovenej lehote.
focus3ccd
02.09.08,13:49
Ak to je v zaruke, treba napisat doporucene list samozrejme pravnikom a na konci urobit bububu, ze inak pojdu na sud. A potom - musia sa k tomu pisomne vyjadrit, ale iba vtedy ak tu doporucenu postu preberu. Moze sa stat, ze ju zamerne nepreberu a potom uz len pravne kroky - vela stastia.
focus3ccd
02.09.08,13:53
Ja som si prvy list napisal sam podla stranky www.pravaspotrebitela.sk
Ale su to nervy.
A to som reklamoval v podstate malickosti oproti bytu....
mikelle222
26.11.08,20:41
zdravim vas
prosim vas ja mam vlastne skoro ten isty problem ako enikah.
potrebujem spravit reklamaciu bytu, pretoze sa tam vyskytli chyby ako prasliny na stenach ...atď. prosim vas mozte mi poradit ako reklamaciu napisat?
vopred vdaka michal
mikelle222
29.11.08,22:45
zdravim vas PORADACI
prosim vas potreboval by som tlacivo alebo radu ako napisat reklamaciu na vzniknute nedostatky bytu, na ktory sa viaze zaruka.
DAKUJEM VAM VSETKYM VOPRED.
HAVE A NICE DAY:)
mamalo
30.11.08,15:23
SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM SPAM