fachman
02.09.08,17:48
Poprosím o radu,keď niečo vybavujem z určitou,napr.neštátnou organizáciou,kúpa-predaj,aká je doba ,aby mi na môj doporučený dopis odpovedali,a ak tak nespravia,ako postupovať.Ďakujem.
endrju
02.09.08,16:55
Poprosím o radu,keď niečo vybavujem z určitou,napr.neštátnou organizáciou,kúpa-predaj,aká je doba ,aby mi na môj doporučený dopis odpovedali,a ak tak nespravia,ako postupovať.Ďakujem.
:eek:
Ak, napríklad, firme XY (neštátnej organizácii) ponúkneš doporučeným listom svoje služby, výrobky, tovar a pod., firma XY nie je povinná odpovedať Ti vôbec.
Ak, napríklad, firmu YZ (neštátnu organizáciu) oslovíš doporučeným listom, aby Ti poskytla nejakú službu, predala nejaký výrobok alebo tovar a pod., firma YZ nie je povinná odpovedať Ti vôbec.
Ak, napríklad, doporučeným listom u firmy XZ (neštátnej organizácie) reklamuješ nekvalitne (ne)poskytnutú službu, (ne)dodaný výrobok alebo tovar a pod., firma XZ je povinná odpovedať Ti v lehote vyplývajúcej zo všeobecne záväzných predpisov, na základe ktorých vznikol Tvoj vzťah s firmou XZ.
Ak, napríklad, ...

Ak niekto neodpovie preto, že nie je vôbec povinný odpovedať, odporúčam doporučeným listom odporučiť oslovenému, aby si ***** ... :cool:

Ak niekto neodpovie aj napriek tomu, že zo všeobecne záväzných predpisov mu taká povinnosť vyplýva, odporúčam postupovať podľa ustanovení toho všeobecne záväzného predpisu, na základe ktorého vznikol váš vzťah.

Na záver ešte jedna rada k postupu, ak neodpovie prvý oslovený: pošli doporučený list niekomu inému. Azda sa časom nájde niekto, kto na Tvoj doporučený list odpovie. ;)
Chobot
02.09.08,18:40
:eek:
Ak, napríklad, firme XY (neštátnej organizácii) ponúkneš doporučeným listom svoje služby, výrobky, tovar a pod., firma XY nie je povinná odpovedať Ti vôbec.
Ak, napríklad, firmu YZ (neštátnu organizáciu) oslovíš doporučeným listom, aby Ti poskytla nejakú službu, predala nejaký výrobok alebo tovar a pod., firma YZ nie je povinná odpovedať Ti vôbec.
Ak, napríklad, doporučeným listom u firmy XZ (neštátnej organizácie) reklamuješ nekvalitne (ne)poskytnutú službu, (ne)dodaný výrobok alebo tovar a pod., firma XZ je povinná odpovedať Ti v lehote vyplývajúcej zo všeobecne záväzných predpisov, na základe ktorých vznikol Tvoj vzťah s firmou XZ.
Ak, napríklad, ...

Ak niekto neodpovie preto, že nie je vôbec povinný odpovedať, odporúčam doporučeným listom odporučiť oslovenému, aby si ***** ... :cool:

Ak niekto neodpovie aj napriek tomu, že zo všeobecne záväzných predpisov mu taká povinnosť vyplýva, odporúčam postupovať podľa ustanovení toho všeobecne záväzného predpisu, na základe ktorého vznikol váš vzťah.

Na záver ešte jedna rada k postupu, ak neodpovie prvý oslovený: pošli doporučený list niekomu inému. Azda sa časom nájde niekto, kto na Tvoj doporučený list odpovie. ;)

:D:D
Toto bolo dobré, páčilo sa mi to. A aj pravdivé. A vystihlo podstatu tej všeobecne-neurčito položenej otázky.
fachman
03.09.08,05:54
No jedná sa o toto,mame na jej objednávku prišla firma a v byte jej namontovali určitý výrobok,vyrátali jej,že splátkami ju to vinde na 30OOO sk.Taká bola aj faktúra.Lenže jej priložili na podpis úverové splátky a to vinde skoro na 50000.O tom sa pri ponuke tovaru nebavili.Zjednaná bola cena 30OOO aj keď bude splácať.Po dvoch týždňoch im poslala list o odstúpení od zmluvy.Teraz čaká či a kedy sa jej ozvú,včera celý deň nezdvíhali telefon,tak čaká na odpoveď na jej list.Uvažuje,že daný tovar nebude splácať,lebo ju uviedli do omylu v celkovej sume.Ďakujem.
Braňo
03.09.08,05:56
ale podpísala tie splátky a súhlasila s podmienkami?
Chobot
03.09.08,07:49
No jedná sa o toto,mame na jej objednávku prišla firma a v byte jej namontovali určitý výrobok,vyrátali jej,že splátkami ju to vinde na 30OOO sk.Taká bola aj faktúra.Lenže jej priložili na podpis úverové splátky a to vinde skoro na 50000.O tom sa pri ponuke tovaru nebavili.Zjednaná bola cena 30OOO aj keď bude splácať.Po dvoch týždňoch im poslala list o odstúpení od zmluvy.Teraz čaká či a kedy sa jej ozvú,včera celý deň nezdvíhali telefon,tak čaká na odpoveď na jej list.Uvažuje,že daný tovar nebude splácať,lebo ju uviedli do omylu v celkovej sume.Ďakujem.

Pokiaľ ide o tú čističku vody, ktorú si spomínal tu:

http://www.porada.sk/t88357-cisticka-vody-v-byte.html#post798746

tak to bola sakramentsky drahá čistička.:eek::eek:

Ja by som si čističku vody za 30.000 asi do bytu nedal. A pochybujem, že bude môcť od zmluvy odstúpiť. Nečudujem sa tej firme, že neodpovedá, veď ani nemá čo odpovedať. Splátkový kalendár máš určený tak treba plniť záväzky. Odstúpiť nemá od čoho. Myslíš, že jej teraz prídu do bytu a odmontujú tú čističku?

A možno tú cenu tvoja mama zle pochopila. Ona tá čistička ju možno skutočne vyjde na 30.000, ale tým že si zobrala úver (od splátkovej firmy), tak úroky ju vyjdú na ďalších 20.000. Nepíšeš, akú dlhú dobu bude splácať, ale nebude to asi 1 rok, tak to navýšenie pre splátkovú spoločnosť je primerané.

Pre porovnanie - často to uvádzajú pri predaji áut, že cena je napr. 399.000, ale ak sa berie auto na leasing, tak jeho cena je napr. 379.000. Zákazník si povie: "Fajn, zoberiem ho na leasing! Bude lacnejšie!". Ale leasingovej spoločnosti zaplatí celkovo 450.000, teda hoodne viac, než by zaplatil v hotovosti. A to len preto, lebo leasingovka dá predajcovi ako províziu ten rozdiel v cene. Všimol som si to pred 3 rokmi, keď som kupoval auto, predajcovia sa snažili predať auto na leasing, keď som povedal, že platím v hotovosti (myslím tým prevodom, nie peniazmi v kufríku), tak nadšenie z nich opadlo.
fachman
03.09.08,08:22
Áno ide o čističku a z úverom súhlasila i keď na smolu,si neuvedomola že aj to jej dali podpísať.
iriska
03.09.08,08:47
Bohužiaľ, život na úver je drahý.