alenka57
02.09.08,18:26
Ahojte poraďáci,

prosím Vás o radu, čo všetko musí zamestnávateľ urobiť, keď zamestnáva pracovníkov na pracovnú zmluvu. Som SZČO a zamestnávam dve pracovníčky - kaderníčky na kratší prac. čas- 4 hod. denne, na pracovnú zmluvu. Čo všetko musím urobiť, aby prípadná kontrola zo strany Inšpektorátu práce a daňového úradu nemala pripomienky?
Ďakujem za rady vopred.
alenka57
02.09.08,17:19
a co sa týka predpisov pre Inšpektorát práce?
Musím mať napr. Predpisy dodržiavania bvezpečnosti pri práci, diskriminácie, lekárske vstupné prehliadky a pod.?
Ibaka
02.09.08,17:27
pýtaš sa iba na inšpektorát práce- tak predovšetkých by si mala mať spracovanú dokumenráciu BOZP v tom rozsahu aké pracovné činnosti sa u teba vykonávajú a samozrejme musíš s tým oboznámiť zamestnancov- vstupné školenie BOZP. lekárske prehliadky tiež podľa vyhodnotenia rizika, zaradiť zamestnanca do rizika 1 až 4 a podľa toho je aj frekvencia lekárskych prehliadok- pri vstupe vždy a hradí zamestnávateľ. Pokial sa jedná o požiarnu ochranu, je to pobobné, teda dokumentácia a školenia. Toľko stručne.
Prihlásenie do poisťovní Ti poradia lepšie kolegovia účtovníci- to ja nie som a ani nezamestnávam.
alenka57
02.09.08,17:43
ďakujem, a čo znamená zaradiť zamestnanca do kategórie 1 až 4 ? Keď zamestnávam tie dve kaderníčky? akä kategóriu mám dať?
alenka57
02.09.08,17:51
môže mi niekto dať vzory týchto interných predpisov?
Vopred ďakujem.
alenka57
02.09.08,18:14
a ked pracujú iba 4 hod. denne, teda 20 hod. týždenne, nemusím prispeivať na stravovanie ? a ked majú pracovný pomer na 20 hod. týždenne, je to podľa par. 49 alebo mäže byť podľa par. 43 ZP?
Za odpoveď vopred ďakujem.