GuCci
02.09.08,18:35
Dobrý deň.

Potrebujem poradiť, chystám sa založiť si živnosť. Bude sa jednať o predaj značkového oblečenia z USA a Nemecka. Obe firmy sú veľké a majú svoje prepracované internetové stránky, potrebujem poradiť čo je výhodnejšie/lepšie či:

1. Spraviť vlastný internetový eshop s oblečením ktoré majú na daných stránkach (sú to tisíce kusov), zákazníci si budú tovar kupovať priamo na mojej stránke a ja ho objednám z USA/DE a zašlem im ho. Myslím že náklady na takú dokonalú stránku by boli pre mňa nateraz nezvládnuteľné. Potreboval by som s vecami ešte niečo spraviť predtým ako ich predám? Nejaké certifikáty a tak? Aké clo platia živnostníci? Ako fyzická osoba mám clo 12% na oblečenie a na obuv 17%.

2. Mať ako predmet podnikania Sprostredkovateľskú činnosť, na intrnetovej stránke mať iba odkazy na dané zahraničné eshopy, kde si zákazníci vyberú tovar a mne zašlú čísla produktov, na mojej stránke sa im vypočíta cena (daň, clo, zlomok poštovného, poštovné na SK a moja provízia) a ja tovar objednám a zašlem im ho domov. Keď sa pýtate či to bude pre nich výhodné tak jednoznačne bude ak budú objednávať napr. z USA pod 15 kusov oblečenia na jeden nákup. A čo z toho budem mať ja? Nejakú malú províziu + slušnú sumu za zľavu na nákup, ktoré mám u daných obchodov pri vetších objednávkach a to je práve ten problém. Tento príjem - zľava je to čo som nikde nenašiel...potrebujem vedieť či sa to považuje za príjem na ktorý sa uplatňuje daň z príjmu alebo tá je len na províziu?

Ďakujem za radu a pomoc, veľmi mi tým pomôžete...len pre informáciu som ešte študent gymnázia a o podnikaní toho veľa neviem ale snažím sa.
GuCci
05.09.08,19:35
Nevie nikto poradiť? Prosim
Filip Glasa
06.09.08,07:32
Myslím že náklady na takú dokonalú stránku by boli pre mňa nateraz nezvládnuteľné.

"drahšie" eshopy sa robia od cca 25 000 - 50 000. Nad túto sumu je pre teba všetko zbytočné.
Pod túto sumu sa dá kompromisne tiež niečo urobiť.
GuCci
06.09.08,08:01
Super diky toto som chcel vediet, tiež som naklonený viac tomu riešeniu že to budem robiť ako sprostredkovateľ. Lebo takú stránku ako budem potrebovať s odkazmi na stránky a s nejakým dizajom mi spravi kamarat za par korun...

Viete niekto poradit kde mam hladat informacie o sprostredkovatelskej cinnosti? Ako je to podla zakona. Hlavne by som chcel vediet aku mam zodpovednost za tie veci co objednam a kedze sa podla mna nejedna o predaj tak ci pri veciach dovazanych s tretich krajin (napr. USA) je potrebne vybavovat nejake certifikaty a tak?