raynita
02.05.05,13:14
Prosím o pomoc pri vyplnení výkazov.

Zamestnanec - pracovná zmluva, nerovnomerné rozvrhnutie času.
pr. deň - odrobené hodiny 5.4 - 3,5hod
6.4 - 5hod
10.4 - 4hod
11.4 - 3,5hod
.......
Vo výkazoch je počet kalendárnych dní. Uvediem len počet dní ktoré bol v práci aj napriek tomu, že odpracoval len 4 hod? V ZP mi povedali že keď odpracoval napr. 15 dní v mesiaci apríl, bez ohľadu na hodiny, mám uviesť 30 dní (t.j toľko dní koľko má mesiac). V SP zase, že mám uviesť 15 dní. Vynikajúca pomoc, len si vybrať :) . Keď tam uvediem 15 dní, bude to OK?
olgaduri
02.05.05,11:27
Na zdravotné napíšeš toľko dní od kedy je v pracovnom pomere. ZP ide o to aby vedela, že pracovník bol PN, OČR a pod.

Príkl. na apríl::::Teda nastúpil do práce 12.4.2005 = 19 dní , je jedno koľko hodín odpracoval!!!

Tak isto napíšeš na výkaz aj na soc.poisťovňu.
lenkak
02.05.05,14:21
Ty počítaš kalendárne dni od nástupu do PP - PN,OČR.
drobeceva
24.05.07,08:00
Mám zamestnancov, čo napríklad marodujú celý mesiac. Do výkazov na ZP sa dostanú, do výkazov na SP však nie. Teraz robilo ústredie kontrolu RLFO a výkazov. SP upozornila, že týchto ľudí treba zahrnúť do výkazov na SP. SOFT nám tak nerobí. Aké skúsenosti máte s tým?
jankasm
24.05.07,08:14
Mám zamestnancov, čo napríklad marodujú celý mesiac. Do výkazov na ZP sa dostanú, do výkazov na SP však nie. Teraz robilo ústredie kontrolu RLFO a výkazov. SP upozornila, že týchto ľudí treba zahrnúť do výkazov na SP. SOFT nám tak nerobí. Aké skúsenosti máte s tým?

Mne tam nahadzuje všetkých zamestnancov, aj tých čo sú napr. už dlhšiu dobu na MD alebo RD.
Predpokladám, že keďže sa dostanú do výkazu pre ZP (asi ti ho robí soft), tak dochádzaku máš nahodenú v poriadku. Bolo by dobré obrátiť sa na softvérovú firmu, aby to opravili. ;)
drobeceva
24.05.07,08:22
no veď práve, povedali, že to budú riešiť. Mesiac za mesiacom uteká a stále sa nič nedeje. Asi ich znova trošku posúrim, lebo pri ďalšej kontrole budú tie isté problémy a moja robota naviac-spätne sa k tomu vraciať.
jozefIK
24.05.07,15:16
Podľa usmernení z ústredia SP pre softvérové firmy, mohli ale tiež nemuseli byť uvádzaní vo výkazoch pre SP. Zmena ma nastať od septembra 2007, kde sa budú musieť uvádzať všetci zamestnaní u daného zamestnávateľa.