kraslanova.m
02.09.08,21:45
chcela by som sa spytat ci je mozne zacat podnikat v oblasti STK stanica technickej kontroly mohli by ste my o tom viac napisat dakujem
Filip Glasa
03.09.08,04:51
to by ja mňa zaujímalo prečo je na Slovensku len jedna veľká firma a nie kopec drobných STK staníc. Možno ich pár je, ale ja som vždy našiel len tú jednu.
endrju
03.09.08,05:20
chcela by som sa spytat ci je mozne zacat podnikat v oblasti STK stanica technickej kontroly mohli by ste my o tom viac napisat dakujem


to by ja mňa zaujímalo prečo je na Slovensku len jedna veľká firma a nie kopec drobných STK staníc. Možno ich pár je, ale ja som vždy našiel len tú jednu.
Odporúčam otvoriť a prečítať si zákon upravujúci schvaľovanie spôsobilosti motorových vozidiel na premávku na pozemných komunikáciach - tam sú všetky odpovede na prípadné otázky.
Zákon má niekoľko desiatok strán a je asi zbytočné ho tu tlmočiť vlastnými slovami.
Po preštudovaní zákona chápavejší asi rýchlo pochopia, že táto oblasť podnikania je prístupná iba veľkým "žralokom".
Ak ma pamäť neklame, zákon nadobudol účinnosť 1.3.2005. Jeho presný názov nemám poznačený.
Ale podľa kľúčových slov použitých v úvode môjho príspevku sa dá nájsť aj jeho kompletné znenie.
Ešte jedna poznámka: Na základe zákona je vydaných cca 1000 strán vykonávacích vyhlášok.
Braňo
03.09.08,05:27
súhlasím s andrejom, STK nie je voľná živnosť, ale môžeš podnikať iba na základe oprávnenia z Ministerstva dopravy. Žiaľ toto oprávnenie majú iba ľudia, ktorí spĺňajú iné :rolleyes: podmienky ako odborné.
Chobot
03.09.08,06:56
to by ja mňa zaujímalo prečo je na Slovensku len jedna veľká firma a nie kopec drobných STK staníc. Možno ich pár je, ale ja som vždy našiel len tú jednu.

Na SK je kopec firiem, čo vykonáva STK. Tu si môžeš pozrieť kde sú a vybrať si tebe najbližšiu:

http://www.testek.sk/index.php?go=stk_change
Filip Glasa
03.09.08,16:23
Na SK je kopec firiem, čo vykonáva STK. Tu si môžeš pozrieť kde sú a vybrať si tebe najbližšiu:

toto rozhodnie nie je veľa. Pracoval som a mal som auto prihlásené v ČR. Preto sa čudujem situácii tu na Slovensku. Tam mal STK stanicu každý druhý autoservis.
ekopo
03.09.08,16:46
súhlasím s andrejom, STK nie je voľná živnosť, ale môžeš podnikať iba na základe oprávnenia z Ministerstva dopravy. Žiaľ toto oprávnenie majú iba ľudia, ktorí spĺňajú iné :rolleyes: podmienky ako odborné.
Súhlasím, u nás jediné STK, čakacia doba na ohlásenie cca 2-3 týždne. Pri vážnom záujme o otvorenie daľšieho STK, bolo vrele doporučené ustúpiť od zámeru. Potrebné finančné prostriedky sú pritom cca 3-4 miliony, čo sa dá na leasing zvládnuť pri dosť vysokom obrate.
Alex_M
03.09.08,19:03
keby kompetentni musia stat od 6tej v rade a cakat tak by mali podla mna iny nazor
a-m-k
15.08.12,11:54
Téma STK. V Čechách i v Maďarsku kto splňa podmienky stanovené a má povolenie môže vykonávať STK.U nás nie. Prieči sa to myšlienke vybudovania konkurencie.
Ryba smrdí od hlavy-podľa mňa už ministerský úradníci sú zainteresovaný v tomto biznise ako aj na obvodných úradoch no a samotný pracovníci. Drží sa to na určitej urovni a pekne doja "plebs" teda jednoduchý národ. Pán Boh chráň,aby sa to viac rozmohlo lebo by už nad tým strácali kontrolu-teda v bočných ziskoch. To je príčina prečo sa to reguluje.