cepeva
03.09.08,08:16
Ahojte,
prosim neviete mi poradit, kde by som mohla dostat potvrdenie, ze zahranicny obcan nie je u nas na Slovensku zamestnany? Ide o manzelku nasho pracovnika, ktora s nim zije tu na Slovensku, ale nie je zamestnana. Pyta si to ich domovska krajina.

Uz som to skusala u Socialnej poistovne, ci mi nevystavia potvrdenie, ze nie je u nich registrovana ako zamestnanec nejakej spolocnosti, ale bud som narazila na neochotu alebo to naozaj nevedia/ nemozu vystavit.

Dakujem.

Eva
Melnick
03.09.08,06:44
cepeva
03.09.08,09:33
dakujem za link, ale mozno som to pozorne necitala, no neviem najst nieco, co by mne riesilo situaciu. Oni su tu uz viac ako rok, aj s detmi. Povolenie na pobyt, zdravotne preukazy a pod. maju vybavene. Teraz si len ich krajina chce preverit, ci tu nepracuje a ja neviem,kde taketo potvrdenie pytat. Viete mi dat este nejake voditko?
jaja8008
03.09.08,10:28
no jednoznacne sa treba asi spytat nie na socialke ale na urade prace podla mna, ved predsa to je institucia, ktora vydava povolenia na zamestnanie pre cudzincov. a ked vystavuju povolenia, tak oni jedini musia vediet urcite evidovat ze nema ziadne povolenie na zamestnanie, teda by nemala pracovat - aspon oficialne.
alebo potom cudzinecka policia.

ale myslim ze skor ako potvrenie ktore hovori ze nepracuje dostanes potvrenie ze ju neeviduju ako pracujucu. take potvrdenie by ti dat mali. alebo ze nema povolenie za zamestnanie vydany ich uradmi.
jaja8008
03.09.08,10:30
este k tomu mojmu - len dodam ze teda aj to zalezi, o akeho cudzinca ide. ja som vo svojom prispevku vyuzila skusenosti s cudzincami tretich krajin.
Zoltán Kovács
03.09.08,10:39
A čo tak vyžiadať si potvrdenie od SP, že nie je dôchodkovo poistený? To by mal byť tiež dôkazom toho, že nie je v pracovnoprávnom vzťahu.
jaja8008
03.09.08,10:42
hm, aj to je moznost, Smith.
len ono to ale potom zalezi od tej materskej zahranicnej firmy ci im to bude stacit a ci to pochopia..... :)
cepeva
03.09.08,12:20
Dakujem vsetkym.. presne na to som myslela.. ze by mi dali potvrdenie, ze ho neeviduju ako zamestnanca nahlaseneho na socialnej poistovni. Len ma odbijaju na kazdej pobocke, ze oni to nedaju.. asi by to mohla najskor dat pobocka prislusna jej bydlisku, ked zamestnavatela nema.. :( Ide o krajinu - Island. Aj ja dufam, ze im to bude stacit.. keby tak vedia, ake tazke je dostat hocijake potvrdenie :)
ivka70
03.09.08,12:52
a nestaci im na Islande jej cestne prehlasenie, ze tu ziadnu zarobkovu cinnost nevykonava?