macula
03.09.08,10:16
Ahojte poraďáci,
mám vystavenú faktúru za službu v mesiaci 2/08.Sme štvrťročný platitelia DPH, takže DPH z tejto faktúry bola odvedená v I.Q/2008.Teraz mi prisiel list z tej firmy, na ktorú bola faktúra vystavená, že máme tú faktúru stornovať a vystaviť novú faktúru na inú firmu.Tá faktúra nebola ešte zaplatená.Mám vystaviť storno faktúru s dňom dodania 3.9.2008 a k tomu opravenú faktúru tiež s dňom dodania 3.9.2008?
Vladimír Ozimý
03.09.08,09:10
ja v tom nevidím žiadnu opravu základu dane podľa § 25. Osobne si myslím že Fa - storno aj riadna Fa na novú faktúru do 2/08 s tým že to nemá vplyv na základ dane a nemusíte podávať dodatočné daňové priznanie. Každopádne nie do septembra. Do septembra by som to zahrnul len vtedy ak by to spĺňalo podmienky § 25 zákona o DPH - to jest zrušenie dodávky, ktoré by ste museli preukázať na základe čoho došlo k zrušeniu dodávky. Potom dodanie ďalšej firme by bolo samostatné plnenie ktoré by prebehlo v septembri. Lenže podľa môjho názoru ste vy dodali tovar vo februári ale na fa ste uviedli nesprávnu adresu a to nespĺňa podmienky § 25.