chacky
03.09.08,10:46
Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadom nájmu. prečo pri nájme nemôže príjem prekročiť 3násobok životného minima? ,
Na nájomny byt je potrebné mat prijem za cely rok čiže od januara do decembra a samozrejme, ked sme dvaja tak dvaja potrebuju potvrdenie...a prijem za predchadz.rok t.j 2007 nesmie prekročit 3nasok životneho minima a nam prekracuje... a nechcú nám predlžiť nájomnú zmluvu.
Prečo? Dá sa to nejak oklamať?
Prosím Vás poraďte mi.
za akúkoľvek odpoveď ďakujem
peton
03.09.08,10:06
Absolútne nezrozumiteľná otázka. Napíš presne o čo ide. Si poberateľ nejakej sociálnej dávky, ktorá sa odvíja od výšky príjmu a zároveň máš (máte) príjem z prenájmu bytu? Ak ide o sociálne dávky si v nevhodnej téme.
Elena Navrátilová
03.09.08,11:48
Dobrý deň, chcela by som poradiť ohľadom nájmu. prečo pri nájme nemôže príjem prekročiť 3násobok životného minima? ,
Na nájomny byt je potrebné mat prijem za cely rok čiže od januara do decembra a samozrejme, ked sme dvaja tak dvaja potrebuju potvrdenie...a prijem za predchadz.rok t.j 2007 nesmie prekročit 3nasok životneho minima a nam prekracuje... a nechcú nám predlžiť nájomnú zmluvu.
Prečo? Dá sa to nejak oklamať?
Prosím Vás poraďte mi.
za akúkoľvek odpoveď ďakujem

Vyplýva to z podmienok ŠFRB. Byty sú zrejme postavené z prostriedkov ŠFRB a tam je presne stanovené kto má nárok na tieto "sociálne" byty. Pozri na www.build.gov.sk.
chacky
04.09.08,07:46
Vyplýva to z podmienok ŠFRB. Byty sú zrejme postavené z prostriedkov ŠFRB a tam je presne stanovené kto má nárok na tieto "sociálne" byty. Pozri na


aha, tak ak tomu správne rozumiem na tie ´´sociálne´´ byty nemá nárok ten komu previšuje príjem 3násobka životného minima? Lenže teraz hrozí že nepredĺžia nájomnú zmluvu. (Ono tento prípad sa netýka mňa, ale moje známej a snažím sa jej nejako pomôcť. písala som to v mojom mene ale keďže vidím že mi nedala postačujúce informácie tak píšem radšej takto.)
zisťovala som si o tých bytov, kedže sama mi nevedela povedať túto informáciu. Nájomca vlastne spláca úver so Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý prevzalo mesto.
čítala som že by bolo výhodnejšie si zobrať komerčný úver a priamo si kúpiť tento byt. Na tejto stránke len si prosim Vás dajte pred tým klasické zadanie webovej stránky, lebo som to tu nemohla dať keďže mám len 3 príspevky na túto tému.
.sme.sk/c/3919184/Zilina-Zaujem-o-mestske-najomne-byty-podla-Harmana-klesa.html

ešte raz Vám ďakujem za odpoveď.
Elena Navrátilová
04.09.08,09:48
aha, tak ak tomu správne rozumiem na tie ´´sociálne´´ byty nemá nárok ten komu previšuje príjem 3násobka životného minima? Lenže teraz hrozí že nepredĺžia nájomnú zmluvu. (Ono tento prípad sa netýka mňa, ale moje známej a snažím sa jej nejako pomôcť. písala som to v mojom mene ale keďže vidím že mi nedala postačujúce informácie tak píšem radšej takto.)
zisťovala som si o tých bytov, kedže sama mi nevedela povedať túto informáciu. Nájomca vlastne spláca úver so Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý prevzalo mesto.
čítala som že by bolo výhodnejšie si zobrať komerčný úver a priamo si kúpiť tento byt. Na tejto stránke len si prosim Vás dajte pred tým klasické zadanie webovej stránky, lebo som to tu nemohla dať keďže mám len 3 príspevky na túto tému.
.sme.sk/c/3919184/Zilina-Zaujem-o-mestske-najomne-byty-podla-Harmana-klesa.html

ešte raz Vám ďakujem za odpoveď.
Presne tak, nárok na tieto byty majú Tí, ktorých príjem neprevyšuje 3-násobok životného minima. Aj úver zo ŠFRB sa spláca v nájomnom ale zas odkúpiť takýto byt sa dá až po 20, 25 alebo 30 rokoch od postavenia. Záleží od toho, koľko rokov sa spláca úver, teda v ktorom období sa úver bral.
aja9
08.09.08,13:59
tu sa neda nič ine poradit iba zohnat potvrdenia s nižšimi pijmami
chacky
15.09.08,16:29
tu sa neda nič ine poradit iba zohnat potvrdenia s nižšimi pijmami


to ale treba aby bolo spravené aj daňové priznanie s nižšími príjmami. ale kde?
Ďakujem pekne.
willma
16.09.08,06:49
tu sa neda nič ine poradit iba zohnat potvrdenia s nižšimi pijmami


to ale treba aby bolo spravené aj daňové priznanie s nižšími príjmami. ale kde?
Ďakujem pekne.
mimotemy
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.