nelly1810
03.09.08,11:46
dobrý deň
chcela by som sa opýtat ako možem dosiahnut od elektrikára ktorý mi urobil elektriku v byte aby dokončil svoju robotu do konca ,kedže to bolo cez kamaráta súhlasila som bez zmlúv /ale kolaudácia bude na zmluve lebo mi treba odniest papier na SBD to je ok./
natiahol káble a hotovo že on nemá čas na zástrčky a pod.
dohodli sme sa že pojdeme ich spolu kúpit ale navrhol že vie ich objednat ale!
teraz ked ich chcel objednat niesú na sklade a nám tvrdí že nikde niesú hoc sme nejaké po obchodoch našli ,chce mi nanútit bielu farbu vypínačou aj zástrčiek kedže na objednané sa čaká on nevie ako dlho a najlepšie -vedel od začiatku akej farby chceme a teraz sa vykrúca zo všetkého,zaplatený material na hrubu robotu mal + ešte pred začatím roboty si vyžiadal zálohu 95% z celkovej sumy
viem dostat aspon presný popis čo urobil vv našom byte čo sa týka elektriky na zmluvu?,hoci oneskorene?
existuje sposob ako ho niekam nahlásiť čo sa týka férovosti a klamania zákazníka?
aspoň iným pomožem vyvarovat sa takých klamárov.....
poradte som zúfalá...............
a kedže som mladšia od neho dal mi to pocítit aj dokonca to vypustil že čo ja chcem ved mám len tolko a tolko............no drzost na drzost............
Zoltán Kovács
03.09.08,09:52
dobrý deň
chcela by som sa opýtat ako možem dosiahnut od elektrikára ktorý mi urobil elektriku v byte aby dokončil svoju robotu do konca ,kedže to bolo cez kamaráta súhlasila som bez zmlúv /ale kolaudácia bude na zmluve lebo mi treba odniest papier na SBD to je ok./
natiahol káble a hotovo že on nemá čas na zástrčky a pod.
dohodli sme sa že pojdeme ich spolu kúpit ale navrhol že vie ich objednat ale!
teraz ked ich chcel objednat niesú na sklade a nám tvrdí že nikde niesú hoc sme nejaké po obchodoch našli ,chce mi nanútit bielu farbu vypínačou aj zástrčiek kedže na objednané sa čaká on nevie ako dlho a najlepšie -vedel od začiatku akej farby chceme a teraz sa vykrúca zo všetkého,zaplatený material na hrubu robotu mal + ešte pred začatím roboty si vyžiadal zálohu 95% z celkovej sumy
viem dostat aspon presný popis čo urobil vv našom byte čo sa týka elektriky na zmluvu?,hoci oneskorene?
existuje sposob ako ho niekam nahlásiť čo sa týka férovosti a klamania zákazníka?
aspoň iným pomožem vyvarovat sa takých klamárov.....
poradte som zúfalá...............
a kedže som mladšia od neho dal mi to pocítit aj dokonca to vypustil že čo ja chcem ved mám len tolko a tolko............no drzost na drzost............

Nechcem byť škodoradostný, ale sama si sa stala obeťou samej seba. Uvádzaš, že všetko je bez papierov, bez zmluvy. Potom ako a kam ho chceš nahlasovať? Nakoľko si sa aj ty dopustila porušeniu zákona (šedá ekonomika), potom bohu žiaľ treba znášať aj následky.

Preto sa hovorí, že nie vždy to lacnejšie je naozaj lacnejšie. A dokonca si mu verila natoľko, že bez papiera si vyplatila 95% dohodnutej ceny.

Podľa mňa jedine deno dennou urgenciou, "buzeráciu" dosiahneš u "majstra elektrikára" nejaký výsledok.
Chobot
03.09.08,09:54
dobrý deň
chcela by som sa opýtat ako možem dosiahnut od elektrikára ktorý mi urobil elektriku v byte aby dokončil svoju robotu do konca ,kedže to bolo cez kamaráta súhlasila som bez zmlúv /ale kolaudácia bude na zmluve lebo mi treba odniest papier na SBD to je ok./
natiahol káble a hotovo že on nemá čas na zástrčky a pod.
dohodli sme sa že pojdeme ich spolu kúpit ale navrhol že vie ich objednat ale!
teraz ked ich chcel objednat niesú na sklade a nám tvrdí že nikde niesú hoc sme nejaké po obchodoch našli ,chce mi nanútit bielu farbu vypínačou aj zástrčiek kedže na objednané sa čaká on nevie ako dlho a najlepšie -vedel od začiatku akej farby chceme a teraz sa vykrúca zo všetkého,zaplatený material na hrubu robotu mal + ešte pred začatím roboty si vyžiadal zálohu 95% z celkovej sumy
viem dostat aspon presný popis čo urobil vv našom byte čo sa týka elektriky na zmluvu?,hoci oneskorene?
existuje sposob ako ho niekam nahlásiť čo sa týka férovosti a klamania zákazníka?
aspoň iným pomožem vyvarovat sa takých klamárov.....
poradte som zúfalá...............
a kedže som mladšia od neho dal mi to pocítit aj dokonca to vypustil že čo ja chcem ved mám len tolko a tolko............no drzost na drzost............

Nájdi si inú elektrikársku firmu, čo to spraví riadne na základe zmluvy. Keďže s ním nemáš zmluvu a je to známy (s tými je to najhoršie), tak asi ťažko niečo vyreklamuješ.

Alebo skús kontaktovať toho kamaráta, čo ho doporučil, nech zatlačí na neho on. Ale obávam sa, že to bude aj jeho len taký...... kamarát.

A na budúce nebudeš platiť 95% nákladov vopred.;)

Sťažovať sa nemáš kde, pretože ten elektrikár bude asi živnostník (ktorý nemá nadriadenú organizáciu alebo dohľad) a cez SOI nemáš čo preukázať (žiadnu zmluvu).

Bohužiaľ, takéto skúsenosti sú drahé.
nelly1810
03.09.08,10:01
aj tak ďakujem za rady
uvedomila som si to bohužial až neskor a aj sme kontaktovali aj toho kamaráta a hop vysmial sa nám
normálne neverím že existujú takí ľudia
nebolo to lacné / stálo by to tak isto aj na zmluvu / ale myslela som ............to všetko som už popísala
ale skúsim ešte nech mi dá na papier že to robil on
nelly1810
03.09.08,10:02
ja som taká hlupaňa
prepáčte ale fakt
Zoltán Kovács
03.09.08,10:04
ja som taká hlupaňa
prepáčte ale fakt

Neboj, aj múdrejší a chytrejší sa učia na vlastných chybách. Nie len ty.
nelly1810
03.09.08,10:44
a viete,že dobehol takého človeka čo fakt si dáva všetko na papier ,stále tomu nemožem uverit
chandler
03.09.08,10:52
ja som taká hlupaňa
prepáčte ale fakt

ale nie si, len si neverila ze taky ludia existuju, to sa stava :)

urcite ho ale este skusaj otravovat, elektrikar ma teraz urcite kopec roboty a viac sa venuje takej co este nema zaplatenu :) mozno to nakoniec aj tak dokonci... a ak nie tak ta skusenost nestalo az tak vela penazi :)
nelly1810
03.09.08,11:06
praveže to stálo tak isto jak by to stálo aj na zmluvu ale to ešte skúsim doriešiť
Dakujem za podporu
ide o to že som v práci a nemám s ním kontakt zoči voči to je horšie... asi zajtra
chandler
03.09.08,11:08
a kolko sa to vlastne taha? dufam ze nie 3 tyzdne a uz stresujes... mozno je nakoniec vsetko v poriadku a elektrikar sa opaluje na balatone :)
nelly1810
03.09.08,11:46
čooooooooooooooooožeeeeeeeeeeeee
ide o to že ked sa nejak dohodnem s niekým tak si to aj tak predstavujem a možem zariadovat iné veci,nie?
v tom byte sme bývali a nábytok je tam len tak prespávame u rodičov a nieje to jedno čo sa týka času?ked sa robí nech sa robí nie?
či dá sa robit aj ináč?
nechápem chandler............
duves
03.09.08,11:55
Ach jaj. Ja som tiež narazil raz na špekulanta. Potom som ale zistil, ze vela veci si viem v byte spravit sam (aj elektriku), tak som s takymi skončil.
Tusim sa stanem elektrikarom.:D
chandler
03.09.08,12:54
čooooooooooooooooožeeeeeeeeeeeee
ide o to že ked sa nejak dohodnem s niekým tak si to aj tak predstavujem a možem zariadovat iné veci,nie?
v tom byte sme bývali a nábytok je tam len tak prespávame u rodičov a nieje to jedno čo sa týka času?ked sa robí nech sa robí nie?
či dá sa robit aj ináč?
nechápem chandler............

aha to som nevedel ze ste tam byvali a je to rekonstrukcia... to je ine samozrejme. som myslel ze je to na stavbe RD... by si sa divila aky su ludia... vsetko chceli uz vcera :) a nakoniec vysvitne ze to vlastne vobec neponahla lebo aj tak idu na dovolenku :)
.
tak v tom pripade si najdi rychlo nejaku firmu a daj im to spravit a od neho uz chci iba peniaze. aj ked to bude prave ten problem :(
nelly1810
03.09.08,13:03
ále, netreba už firmu , káble sú natiahnuté ale trčia tak že vela nechýbalo a vypichnem si oči ale nejde o to ,zrazu začal že v nedelu nerobí tak ok.1 den nech oddýchne ale aj pondelok a potom že až vo štvrtok jajajajáááááááááj špekulant nad špekulantov
tak som sa mu pokúšala vysvetlit ako mám tak fungovat ale priatel sa s ním už porozprával zavrel sa s ním do izby a nepustil ho kým mu to nejak nedošlo nech si toto skúša niekde inde,nienie nič mu neurobil ale poviem vám ľady sa pohli zajtra pokračuje s tým že budú všetky zástrčky aj vypínače,keby som to tak vedela robit vyrutila by som ho čo najskor......
arizona
03.09.08,13:46
aj tak ďakujem za rady
uvedomila som si to bohužial až neskor a aj sme kontaktovali aj toho kamaráta a hop vysmial sa nám
normálne neverím že existujú takí ľudia
nebolo to lacné / stálo by to tak isto aj na zmluvu / ale myslela som ............to všetko som už popísala
ale skúsim ešte nech mi dá na papier že to robil on


dobrý deň
chcela by som sa opýtat ako možem dosiahnut od elektrikára ktorý mi urobil elektriku v byte aby dokončil svoju robotu do konca ,kedže to bolo cez kamaráta súhlasila som bez zmlúv /ale kolaudácia bude na zmluve lebo mi treba odniest papier na SBD to je ok./...
...
Nelly, tomu vášmu kamarátovi by som asi riadne "niečo" povedala!!!
Keď ho odporúčal,asi ho poznal a zaručil sa za neho,nie? Takže teraz by som otravovala aj jeho! Nech si to aj "on užije"!!!
Rosch
04.09.08,10:34
Nelly - ja som mal podobný prípad "sľubotechny" od človeka ktorý mal robiť u mojej dcéry plávajúce podlahy. Zaplatila mu preddavok 100% na materiál a 50% za prácu. No a chlapík sa správal presne tak isto ako ten vo Vašom prípade. Nuž ale mal jednoducho smolu, pretože mojich 195 cm výšky a 100 kg váhy boli dostatočným argumentom na okamžité začatie prác hneď po našej spoločnej "konzultácii".

Nie som zástancom takýchto "džungľových" praktík, ale hold niekedy zavážia len takíto argumenty......
yoyo74
06.09.08,09:30
Clovek ktory z jeho strany ponukol taketo radikalne riesenie rozvodov elektriky v byte potrebuje tiez radikalnu odpoved. Posli mu normalne list ze ho zazalujes nakolko aj ustna dohoda je dohoda. Ak to nepomoze tak ho zahlas na zivnostensky urad nech mu urobia aspon prehliadku danoveho priznania a podobne - ako on tak aj ty ... toto cele mu oznam tou postou s dorucenkou. To je iba take odporucanie mozno to zaberie mozno nie. Kde mas ten byt ? Prip ti mozem poslat kontakt na nejakeho normalneho elektrikara, ktory si necha zaplatit po vykonanej praci.
yoyo74
06.09.08,09:32
V akom stave tio to nechal ? treba urobit finalizaciu alebo este aj nejake sekacky a pod, istice atd ... ??? Finalizacia by nemusela byt az taka draha...
Maruška54
06.09.08,09:54
Kamaráti a susedia sú najhorší. Ja som si pri
prerábke bytu objednala suseda vodára, povedala som si že bude poruke. Najprv si vypýtal zálohu, nedal mi telefonne číslo pre prípad, nikdy nepovedal kedy príde, trubky trčali centimeter von a povedal že malta to spraví. A korunku nasadil keď som ho volala že mi tečie sifon, povedal mi že to niekto naschvál povolil aby mohol robiť divadielko. Odvtedy už nikomu zálohu nedám, ani susedovi.
nelly1810
29.09.08,10:18
no ten elektrikar už je ok ale po rizhovore dost ostrom s mojim priatelom kedže aj on videl čo sa deje
vysvetlil mu že kto je zákaznik a mudruje a kto tu maka chlapec pochopil a hned sa robota pohla.
NO ,PRIATEL MA MILO PREKVAPIL
Ibaka
29.09.08,10:43
Takže nakoniec to dobre dopadlo, ale pre budúcnosť, také veci ako elektrinu, plyn, si dávaj robiť človeku, ktorý má oprávnenie- bez oprávnenia elektrikár nemôže robiť služby, po skončení prác je potrebné vydať revíznu správu- čo ak bude niečo zle zapojené, kto sa prizná "bez papíru" že to urobil on? Bude tvrdiť že Ťa v živote nevidel. Pri kolaudácii sa dokonca revízne správy vyžadujú.
220870
29.09.08,15:31
Nelly z elektrikárom sa dá veľmi ľahko vyj ...ť. stačí ak mu vyhrozíš že ťa jeho prevedená práca stála úraz a ak si to nedokoná pôjdeš s tým na pohotovosť trčiace káble to je hrubé porušenie bezpečnosti práce ,vypichnuté oko potrasenie el .prúdom pri odfláknutej alebo nedokonanej el práci nie je nič výnimočné. Stačí sa mu vyhroziť že ak máš úraz na stavbe tak to vyšetruje polícia a tá už toho konkrétrneho el majstra nájde aj ked nemáš papiere. Ale už bz som mu to nedal dokonať . Elektrikárov je pomerne dosť.na rozdiel od iných stavebných profesií.
jezko22
17.11.08,17:18
dobra rada,nebyt hlupy a neplatit 95%ceny z papierom a nieto este bez papiera.nahlasit ho mozes trebars na lamparen