kaciatko13
03.09.08,11:57
ahojte, prosim vas o radu... vcera mi opuchol priehlavok na clenku, som si myslela, ze to je len nejake ustipnutie hmyzom, ale dneska rano som zistila, ze to mam aj na inych castiach tela (lakte, zapastie, driek a pod prsiami) a strasne ma to svrbi... zasla som aj ku doktorke, ale ta mi len na to pozrela a dala mi kalciovu mast a nejake lieky - Zodac... a povedala mi, ze to mam asi nejaku alergicku reakciu... nic viac k tomu... ani sa nenamahala poslat ma niekam na kozne ci na alergologiu, takze ani vlastne neviem, co to mam... a ani z coho to mam - vcera som akurat vypila jahodovy dzus, ale jahody jem normalne a nikdy mi z nich nic nebolo...myslite, ze mam nejaku zihlavku, alebo co? vyzera to, ako keby ma poprhlila prhlava/zihlava... tak neviem
Marta_
03.09.08,10:22
Kačiatko, asi máš alergickú reakciu na nejakú burinu, trávu alebo niečo podobné. Nechodila si niekde, kde kosili trávu? Možno sa ti dostali nejaké pele na pokožku a ona takto reagovala. V septembri robia na alergologických ambulanciách testy na trávy a iné alergény. Mala by si žiadať svojho obvodného, nech ťa pošle na testy. Mne sa stalo pred troma rokmi, že som kosila v záhrade trávu, kde bolo veľa bedrovníka. Bolo teplo, slnko svietilo a nemala som dlhé nohavice. Všade, kde sa mi tento bedrovník dotkol kože v spojení so slnečným žiarením sa mi na druhý deň vyhodil vodové pluzgiere. Mala som možno dva roky po nich stopy. Takže je dobré vedieť, že či si alergická alebo nie a hlavne na čo, aby si sa mohla tomu vyhýbať.
BXLmiami
03.09.08,17:36
Podľa opisu je to alergia a môže byť na čokoľvek,aj na ten jahodový džus,alergia je predsa na známe veci.20 rokov chodim po tráve a 21 rok som alergická....predsa najprv musím niekoho poznať,aby som na neho bola alergická,nie?:)
kaciatko13
04.09.08,04:02
ale ja som nikdy nebola alergicka na travu, za cely svoj 21rocny zivot a teraz toto... a boli ma cele telo, najma dlane, bo aj tam to mam, tak vsetko co chytim, tam ma bolia :( ale dufam, ze mi to zmizne:)
ivka70
04.09.08,04:55
moze to byt jednorazove, potom je uplne zbytocne posielat ta na testy

ak sa ti to zopakujew alebo lieky /antihistmatika/ nezaberu, potom ma zmysel posielat ta na alergologiu
inak cakacie /objednavacie/ doby na alergologiach su az niekolko tyzdnov, takze by si nic neporiesila okamzite.

skus mat trpezlivost, ked lieky zaberu, svrbenie prestane a bude dobre :)
mgm
04.09.08,05:08
ahojte, prosim vas o radu... vcera mi opuchol priehlavok na clenku, som si myslela, ze to je len nejake ustipnutie hmyzom, ale dneska rano som zistila, ze to mam aj na inych castiach tela (lakte, zapastie, driek a pod prsiami) a strasne ma to svrbi... zasla som aj ku doktorke, ale ta mi len na to pozrela a dala mi kalciovu mast a nejake lieky - Zodac... a povedala mi, ze to mam asi nejaku alergicku reakciu... nic viac k tomu... ani sa nenamahala poslat ma niekam na kozne ci na alergologiu, takze ani vlastne neviem, co to mam... a ani z coho to mam - vcera som akurat vypila jahodovy dzus, ale jahody jem normalne a nikdy mi z nich nic nebolo...myslite, ze mam nejaku zihlavku, alebo co? vyzera to, ako keby ma poprhlila prhlava/zihlava... tak neviem

Ja som práve včera mala to isté. Stalo sa mi to po prvý krát. Večer ma začalo všetko svrbieť, dala som si Fixit a natrela som si Fenistil. Dnes ráno som mala ešte nejaké stopy - červené fleky, ale už to tak nenormálne nesvrbí ... Asi budem musieť skočiť na alergo ...

Marta
BXLmiami
04.09.08,09:52
Môj otec tiež nemal cukrovku a teraz ju má.To,že si včera nemala žiadnu alergfiu neznamená,že dnes ju nemáš.Daj si okrem liekov veľmi prísnu dietu,kým Ti to neprejde,ako ked más dobre pokazený žaludok,jedz len piškoty,ryžu,zemiaky,čisté pečivo,na pitie čaj bez citronu,čierny alebo minerálky,veľa tekutín a pridaj si Calcium,ale biele,nešumivé a prípadne pár tbl živočíšneho uhlia.Riešiť tuto situáciu a testovať sa dá až ked sa Ti organizmus upokojí.Držím prsty.:)
kačer
23.09.08,08:48
Ja som tiež v predposledný augustový týždeň kosila trávu (v pondelok) a v stredu už ma svrbela pokožka a do rána som sa celá vysypala. Išla som s tým k lekárke, nakolko sme odchádzali na dovolenku. Poslala ma kožnej, tá diagnostikovala kontaktnu alergiu - vraj na slnko. Hlavne, že prvé vyrážky sa objavili na miestach, kde som mala kraťasy. Dala mi Zodac a masť Elcon.
Na druhý deň som ešte dostala vysoké teploty, tak znova som utekala k lekárke, napísala mi Xyzal. Zobrala som si jednu tabletku, poobede pospala a ked som vstala bolo po vyrážkach aj po teplote. Len som sa cítila slabá. Tak ako to rýchlo prišlo, naštastie aj odišlo a mohla som ísť na dovolenku s rodinou.
BXLmiami
23.09.08,09:03
Doporučujem ohlásiť sa k obvodnej a dať sa poslať na alergologiu,nech sa zistí,z čoho to bolo,pretože je pravdepodobné,že ked zase bude sezona ,znovu sa Ti to zopakuje a môže to byť silnejšie.Testovanie na trávy sa robí mimo vegetačnú sezonu,takže ked v lete pridete k lekárovi,dá Vám antihistaminiká/Xyzal,Zodac,Clartin.../a tým skončil.Ak si na to nedáte pozor a v zime nedodiagnostikujete,tak sa Vás leto opýta,čo ste robili v zime:)