evina313
03.09.08,13:44
Prosím Vás o radu. Ideme siat travnik avšak na záhrade máme velký orech. Je pravda že pod orechom mi tráva ožltne alebo je to len mýtus že pod orechom ani trava nerastie?
Zoltán Kovács
03.09.08,11:47
Moje matné spomienky z detstva: U krstnej pod asi 100 ročným orechom síce tráva rástla, ale dosť úboha, nakoľko nemalo dostatok svetla.
jaja99
03.09.08,11:57
Pod orechom narastie málo čo, lebo listy obsahujú nejaké -cídy, preto sa nemôžu dávať ani do kompostu. Tráva sa nejaká udrží, ale nebude to anglický trávnik
evina313
03.09.08,12:03
:( a čo tam mame dat? čo mate pod orechom? je obrovský.
ALDA
03.09.08,12:32
Existuje aj semeno trávy, ktoré krásne rastie aj v chládku. Vysadili sme ju na chalupe, pod stromy, kde slniečko nesvieti a krásne rastie.
arizona
03.09.08,12:36
Môžete dať najakú "menej fajnovú" trávičku. Napr.odroda do tieňa.
Nám sa pod babkiným starým orechom celkom darila,nežltla.
durisovad
03.09.08,12:43
Pod nasim orechom nerastie ani len zelina, nieto trava.
legolas
04.09.08,16:53
Prosím Vás o radu. Ideme siat travnik avšak na záhrade máme velký orech. Je pravda že pod orechom mi tráva ožltne alebo je to len mýtus že pod orechom ani trava nerastie?

tráve sa pod orechom vôbec nedarí, škoda kupovať rôzné trávy, ale dá sa pod nim vypestovať pekný zelený mach:)
aviator
06.09.08,20:34
Včera som videl celkom peknú trávu pod dvomi orechmi. Asi to záleží aj od iných okolností - kvalita pôdy, výška hladiny spodnej vody, záťaž od šlapania, zrážky...
Kilo trávneho semena stojí asi 150 korún, skúsil by som to.
Ak by to vyšlo, trávu v tieni treba kosiť na vyššiu výšku.
Prajem veľa zdaru.
vrabcek1
08.09.08,11:39
po orechom tráva nerastie, nerastie:))
iriska
08.09.08,11:47
Možno pomôže hneď ako lístie spadne ho postupne odstraňovať z tej trávy. Videla som už rásť trávu pod orechom (neviem aká to bola odroda :) ) takže niečo by mohlo zabrať.
lepka
08.09.08,11:51
a u nás rastie a rastie a treba ju kosiť,až nám to všetkým ide na nervy,asi máme nejaký iný orech a či čo?a ani žltá nie je a za štyri týždne má do výšky asi 40-50 cm,horor!!!:D
pavol54
08.09.08,18:27
Pod veľkým orechom sme mali odjakživa "zasadenú lavičku a stôl" lepší kľud si v lete neviem predstaviť, keď bolo sucho tak to bolo rovné, keď bolo mokro tak tam aj tak nikto nechodil lebo by dostal dážď dvakrát. Malý orech nerobí tieň tak tam rastie akákoľvek burina
manndy64
08.09.08,19:19
Prosím Vás o radu. Ideme siat travnik avšak na záhrade máme velký orech. Je pravda že pod orechom mi tráva ožltne alebo je to len mýtus že pod orechom ani trava nerastie?
predavaju sa travove semena -trava do polotiena.to by sa tam mohlo zasadit.travove semena je lepsie vysadit teraz na jesen,lebo s nemusi tolko polievat ako na jar.dava sa hnojivo travcerit,od toho hnojiva je velmi pekna zelena trava.len s tymi hnojivami opatrne.su to granule a musia sa rozsypat rovnomerne aby sa nevypalil travnik/ked uz je vyrastena trava/.tak isto to plati aj u tekutych hnojiv.
evina313
12.09.08,20:03
dakujem za reakcie. nakoniec sme sa rozhodli že pod nim bude lavička so stolikom. :)