bellav
03.09.08,14:53
Prosím o radu: ak ÚPSVaR žiada potvrdenie o čistom mesačnom príjme za posledných 6 mesiacov,mám do príjmu zarátať aj preplatok z roč.zúčt.dane za r. 2007,vyplatený v marci 2008?
bellav
04.09.08,06:49
Ja si myslím,že by som ten preplatok tam mala zarátať,lebo ak toto potvrd. žiadal Úrad práce v priebehu r. 2007, práve o túto sumu bol čistý príjem menší. Ozvite sa, prosím....
emily 2
18.05.10,07:27
prave ma podobny pripad, potvrdenie o čistom prjme, bez DB a nem. dávok a nie som si ista , či tam rátat preplatok dane z roč. zučtovania

dakujem
emily 2
emily 2
18.05.10,18:01
Posúvam.

dakujem
emily 2
Tamila
18.05.10,18:21
Zákonník práce definuje čistý príjem v § 134 odst. 9 takto:
9) Ak sa na účely výpočtu peňažných plnení vychádza podľa všeobecne záväzných právnych predpisov z priemerného mesačného čistého zárobku zamestnanca, tento zárobok sa zisťuje z priemerného mesačného zárobku odpočítaním súm poistného na sociálne poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, preddavku poistného na zdravotné poistenie a preddavku na daň z príjmov fyzických osôb vypočítaných podľa podmienok a sadzieb platných pre zamestnanca v mesiaci, v ktorom sa tento zárobok zisťuje.


Z toho dôvodu by som do potvrdenia o čistom príjme neuvádzala daňový preplatok z RZD.
emily 2
18.05.10,19:00
Toto je potvrdenie o čistom príjme za rok 2009 ( bez DB a Nem. dávok ), žiadny priemer. Už si nepamätám , pre koho to potrebuje,papier mi ostal v robote na stole.
Vzťahuje sa to aj na toto ?
emily 2
19.05.10,06:00
Prosim , mohol by mi to ešte niekto potvrdiť, na tom papieri je len napisane : služi ako doklad pre soc. učely ...

diky moc
emily 2
19.05.10,06:18
posuvam
emily 2
19.05.10,06:42
Zákonník práce definuje čistý príjem v § 134 odst. 9 takto:
9) Ak sa na účely výpočtu peňažných plnení vychádza podľa všeobecne záväzných právnych predpisov z priemerného mesačného čistého zárobku zamestnanca, tento zárobok sa zisťuje z priemerného mesačného zárobku odpočítaním súm poistného na sociálne poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, preddavku poistného na zdravotné poistenie a preddavku na daň z príjmov fyzických osôb vypočítaných podľa podmienok a sadzieb platných pre zamestnanca v mesiaci, v ktorom sa tento zárobok zisťuje.


Z toho dôvodu by som do potvrdenia o čistom príjme neuvádzala daňový preplatok z RZD.

Tak som to urobila ako mi poradila Tamila .Ďakujem .
Tamila
19.05.10,08:18
Podľa môjho názoru si urobila dobre. Môj názor je, že k čistej mzde sa neráta daňový preplatok z RZD, nakoľko ten sa týka minulého roka. Tak isto v mzdovom liste mám kolonku ČM a daň. preplatok je mimo.
kkamka2
07.04.11,12:16
Posuvam;)