kraslanova.m
03.09.08,14:42
dobry den chcela by som sa spytat robim pre cesku firmu ktora ma pobocku aj na slovensku aj v madarsku no a to by som sa chcela spytat robim v madarsku ale som na slovenskej zmluve a ak dobre viem tak mi prislucha denna dieta nechcu ma dat na madarsku zmluvu ani ja nechcem tam su strasne dane a radsej mi povedali ze mi budu preplacat diety a tymto padom sa chcem spytat ze podla zakona kolko mi prislucha diety v sk alebo eur ked denne robim 8 hodin prosim poradte nam dakujem pekne.
Zoltán Kovács
03.09.08,12:46
dobry den chcela by som sa spytat robim pre cesku firmu ktora ma pobocku aj na slovensku aj v madarsku no a to by som sa chcela spytat robim v madarsku ale som na slovenskej zmluve a ak dobre viem tak mi prislucha denna dieta nechcu ma dat na madarsku zmluvu ani ja nechcem tam su strasne dane a radsej mi povedali ze mi budu preplacat diety a tymto padom sa chcem spytat ze podla zakona kolko mi prislucha diety v sk alebo eur ked denne robim 8 hodin prosim poradte nam dakujem pekne.

Ak sa dobre pamätám tak 45 EUR na deň.
sonahelenamaria
03.09.08,12:59
od 1.1.2008 38 eur
kraslanova.m
03.09.08,13:27
ano ale 38 eur je zevraj ak mam odpracovane nad 12 hodin nie tak to je nahodou neviem ja presne prosim pomozte mi ako su tie kategorie dakujem
Chobot
03.09.08,13:33
ano ale 38 eur je zevraj ak mam odpracovane nad 12 hodin nie tak to je nahodou neviem ja presne prosim pomozte mi ako su tie kategorie dakujem

0-6 hod. > 25%
6 -12 hod. > 50%
viac ako 12 hod. > 100%

Pozri si zákon o cest. náhradách, aj tam to je.
Marína
03.09.08,14:59
Základné sadzby stravného v CM od 1.1.2008 (http://209.85.135.104/search?q=cache:-T4LW7XrPEEJ:www.uctos.sk/zmeny/08/01/Sadzby_zahr.cestovne2008.doc+625/2007&hl=cs&ct=clnk&cd=1&client=firefox-a)
Zákon o cestovných náhradách (http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach-od-01-09-2007-a.html)
kraslanova.m
04.09.08,08:17
dakujem a co v takom pripade ked som zamestnana od 1 jula 2008 a nedostala som ziadnu dietu da sa to spatna dostat alebo to je zakonom dane ze sa musi dostat dieta vdaka
Chobot
04.09.08,08:37
dakujem a co v takom pripade ked som zamestnana od 1 jula 2008 a nedostala som ziadnu dietu da sa to spatna dostat alebo to je zakonom dane ze sa musi dostat dieta vdaka

Čo myslíš pod pojmom "diéty"? Lebo sa mi zdá, že si akosi nerozumieme.

Bola na pracovnej ceste v Maďarsku? Alebo pracuješ v Maďarsku? Kde máš miesto výkonu práce podľa pracovnej zmluvy?
kraslanova.m
04.09.08,08:50
vykon prace mam v madarsku ale pracujem pre cesku firmu ktora ma pobocku na slovensku a som na slovenskej zmluve ale pracu mam v madarsku lebo tam otvorily dalsiu pobocku a chceli by ma nechat na slovenskej zmluve koli madarskym daniam su strasne velke
Chobot
04.09.08,08:57
vykon prace mam v madarsku ale pracujem pre cesku firmu ktora ma pobocku na slovensku a som na slovenskej zmluve ale pracu mam v madarsku lebo tam otvorily dalsiu pobocku a chceli by ma nechat na slovenskej zmluve koli madarskym daniam su strasne velke

Tak potom ale nemáš nárok na cestovné náhrady počas práce v zahraničí, pretože tvojím trvalým pracoviskom je Maďarsko - ako vyslaný zamestnanec.

Na teba sa potom vzťahujú ustanovenia 4. časti zákona o cest. náhradách (§ 18 - § 33a).
ivka70
04.09.08,09:23
Dovolim si ta trosku opravit

diéta -y ž. ‹g› lek. výživa zodpovedajúca zdravotným požiadavkám al. liečebným potrebám (čo do množstva i zloženia stravy)

diéty diét ž. pomn. náhrada výdavkov pri prac. ceste
Chobot
04.09.08,09:29
Dovolim si ta trosku opravit

diéta -y ž. ‹g› lek. výživa zodpovedajúca zdravotným požiadavkám al. liečebným potrebám (čo do množstva i zloženia stravy)

diéty diét ž. pomn. náhrada výdavkov pri prac. ceste

Hej, gramaticky máš pravdu, ale už som to viackrát spomínal, legislatíva pojem "diéty" nepozná. Preto som sa pýtal, či náhodou si to nepletie s nárokom zabezpečenia stravy za pracovnú zmenu.
kraslanova.m
05.09.08,09:31
a co v takomto pripade mi neprislucha nic a akoze vyslany zamestnanec aj ten by mal dostat nieco nie
Chobot
05.09.08,09:43
a co v takomto pripade mi neprislucha nic a akoze vyslany zamestnanec aj ten by mal dostat nieco nie

Áno dostaneš dohodnutú mzdu, ktorá zohľadňuje skutočnosť, že pracuješ v zahraničí. Plus máš nárok na cest. náhrady počas presunu medzi domovom a pracoviskom, náhrady za sťahovanie a iné. Prečítaj si tie paragrafy zákona o CN.