Mahjong
03.09.08,15:29
Nás zamestnanec je na PN od 25.08.2008, PN ďalej trvá.
Šéf mi povedal, že na prvých 10 dní mu nemám písať PN, ale mu mám vypísať dovolenku. Môžem to tak urobiť?
Chobot
03.09.08,13:35
Nás zamestnanec je na PN od 25.08.2008, PN ďalej trvá.
Šéf mi povedal, že na prvých 10 dní mu nemám písať PN, ale mu mám vypísať dovolenku. Môžem to tak urobiť?

Tvoj šéf je asi "všemohúci", keď chorého človeka vylieči rozhodnutím o tom, že nebude chorý, ale bude dovolenkovať.:D:D

Jasné, že to tak nemôžeš urobiť. Vysvetli to tvojmu šéfovi, a radšej pomaly a pre istotu 2x, že tak sa to nedá.
vikinka
03.09.08,13:48
Jedna časť vystavenej PN je už na SP,zaslaná lekárom,takže aj keby ste mu napísali dovolenku počas PN,SP po čase určite zistí,že v tom čase bol na PN a nie na dovolenke,napr.pri vystavení potvrdenia o príjme nebudú sedieť dni a VZ.
Mahjong
03.09.08,14:21
Práve toho sa bojím. Veď musím poslať na sociálku potvrdenie o trvaní PN, keďže PN stále pokračuje. Veď aj na mesačnom výkaze poistného musí byť uvedená PN.
Tweety
03.09.08,14:26
Práve toho sa bojím. Veď musím poslať na sociálku potvrdenie o trvaní PN, keďže PN stále pokračuje. Veď aj na mesačnom výkaze poistného musí byť uvedená PN.
10 KD mu musíte vyplatiť náhradu príjmu počas DPN, potom postúpiť tlačivo na SP, ktorá zamestnancovi na DPN preplatí nemocenské.