Zuziana
02.05.05,15:58
Čo sa stalo s touto témou? bola založená v máji a bolo v nej dosť príspevkov.
Aha, ona je vlastne založená 2 krát.
rkacur
09.09.05,06:24
Moja dcéra bola 2x pri mori a pretože má bledú pokožku, brala opaľovacie krémy s vysokým faktorom -16. V oboch prípadoch sa vysypala a bola odkázaná na tabletky na alergiu. Doktorka nám poradila, že to bude z opaľovacích prípravkov pre vysoký faktor. Tohto roku bola v Taliansku, mala prípravok na opálenie NIVEU ako pred tým ale faktor 6. Prišla krásne opálena, nemala alergiu len sa musela častejšie natierať.
Prípravky s vysokým faktorom obsahujú niektoré zložky, ktoré môžu škodiť.
Jura
09.09.05,06:28
Moja dcéra bola 2x pri mori a pretože má bledú pokožku, brala opaľovacie krémy s vysokým faktorom -16. V oboch prípadoch sa vysypala a bola odkázaná na tabletky na alergiu. Doktorka nám poradila, že to bude z opaľovacích prípravkov pre vysoký faktor. Tohto roku bola v Taliansku, mala prípravok na opálenie NIVEU ako pred tým ale faktor 6. Prišla krásne opálena, nemala alergiu len sa musela častejšie natierať.
Prípravky s vysokým faktorom obsahujú niektoré zložky, ktoré môžu škodiť.
Môžem potvrdiť, aj ja som brala faktor: 20 a alergia bola, asi som to prehnala.
Ingrid G.
09.09.05,07:40
Môj 12-ročný syn má od narodenia problémy s kožou. Najprv to začalo s ekzémami a pobytmi v nemocnici, neskôr po upravení životosprávy síce ekzémy prestali, ale nastúpila astma a alergia na slnko. Mám veľmi dobrú skúsenosť s opaľovacím krémom (mliekom) dailong - bežne ho dostať v lekárni. Dá sa kúpiť viacero druhov s rôznymi faktormi, je super. Používa ho niekoľko rokov a reakcie na slnko prestali.
Luba2
09.09.05,08:17
Už 2x sme boli na dovolenke so známymi, ktorí majú 15-ročného syna. On na dovolenku k moru ísť nechcel, ale musel. Po obidva roky sa vyhádzal z donesených krémov /AVON, ORIFLAME všetkých faktorov až po tuším 28?/ potom z kúpených NIVEÍ a ešte niečoho z lekárne, potom sa vyhádzal keď nebol natretý, keď bol vo vode, keď nebol vo vode, keď bol na slnku a aj keď bol iba vnútri. Proste celú rodinu iba vynervoval a celú dobu sa nudil.

Ja som si to pre seba uzavrela tak, že sa asi vyhadzuje zo zúrivosti, lebo tam musí byť s rodičmi. /Ale inak občas bol vyhádzaný statočne a určite ho to aj veľmi svrbelo/.
pyton
09.09.05,08:30
Môj 12-ročný syn má od narodenia problémy s kožou. Najprv to začalo s ekzémami a pobytmi v nemocnici, neskôr po upravení životosprávy síce ekzémy prestali, ale nastúpila astma a alergia na slnko. Mám veľmi dobrú skúsenosť s opaľovacím krémom (mliekom) dailong - bežne ho dostať v lekárni. Dá sa kúpiť viacero druhov s rôznymi faktormi, je super. Používa ho niekoľko rokov a reakcie na slnko prestali.
Daylong je dostať len 16 a 25 faktor, škoda, že nie aj 8.
nikulik
09.09.05,10:01
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.


Neviete mi poradiť niekto ako to mám odstrániť?
Cely text si vysvietis s myskou a stlacis delete napriklad. Alebo prejdes kurzorom mysky na koniec textu podrzis tlacidlo sipku spät kym sa ti vsetko nevymaze...je viac sposobov.
Bibika22
08.11.05,17:56
Ja som mala každé leto veľké problémy s kožou. Nemohla som sa vôbec opalovať, pretože tie vyrážky boli neznesitelné. Vyskúšala som drahé aj lacné krémy, s vysokým aj nízkym faktorom. No tento rok som s tou alergiou na "slnko" vybabrala. Za celé leto som sa ani raz ničím nenatrela. Opalovala som sa pomaly, aj som sa trošku spálila, ale bolelo to len 2 dni a na konci leta som bola krásne opálená. Takže mi z toho vyplýva, že alergia nebola na slnko, ale na krémy. Už asi nedám na seba nikdy nič. Je pravda, že ochranu treba, ale ak mám celé leto byť liekoch radšej budem bez nej.
KEJKA
08.11.05,18:48
Ja som mala každé leto veľké problémy s kožou. Nemohla som sa vôbec opalovať, pretože tie vyrážky boli neznesitelné. Vyskúšala som drahé aj lacné krémy, s vysokým aj nízkym faktorom. No tento rok som s tou alergiou na "slnko" vybabrala. Za celé leto som sa ani raz ničím nenatrela. Opalovala som sa pomaly, aj som sa trošku spálila, ale bolelo to len 2 dni a na konci leta som bola krásne opálená. Takže mi z toho vyplýva, že alergia nebola na slnko, ale na krémy. Už asi nedám na seba nikdy nič. Je pravda, že ochranu treba, ale ak mám celé leto byť liekoch radšej budem bez nej.rada aj ostatnym - 2 - 3 tyždne pred dovolenkou treba brat prirodny multikaroten. Brala som ho 2 tyždne a potom 14 dni so sa skoro stale pohybovala na slnku okrem poludnajsieho, strasne vela som bola vo vode a opalovala. Nejaký slaby základ do hneda som síce mala, ale naozaj trochu zvykla som sa spalit. Ale teraz nič. A malo som faktor 10, ale len prvé tri dni a potom som sa len sem tam natierala kremom.
Paula
08.11.05,18:52
Mňa by zaujímalo, kde je pravda. Raz som sledovala reč odborníka v TV a vyjadril sa: Nie je dobré používať príliš vysoký faktor a to z dôvodu: Zčervenanie pokožky je varovným signálom, že slnka bolo dosť a pri vysokom faktore zčervenanie = varovanie nevidno.
bepo
08.11.05,19:16
Krémy dávajú falošný pocit istoty že je všetko v poriadku a nie je.Netreba to preháňať ani ak je človek nagebrený vysokým faktorom.