katrinka_mt
03.09.08,16:48
Vie mi niekto poradiť z akej sumy sa vypočíta hodnota majetku odstupujúceho spoločníka v s.r.o. ak jeho podiel zo ZI je 30%. Mám k dispozícií Výkaz ziskov a strát a Súvahu. Potrebujem poradiť z ktorého riadku a účtovného výkazu sa táto hodnota má vyrátať. Ďakujem
m.hladka
03.09.08,15:12
30% zo ZI
30% z účtu 428
30% z účtu 429
a 30% DHIM (alebo dohodou).
josh
03.09.08,15:27
tazko vyratat hodnotu podielu, kedze ta hodnota zahrna aj nehmotne zlozky ako dobre obchodne meno a pod. ale to pisem ako pravnik a nie ako uctovnik.
Zoltán Kovács
03.09.08,15:30
Skôr by som povedal, že 30% z r.066 súvahy (vlastné imanie=základné imanie + kapitálové fondy + fondy zo zisku + výsledok hospodárenia za minulé roky + vysledok hospodárenia za bežné obdobie) a z toho odrátať záväzky. A je to veľmi okresané, nakoľko napríklad kde je goodwill, uzavreté ale ešte nezrealizované obchody (teda budúce výnosy) na ktorých sa podielal.
m.hladka
03.09.08,18:06
Záleží od toho, čo ta firma má za majetok, aká je veľká. Môže byť aj stratová a nemusí mať vôbec nič.
jle
08.09.08,19:58
prevdo obchodnéh podielu je dohoda medzi zmluvnými stranami. ocenenie obchodnéh podielu je pomerne komplikovaný úkon, v zásade schématicky sa vychádza z odčerpateľných zdrojov do budúcnosti (generované zisky) za obdobie 5 rokov a hodnoty firmy - teda to, z čoho sa to generuje. a z toho všetkého je to teda 30 %, čo je menšinový podiel, záleží, či ho kúpi niekto, kto tým získa rozhodovaciu majoritu, potom to môže mať pre neho vyššiu cenu. napriek exaktnému oceneniu sa zmluvné strany môžu dohodnúť, tak ako pri každom obchode podľa svojich úvah a možností.
mona091
08.09.08,20:26
je vela metod ocenovania hodnoty podniku, no vo vseobecnosti znamena hodnotu firmy v danom casovom okamihu, ktore zahrnuje ocenenie hmotnej i nehmotnej casti (hodnota trhu, odvetvia, regionu, historiu, meno, postavenie, imidz, strategiu, know.how, pracovnici, vseobecnejsie: vyuziva sa ocenenie majetkovou metodou, podnikatelskou, likvidacnou, kombinovanou, porovnavacou apod., takze pokial ide o velku firmu, asi by som vyuzila sluzby znalcov, ak ide o nieco male, navrhla by som dohodu, co moze byt aj z uctovnej hodnoty
DANUTA
27.08.09,17:22
jednoduche ocenenie firmy je cisté obchodné imanie - aktíva mínus cudzie pasíva a z toho 30 % + schopnosť spoločnosti tvoriť zisk, myslím, že sa to volá kapitalizácia majetku, a to je tažké stanoviť.