Zuziana
02.05.05,16:07
Milé poraďáčky. Možno niektorá z Vás má podobný problém. Máme takmer leto - čas dovoleniek. Po 5 dňoch pri mori sa mi na dekolte vysypú drobné vyrážky - krupička a svrbia. Snažím sa postupne pred dovolenkou opaľovať, ale stáva sa mi to vždy. Neviete niekto poradiť ako proti tomu bojovať?
ondrejvla
02.05.05,14:24
Ja si vždy pred dovolenkou, no ale aj pre opaľovaním u nás dám namiešať v lekárni mastičku na citlivú pokožku. Neviem, ako sa volá, len poviem svoj problém magistre v lekárni a bez problémov mi to urobia. Praktizujem to už asi 8 rokov a odvtedy som spokojná!
Bubika
02.05.05,14:36
ja mam podobny problem, ale prisla som na to, ze to suvisi s opalovacim kremom, resp. vysypem sa vzdy, ked pouzijem vysoky faktor - len pri olejovej konzistencii pripravku. Pri mlieku sa mi to nestalo. Treba si najst asi opalovaci prostriedok, ktory ti bude vyhovovat.
pyton
02.05.05,15:48
Môj manžel presne tak isto. Hlavne po Nivei, lebo je parfumovaná. Trochu menej po Daylongu, ten znáša najlepšie. A nesmie sa spáliť, napr. keď sa nenatrie vôbec aj keď je na slnku len chvíľu. Bolo nám povedané, že je to alergia na slnko.
Bibika22
02.05.05,16:58
:o Dievčence takýto problém mám každý rok spolu s dcérou. Absolutne mi nič nepomáhá. Vyskúšala som aj lacné aj celkom drahé opaľováky aj bez nich, ale vždy som po troch dňoch celá vyhádzaná a strašne to svrbí. Vždy si poviem, že tento rok si na to dám niečo špeci, ale vždy to dopadne rovnako. Najskôr machrujem, ako sa pekne dotmava opálim, a potom som zatvorená vnútri a napchávam sa Dithiadenom a natieram Kuteritom, aby som to vôbec nejako prežila. Asi dám na moju kožnú lekárku a budem celé leto chodiť v tričku aj do vody. :( :o
sklenkova
02.05.05,16:59
ja mám partnera,ktorý mal tieto problémy a tak už 2-3 mesiace pred letom ho kŕmim vitamínom A (alebo mu kúpim vitamíny od firmy JAMIESON-komplex určený na leto)
Odvtedy nemá žiadne problémy,dokonca ani sa nespáli hoci má najhoršiu pokožku akú si len viete predstaviť.
pyton
02.05.05,17:04
Môj manžel si kvôli tomu na jednej dovolenke kúpil namiesto Nivei, z ktorej sa vyhádzal taký drahý oranžový olej s karoténom. Nezabralo to, ale zato úspešne zničil všetky tričká, ktoré tam mal so sebou.:)
Dcéru začala strašne svrbieť vlasová pokožka hlavy, úplne hrozne, tak tá si to vtierala do vlasov a tam to výrazne zmiernilo svrbenie.
sklenkova
02.05.05,17:20
Preto som Vám napísala, že to áčko treba užívať aspoň 2-3 mesiace pred, pretože na dovolenke je už neskoro.
anto
02.05.05,17:50
Ja by som tej pani tie vyrážky tak jemne masíroval :-))))) možno že by aj prešli
DanielaSL
02.05.05,18:03
Ja mám už roky alergiu na slnko a tiež pred letom dva mesiace začnem užívať betakarotén, chodím do solária ,kde si dávam len minimum minút a s tými opaľovacími krémami je to otázne , už som skúšala rôzne aj drahé aj lacné a aj Daylong ,moc nepomohol. Mne sa robia fľaky , ktoré ale nesvrbia. Vlani som bola pri mori a napriek všetkým mojim snahám sa mi fľaky urobili opäť. Boli tam však výborní mladí ľudia , ktorí mi na tie moje fľaky dali krém - Eucerin - je to rovno na alergiu opaľovací krém. Fľaky sa mi stratili a potom som sa mohla slniť bez problémov.Alergia sa viac neobjavila a používala som potom už iný krém.Nedá sa kúpiť u nás , oni ho mali z Rakúska.Takže kto má možnosť , pozháňajte si ho. Mne ho priniesla dcéra z Nemecka , tam sa dokonca aj vyrába. Dostať rôzne faktory, mne vtedy dali 15. Má len jednu chybu - že ho u nás nedostať.
durisovad
02.05.05,18:45
Milé poraďáčky. Možno niektorá z Vás má podobný problém. Máme takmer leto - čas dovoleniek. Po 5 dňoch pri mori sa mi na dekolte vysypú drobné vyrážky - krupička a svrbia. Snažím sa postupne pred dovolenkou opaľovať, ale stáva sa mi to vždy. Neviete niekto poradiť ako proti tomu bojovať?
Je mi Vás veľmi lúto, aj ja som mala pred rokmi podobný problém. Jedna stara pani doktorka-kožiarka mi poradila, aby som od apríla užívala vitamín B/ale už si nepamätám číslo vitamínu/, obchodný názov to malo BEPELA. Ak už nie je pod týmto názvom v predaji, staršie magistry si to určite budú pamätať a poradia. Užívala som to asi 5 rokov, vždy od apríla do septembra a potom alergia prešla. Možno by to pomohlo aj Vám.
Tatiana
02.05.05,19:41
Je to už asi pätnásť rokov, čo mi skúsená staršia lekárka povedala, keď deti boli ešte celkom malé, že pol hodiny pred slnením si zobrať polovičku alebo celý acylpirín. Už si nepamätám dôvod, že prečo, ale s opaľovaním nemáme žiadne problémy ani my a ani okruh ľudí, ktorým som to povedala.
jarkra
03.05.05,05:29
Ja mám tiež také problémy, po prvom dni na slnku sa mi vyhoria na koži červené hrudky a svrbí ma celé telo. Prvýkrát sa mi to stalo pred 6 rokmi, najprv som skúšala sedieť na pláži v tričku, ale nepomáhalo to. Dokonca som už ani nemohla ísť do vody, lebo sa mi hneď vyhodili vyrážky. Nikdy som však na to nebrala žiadne tabletky, ale vraj na to pomáhajú aj nejaké homeopatiká (akurát, že neviem ich presný názov). Poradila mi ich kolegynka, ale tá tiež nevedela názov. Minulý rok pred dovolenkou som sa rozhodla, že ich vyskúšam, ale nezohnala som v lekárňach nič, len klasické tableky proti alergii. Po tých tabletkách som však hrozne ospalá. Tak som to nakoniec riešila na dovolenke tým, že som celý čas sedela pod slnečníkom v tieni a po každom kúpaní som sa sprchovala pod čistou (neslanou) vodou. A musím poklopať, dopadla som celkom dobre. Koža mi sčervenala len na nohách, ktoré som sem tam vystavovala na slniečko.
janaGT
03.05.05,05:40
mne sa vždy začiatkom leta, keď začne byť väčšie slnko, taktiež vyhadzujú hlavne na rukách, plechiach a na pokožke hlavy drobné červené vyrážky. Osvedečil sa mi ako účinný proti nim FENISTIL Gél.
Sany
03.05.05,06:16
Ja používam Microsun 20 , nakoľko mám tiež problémy. Nie je to úplne bez problémov,ale podstatne lepšie. A keď je to veľmi zlé, natieram si problémové miesta takým krémikom na detskú prdelku - Baby Bubchen - ono to vysušuje, ale zároveň chráni.
jess
03.05.05,07:16
Ja mám alergiu na slnko cca 3 roky. Predtým som nikdy problémy nemala, bola som vyslovene slnečný typ. Začalo mi to s jarným slniečkom, stačilo, že som prešla 500m do škôlky pre syna a večer som si išla doškriabať krk - síce, nič na ňom nebolo vidno, ale svrbelo to neskutočne. Takto som prežila aj dovolenku v Grécku - so šatkou na krku a dekolte, napriek užívaniu Betakaroténu od januára a krému s asi 25 faktorom! O rok na to sa mi pridali ruky a po 3 dňoch pri mori som sedela na pláži v mužovej bielej košeli s vyhádzanými rukami, dekoltom a krkom a bolo po príjemnej dovolenke. Žiadne antihistaminiká mi nepomáhali.A žiaľ aj viditeľné stopy mi na rukách ostali, po tých svrbivých vyrážkach. Tento rok fakt neviem ako to poriešim.
Bibika22
03.05.05,15:26
ja mám partnera,ktorý mal tieto problémy a tak už 2-3 mesiace pred letom ho kŕmim vitamínom A (alebo mu kúpim vitamíny od firmy JAMIESON-komplex určený na leto)
Odvtedy nemá žiadne problémy,dokonca ani sa nespáli hoci má najhoršiu pokožku akú si len viete predstaviť.+

Veľmi by so to s tým vitamínom A nepreháňala, lebo ten sa v tele akumuluje a môže spôsobiť zasa iné problémy.:o
Gabriela Horváthová
03.05.05,15:52
Ak môžem poradiť neopaľujte sa vôbec.
Boli sme v Horvátsku a opálila som sa úplne do hneda. Tak som sa tešila a keď sme prišli domov o pár mesiacov pozdejšie mi vyšli tmavo-hnedé fľaky a od vtedy sa ich neviem zbaviť.


gigi
pyton
04.05.05,07:52
Niekedy sa aj veľa znamienok objaví, vraj je to dôsledok spálenia pokožky.:mad:
Monika
04.05.05,08:13
Podobné problémy s alergiou na slniečko má aj môj manžel. Jednu dovolenku pri mori sa vysypal úplne celý a potom sa už viac vôbec nemohol opaľovať, všetko ho svrbelo a takmer celú dovolenku potom strávil v tieni pod slnečníkom.
Moja osobná rada je - treba sa opáliť, pokiaľ to možnosti dovolia, ešte pred dovolenkou pri mori. Solárko by som so slniečkom určite nekombinovala, neodporúčajú to ani lekári. Buď sa človek opaľuje len v solárku, alebo len na slniečku. Spolu určite nie a v poslednej dobe som počula, že solárko je veľmi nebezpečné, vraj spôsobuje rakovinu - to je správa z telky, nakoľko sa jej dá veriť, to je na každom z nás.
A dobré je zakúpiť si aj dobrý, kvalitný opaľovací krém. My sme tiež vyskúšali viacero,
nebol až tak strašne drahý, ale pomohol.

Pekný deň, Monika.

PS - Ak by ste zašli k lekárovi, pravdepodobne by povedal, že kto má silnú alergiu na slniečko, by sa opaľovať vôbec nemal.
pyton
04.05.05,08:55
Máš pravdu. A solárko vôbec nevytvorí "základ" na ďalšie opaľovanie, lebo to neprenikne do pokožky tak, ako normálne slnko. To je len klam a zdanie, že je to to isté.
Chudíková Katarína
04.05.05,09:17
Milá moja,

asi to súvisí s citlivosťopu tvpjej pokožky, ale som presvedčená, že tieto výrožky súvisia s opaľovacími krémami a olejmi s reakciou na morskú vodu a slnko.Naisto som sa mohla o tom resvedčiť na dovolenku vo Francúzsku, kde som bola so synom a my sa nezvykneme natierať ničím, iba po opaľovaní a všetci ostatní, čo sa natierali prípravkami, všetci mali vyrážky a reakcie. Aj moja kamarátka, kožná lekárka sa natiera po opaľovaní a aj to s detským olejčekom -jemnučkym na detskú prdelku. taktiež pred letom a intenzívnym opaľovaním užívam Beta karoten-2-3 mesiace pred dovolenkou-takže teraz.
Prajem krásne dovolenky všetkým KAťA
a nepríjemných
pyton
04.05.05,09:38
No ale napr. pri mori si nemôžeš dovoliť nenatierať sa a to ani v tieni, však sa zase spáliš. My, keď ideme k vode, tak sme tam takmer celý deň, vy pri nenatieraní koľko takto vydržíte?
maja
04.05.05,10:03
Tak to poznám veľmi dobre. Mám slnečnú alergiu už niekoľko rokov. Začínalo to dekoltom, ruky, brucho... Od marca do septembra beriem každý deň Betakarotén. Na dovolenke sa na slnku od 11 do 15 hod. neukazujem, používam opaľovací krém 20 z lekárne. Po každom kúpaní v mori sa osprchujem a znova natriem (oštara,ale čo už). Väčšinu času presedím pod slnečníkom, ale mám tu hnusobu už pod kontrolou. Dve dovolenky pri mori bez alergie!!! Neprídem domov opálená, ale som oddýchnutá bez stresu a "preškrabaných" nocí.
A ešte jedna rada (od kožnej) ak máte alergiu na slnko zabudnite na solárko!
pyton
04.05.05,10:38
"Po každom kúpaní v mori sa osprchujem a znova natriem (oštara,ale čo už)."

Maja, ja kvôli tomuto používam Daylong, natriem sa raz za deň a mám pokoj. Preto je pre mňa tento krém revolučný, lebo to natieranie nenávidím. Takto sa natriem ešte na izbe, to nejako prežijem a potom už len po opaľovaní /niekedy:o , malo by sa vždy/
Keď ideme na dovolenku, máme pol kufra Daylongov takých aj takých po opaľovaní a minutých na to vyše 3000,-Sk. Niekto používa bravčovú masť, vraj aj tá je dobrá. Ale inak, cudzincov sme videli natierať sa normálnym olivovým olejom, aj to sme skúšali, nebolo to zlé.
maja
04.05.05,11:10
Tiež používam Daylong (nevedela som si spomenúť na názov), ale vadí mi aj tá soľ, s natieraním som na tom ako Ty, ale pre ten pokoj sa mi to oplatí. Olivovým olejom som sa ako puberťáčka natierala, aby som bola aj od Tatier čierna ako od mora. Myslím si, že aj tá alergia je tohto môjho neuváženého počinu príčinou...
kukučka
04.05.05,16:28
Vyrážka na koži je podľa mňa havária a nenašla som príspevok, ktorý by sa zamýšľal nad príčinami, odporúčané mastičky len zmierňujú trápenie, ale príčinu neliečia. Slniečko je naozaj najlepší lekár a mali by sme mu byť vďační, ak nás upozorňuje, že niečo s nami nie je v poriadku! A nepodceňovať túto dôležitú informáciu. Odporúčam knižočku, ktorá mi pred rokmi veľmi pomohla:

Dr. med. M. O. Bruker: Musíme trpieť alergiami?
sklenkova
05.05.05,19:52
neviem načo používate všetky tie krémy,prečo to nevyriešite tým beta karoténom a nenatierate sa olivovým olejom- má aj ochranný faktor -pokiaľ sa celý deň neopekáte.
Okrem toho opálite sa pekne do hneda.
atramka
05.05.05,20:37
a čo tak čerstvá mrkvová šťava - namiesto beta karoténu, nesplnilo by to svoj účel? prírodné je prírodné......
jess
06.05.05,12:31
neviem načo používate všetky tie krémy,prečo to nevyriešite tým beta karoténom a nenatierate sa olivovým olejom- má aj ochranný faktor -pokiaľ sa celý deň neopekáte.
Okrem toho opálite sa pekne do hneda.
???? betakarotén mi nepomohol, aj tak som sa vysypala a to som ho jedla 4 mesiace pred opaľovaním ! ...olivový olej ?? na jedenie ?
DanielaSL
06.05.05,19:12
Ešte raz všetkým kto máte alergiu na slnko a máte možnosť nákupu v Rakúsku odporúčam pleťové mlieko alebo krém , ktorý sa volá Eucerin. Ani betakarotény, Daylongy ani nič iné sa tomu nevyrovná.
sklenkova
07.05.05,15:04
Ako som napísala už predtým je kombinácia tzv. letných vitamínov A,D.E,C,ktoré sú určené práve na toto.Akeď už sa Vám stane tá nepríjemnosť,že dostanete tie vyrážky,spálite sa...zoberte si so sebou pastu s rybím olejom (Pasta Cum Olei Jecoris Aselli G) je veľmi účinná. Poradil mi ju jeden starý kožný doc.,keďsom sa tak spálila že som mala popáleniny 2.stupňa na chrbte,je pravdou že som sa zošúpala,ale odvtedy neviem čo sú problémy so slnkom.Kúpite ju v lekárni a stojí do 40,-sk-100g.
Zuziana
07.05.05,18:04
Na dovolenku nosievam aj Panthenol, ale myslím že si skúsim pozháňať ten Eucerin a pastu s rybím olejom..... Ak pôjdem k moru.

Nemyslím, že moja slnečná reakcia by bola zvlášť silná. Táto téma ma napadla pri príležitosti usadiť sa v pohodlíčku na balkón, zobrať slnečné aokulôiara a časopis a popri čítaní sa trošku oškvariť.
Inak som rada, že sa snažíte poradiť aj v takejto "banálnej" záležitosti.
kukučka
07.05.05,18:33
Nie je to banálna záležitosť !!!
Zuziana
08.05.05,08:15
Ja sa s tým stretávam taz do roka a po týždni to samo prejde. Chcela som len povedať, že sú horšie veci. Staršia dcéra bola alergička - urtica - boli zistené alergény prach, peľ, roztoče. Dostala niekoľko kúr Histagy - v priebehu asi troch - štyroch rokov a odvtedy máme pokoj. Mladšia (15) má tiež to isté. Ale vzhľadom k tomu, že nevydrží bez lieku viac ako 24 hodín, nevedeli ju otestovať. Reagovala jej a negatívna aj pozitívna kontrola. Takže tá je nadstavená na tabletkách už asi 5 rokov. Denne 1 tbl. Cetirizin. Keď som s ňou bola u alergológa, povedal mi, že toto sa už injekčne nerieši.
DanielaSL
08.05.05,12:05
Nie je to banálna záležitosť !!!




Súhlasím s Tebou , vie to pekne pokaziť leto aj dovolenku. Ja s tým bojujem každé leto a bolo ich už hádam 15 , stačí niekedy porobiť dlhšie na záhradke, hoci som aj natretá a alergia je tu.
Mám vyskúšané už asi všetko a opakujem - jediné čo mi po toľkých rokoch pomohlo je Eucerin.
pyton
09.05.05,10:26
Nie je to banálna záležitosť !!!

Tiež súhlasím, nie je to banálna záležitosť. Každého trápi niečo iné. A spálená pokožka je tiež veľký problém, z toho môže vzniknúť rak. kože. V TV o tom išla reportáž, koľko ľudí ročne ochorie touto chorobou, sú to veľmi vysoké počty, ukazovali ležiacich pacientov...takže z "banálneho " spálenia kože, čo sa vykľuje. A v Austrálii sa vôbec neopaľujú, hoci to slnko a more tam k tomu určite veľmi láka...



[/QUOTE]
uko
10.05.05,05:09
+

Veľmi by so to s tým vitamínom A nepreháňala, lebo ten sa v tele akumuluje a môže spôsobiť zasa iné problémy.:oNo to by ma zaujímalo aké problémy?! Môže to mať súvis napr. aj s tými pravidelnými "ženskými problémami"?
Monica
10.05.05,06:11
No to by ma zaujímalo aké problémy?! Môže to mať súvis napr. aj s tými pravidelnými "ženskými problémami"?Hypervitaminóza A vzniká po podávaní vit. A vo veľkých dávkach dlhý čas. Prejaví sa nechuťou do jedla, bolesťou žalúdka až vracaním, chudnutím, hnačkami, zvýšeným vypadávaním vlasov, krvácaním, bolesťami kostí a zmenami na koži.
Zuziana
21.05.05,07:31
Ao som napísala už predtým je kombinácia tzv. letných vitamínov A,D.E,C,ktoré sú určené práve na toto.

Včera mi slečna promotérka, alebo ako ju nazvať, v lekárni ponúkala nový produkt. Jedná sa o vitamíny v spreji. Aplikuje sa to do ústnej dutiny, údajne to má 9x vačší účinok ako tabletky. Dokonca o niečo vyšší ako vnútrosvalové injekcie. Tou aplikáciu do úst sa to okamžite dostáva do krvi, nezaťažuje pečeň ani žalúdok. Dodávané v spreji s dávkovačom, 240 dávok na 1,5 - 2 mesiace. Cena 490,- Sk. Mala toho veľa druhov (multivitamín, antioxidant, B12,E, Selén, Koloidné minerály, D-stres, Prenatal a pod.) tak ako poznáme výživové vitamínové doplnky.
Monica
22.05.05,10:51
Chcela by som upozorniť, že vit. D vo forme tabletiek, sprayov,atď... na jar, v lete a na jeseň, keď je slnečné počasie, sa nemá užívať! V tomto období sa D vit. tvorí v dostatočnom množstve v koži pôsobením slnka na pokožku. Tak ako všetkým iným, ani vitamínami to nemáme preháňať. Keď máme v potrave dostatočné množstvo čerstvej zeleniny, ovocia a strukovín, nie je dôvod zbytočne sa dopovať umelo vyrobenými preparátmi. Iné to je napr. v zimných mesiacoch, keď našej imunite môžeme pomôcť aj vitamínami v tabletkovej forme, tiež v rekonvalescencii po chorobách a úrazoch. Ale keď sme zdraví, zbytočný prívod synteticky vyrobených vitamínov môže viesť aj k hypervitaminóze, ktorá tiež má negatívny vplyv na organizmus.
DanielaSL
22.01.07,16:49
Do letných dovoleniek je síce ešte ďaleko, ale chcem týmto upozorniť tých, ktorí majú problém s alergiou na slnko, že sa na náš trh konečne dostal produkt Eucerin, ktorý bolo dostať len v zahraničí.
Zuziana
15.04.07,17:03
Danka už si to videla aj naživo. Dnes som sa pýtala v lekárni, mali len telové mlieko. Informačný leták o produktoch ani vzorky ešte nedostali.
LIZINKA
15.04.07,18:18
Milé poraďáčky. Možno niektorá z Vás má podobný problém. Máme takmer leto - čas dovoleniek. Po 5 dňoch pri mori sa mi na dekolte vysypú drobné vyrážky - krupička a svrbia. Snažím sa postupne pred dovolenkou opaľovať, ale stáva sa mi to vždy. Neviete niekto poradiť ako proti tomu bojovať?
Mne jedna magistra v Chorvátsku povedala, že je to reakcia na kombináciu soli slnka a krému. Mám sa hneď po vylezení z vody opláchnuť čistou vodou a až potom natrieť. A skutočne to pomohlo. Už sa mi to nerobilo. Myslím si, že tá soľ je na našu pokožku veľmi agresívna. Je na to aj vynikajúca masť, kupujem ju v Chorvátsku v lekárni, volá sa BELODERM.
DanielaSL
16.04.07,06:09
Danka už si to videla aj naživo. Dnes som sa pýtala v lekárni, mali len telové mlieko. Informačný leták o produktoch ani vzorky ešte nedostali.

Zuzka ja to už mám od januára aj kúpené.... mali bežnú kozmetiku a aj kozmetiku na opaľovanie.Teraz beží reklama na to aj v televízii, treba obehnúť viac lekární, u nás som to našla len v jednej. Je to síce dosť drahá kozmetika , ale čo som vyskúšala , tak jediná čo na alergiu pomáha.
DanielaSL
16.04.07,06:16
Mne jedna magistra v Chorvátsku povedala, že je to reakcia na kombináciu soli slnka a krému. Mám sa hneď po vylezení z vody opláchnuť čistou vodou a až potom natrieť. A skutočne to pomohlo. Už sa mi to nerobilo. Myslím si, že tá soľ je na našu pokožku veľmi agresívna. Je na to aj vynikajúca masť, kupujem ju v Chorvátsku v lekárni, volá sa BELODERM.

Toto robím pravidelne,pretože mňa celá koža štípe z morskej soli. Vyhľadávam si také miesta na dovolenku , kde sa môžem hneď po vylezení z mora sprchovať čistou vodou, dokonca aj plavky si prezliekam ,ale mne to na alergiu nepomáha.
Vyskúšala som ozaj všetky návody ako proti nej bojovať , až náhodne som sa dostala k tomuto Eucerinu, keď mi ho jeden mládenec na dovolenke, keď videl moje ruky s fľakmi požičal. Ako som sa s ním natierala, tak alergia sa strácala a potom sa už neobjavila. Akurát to bol prípravok k dostaniu len v zahraničí, ale tento rok sa možno aj vďaka jednej novinárke, ktorá bola s nami vlani na dovolenke, dostal aj na náš trh.