robb
03.09.08,20:16
Dobrý večer (deň, ráno.... )
Poprosím o pomoc. Som čerstvý majiteľ externého hard disku WD , My book 750 GB. Jediný účel, pre ktorý som si ho zaobstaral je pohodlné prehrávanie mojích dvd-čok a hlavne ich pohodlné skladovanie (nakoľko moja zbierka na DVD médiách už zaoberá neúnosné miesto). Stav, ktorý chcem dosiahnúť: PC pripojené na LCD TV a HDD a prostredníctvom "Visťáckeho Média Centra" si vybrať z ponuky, kliknúť a pozerať.... ale!
Môj PC (Zatiaľ len notebook - ale natrieskaný multimediálny PC už je na ceste) NEDOKÁŽE prehrať videosúbory z externého disku. Dosť bolo omáčky - fakty:
1. Na HD v počítači mi po kliknutí na IFO súbor beží DVD bez problému , na HDD nie.
2. Nie je to prenosovou kapacitou - VOB súbory nie sú problém, lenže pri ich prehrávaní neviem zvoliť titulky, audio..... proste pri kliknutí na IFO súbor mi BSPlayer ponúkne čiernu obrazovku.
3. Windows player takisto nič - vyhodí hlášku o geografickom kóde
4. Hladal som na webe - môže to byť geografickým kódovaním - použil som AnyDVD a chvíľu to išlo - zmieril som sa že v tray icons mám hrdzavého lyšiaka - a v podstate som bol spokojný - až do nasledujúceho dňa - nepomohol ani AnyDVD, ani DVD Free.... proste problém sa objavil opäť. Logicky som pátral, čo sa v mojom PC zmenilo (logicky ) - z mojho pohladu absolutne nič!
4.Pokúsil som sa uložiť dvd súbory na HDD spôsobom ako keby som ich ukladal na DVD médium - nič
5. Kódeky som upgradeoval
6. došla mi fantázia - prosím pomoc

Robo
Chobot
03.09.08,19:58
Dobrý večer (deň, ráno.... )
Poprosím o pomoc. Som čerstvý majiteľ externého hard disku WD , My book 750 GB. Jediný účel, pre ktorý som si ho zaobstaral je pohodlné prehrávanie mojích dvd-čok a hlavne ich pohodlné skladovanie (nakoľko moja zbierka na DVD médiách už zaoberá neúnosné miesto). Stav, ktorý chcem dosiahnúť: PC pripojené na LCD TV a HDD a prostredníctvom "Visťáckeho Média Centra" si vybrať z ponuky, kliknúť a pozerať.... ale!
Môj PC (Zatiaľ len notebook - ale natrieskaný multimediálny PC už je na ceste) NEDOKÁŽE prehrať videosúbory z externého disku. Dosť bolo omáčky - fakty:
1. Na HD v počítači mi po kliknutí na IFO súbor beží DVD bez problému , na HDD nie.
2. Nie je to prenosovou kapacitou - VOB súbory nie sú problém, lenže pri ich prehrávaní neviem zvoliť titulky, audio..... proste pri kliknutí na IFO súbor mi BSPlayer ponúkne čiernu obrazovku.
3. Windows player takisto nič - vyhodí hlášku o geografickom kóde
4. Hladal som na webe - môže to byť geografickým kódovaním - použil som AnyDVD a chvíľu to išlo - zmieril som sa že v tray icons mám hrdzavého lyšiaka - a v podstate som bol spokojný - až do nasledujúceho dňa - nepomohol ani AnyDVD, ani DVD Free.... proste problém sa objavil opäť. Logicky som pátral, čo sa v mojom PC zmenilo (logicky ) - z mojho pohladu absolutne nič!
4.Pokúsil som sa uložiť dvd súbory na HDD spôsobom ako keby som ich ukladal na DVD médium - nič
5. Kódeky som upgradeoval
6. došla mi fantázia - prosím pomoc

Robo

No, fantazíroval si nesprávnym smerom. Predpokladám, že ti DVD disky si na HDD natvrdo skopíroval, teda vytvoril si adresár a do neho skopíroval z DVD všetky súbory. A to bola chyba! Takýmto spôsobom potom DVD film neprehráš pohodlne, ale len s problémami.

Oveľa lepší spôsob je ukladať to na HDD ako obrazy disku. Potom ti stačí nainštalovať na PC virtuálnu mechaniku, napr. DaemonTools a prehrávanie filmu ovládaš DVD prehrávačom (nainštalovanom v PC) s rovnakým komfortom (výber titulkov, jazyka, scén, bonusov,...) ako v stolovom DVD prehrávači. Takže ukladať obrazy diskov, nie kopírovať súbory. Dúfam, že vieš, o čom píšem.

Neodpustím si ale filozofovanie, že takýmto spôsobom na 750 GB HDD vlastne uskladníš "len" cca 125 DVD filmov, čo nie je veľa. Lepšie by bolo urobiť z nich DVD ripy, ktoré ti zaberú len cca 700-900 MB. TAkýmto spôsobom potom uložíš viac filmov - cca 1000 a aj prehrávanie bude pohodlnejšie. Nevýhodou bude, že stratíš možnosť výberu titulkov a jazyka, budeš môcť prehrať len samotný film s jednými vybranými titulkami.
robb
03.09.08,20:21
Vdaka Chobot - viem co myslis. Bude to asi to nakrajnejsie riesenie. To by som musel vzdy najprv "mountnut" mechaniku a az potom pozerat - alebo by som mal v pohotovosti 120 mechaník na jednom pc :) Mozno by pomohol popcorn (Myslim tu vec co tlaci do pc ISO obrazy jak dive, aj ked by bodli aj pukance). Skor by som ocakaval, ze ked skopirujem natvrdo VIDEO_TS v ramci internych diskov a v pohode funguju.... ocakaval by som to aj od externej mechaniky - teda ono to vlastne tak aj slapalo - jeden den - asi konstelacia hviezd ci co...

edit:// jo ripy 700 - 1400 MB neprichadzaju do uvahy (na HD LCD by to bolo nieco ako ruhanie asi...) - skor by som radsej isiel opacnou cestou HD...
Chobot
03.09.08,20:56
Vdaka Chobot - viem co myslis. Bude to asi to nakrajnejsie riesenie. To by som musel vzdy najprv "mountnut" mechaniku a az potom pozerat - alebo by som mal v pohotovosti 120 mechaník na jednom pc :) Mozno by pomohol popcorn (Myslim tu vec co tlaci do pc ISO obrazy jak dive, aj ked by bodli aj pukance). Skor by som ocakaval, ze ked skopirujem natvrdo VIDEO_TS v ramci internych diskov a v pohode funguju.... ocakaval by som to aj od externej mechaniky - teda ono to vlastne tak aj slapalo - jeden den - asi konstelacia hviezd ci co...

edit:// jo ripy 700 - 1400 MB neprichadzaju do uvahy (na HD LCD by to bolo nieco ako ruhanie asi...) - skor by som radsej isiel opacnou cestou HD...

Mountnúť mechaniku trvá asi toľko, čo zapnúť DVD prehrávač a vložiť DVD disk, možno aj kratšie. ;)
Achy
04.09.08,03:27
Existuju programy, ktore ti DVD rozsifruju, nahraju na disk a budes ho moct spustat priamo z HDD. Osobne som to este nikdy nepotreboval, ale skus napr. http://tahaj.sme.sk/software/48?rf=1
Fero11
04.09.08,04:48
Ale prosim ta, ako to spustas tie DVD filmy ?? Vob, ifo ..... takto sa nespusta DVD film z HDD ?? Kazdy DVD player by to mal mat v menu. Napr. ja pouzivam WinDVD (od InterVideo) a DVD s HDD spustam tak, kliknem pravim v okne playeru a vyberiem polozku ZDROJ, tam je moznost, normalna mechanika, subor a Disk DVD z priecinka. Tam potom vyhladas na HDD svoje DVD na disku (VIDEO_TS) a spustis. Takuto moznost ma aj PowerDVD aj VLC ine programy na DVD nepouzivam
robb
04.09.08,05:03
2 Achy: v tomto problém nebude - dekryptovanie nie je problém. Soft, ktorý si mi poslal je stará dobrá a VÝKONNÁ klasika, ale ak máš záujem o komfortnejšie balíky kontaktuj ma - toto mám myslím celkom zvládnuté

2Fero: no ako by som to..... máš vo všetkom pravdu, no aj ten dvd prehrávač v pc pri zadaní "otvor" sa zameria na jeden súbor a tým je spravidla ten prvý IFO súbor. Veeeeelmi zjednodusene - IFO samotný má len pár kb - ale práve on vysvetlí PC, DVD prehrávaču, kde je menu, kde video, ktoré titulky, kde treba hľadať audio atď..... ale to sme off topic.
chlap
07.09.08,08:01
Hmm, mám presne ten istý HDD a rovnako som ho kúpil na archiváciu filmov (mám stiahnutých asi 50 detských DVD pre moje deti). Teraz som si skúsil prehrať jeden a všetko fungovalo.

Sťahujem DVD pomocou DVD Shrink 3.2 a takto stiahnuté DVD potom archivujem na externý HDD. Ešte nikdy som nemal problém s prehrávaním. Zakódované DVD, ktoré sa nedá Shrinkom rozkódovať nekopírujem.
robb
07.09.08,15:25
2 chlap: že ty používaš dobré osvedčené XP ;)
chlap
07.09.08,18:50
2 chlap: že ty používaš dobré osvedčené XP ;)

Čestne priznávam, že vo firme používam Vistu :cool: - ale len preto, aby som zistil, prečo ju nemám používať v súkromí a na PC, ktoré dodávam klientom. :D
zivan
05.01.09,19:56
Nechcem zakladať ďalšie vlákno a tak pripáham svoj problém týkajúci sa prehrávania filmov.
Mám nový DVD prehrávač LG typ DVX392H, ktorý používam najmä na prehrávanie filmov cez pripojený plazmový televízor PANASONIC.
Prehrávač má o.i. aj USB vstup, takže nie je problém prehrať aj film priamo z USB kľúča. Mám však problém, že vo filme napr. vo formáte AVI s českými titulkami sa mi pri prehrávaní nezobrazujú korektne niektoré písmená s českou diakritikou (napr. ř, ě). Pritom keď ten istý film sledujem na PC cez BSplayer sú všetky znaky zobrazované správne. Súbor s titulkami je vo formáte SRT.
Dá sa tomu nejak pomôcť a odstrániť tento problém?
Chobot
05.01.09,20:51
Nechcem zakladať ďalšie vlákno a tak pripáham svoj problém týkajúci sa prehrávania filmov.
Mám nový DVD prehrávač LG typ DVX392H, ktorý používam najmä na prehrávanie filmov cez pripojený plazmový televízor PANASONIC.
Prehrávač má o.i. aj USB vstup, takže nie je problém prehrať aj film priamo z USB kľúča. Mám však problém, že vo filme napr. vo formáte AVI s českými titulkami sa mi pri prehrávaní nezobrazujú korektne niektoré písmená s českou diakritikou (napr. ř, ě). Pritom keď ten istý film sledujem na PC cez BSplayer sú všetky znaky zobrazované správne. Súbor s titulkami je vo formáte SRT.
Dá sa tomu nejak pomôcť a odstrániť tento problém?

Problém bude v tom, že BSPlayer plne podporuje diakritiku východoeurópskeho písma, kým tvoj DVD prehrávač nepodporuje diakritiku. Takže nie je to v TV, ale v neprispôsobení prehrávača pre východoeurópske trhy. Môžeš skúsiť ešte skonvertovať titulky do formátu .sub (napr. softom Subtitle Workshop), ale nemyslím si, že by to pomohlo.
zivan
07.01.09,06:44
Problém bude v tom, že BSPlayer plne podporuje diakritiku východoeurópskeho písma, kým tvoj DVD prehrávač nepodporuje diakritiku. Takže nie je to v TV, ale v neprispôsobení prehrávača pre východoeurópske trhy. Môžeš skúsiť ešte skonvertovať titulky do formátu .sub (napr. softom Subtitle Workshop), ale nemyslím si, že by to pomohlo.
Skúsil som skonvertovať titulky do formátu .sub - žiaľ nepomohlo to.
Zaujímavé je, že niektoré písmená s diakritikou sú zobrazované správne (napr. š) problém je však zrejme len s českými znakmi (ř, ě, ů).
Bobbix
07.01.09,07:46
Pre zivana: Vyskusaj viac druhov jazykoveho nastavenia v stolnom prehravaci. Niekedy pomoze polstina, niekedy nemcina ... Ak to nepomoze, tak s tym nic neurobis.
Napadla ma este jedna vec. Moze pomoct aj upgrade firmware, ak je to mozne.
sindus
05.11.11,11:53
Prosim vas neviete mi poradit preco mi nechce DVD nacitat externy HDD? Chcela by som pozerat filmy na TV, ktore su nahrane na externom HDD vo formate avi. DVD recorder je zn. LG RHT 497H a externy disk je 1TB zn. western digital elements. Ďakujem za rady.
Bobbix
05.11.11,13:19
Bude to len dohad, ale vysoko pravdepodobny: rekorder nevie obsluhovat externy HDD, nacita iba USB kluc.
KoxXxo
05.11.11,13:50
Aký máš formát na tom HDD? DVD číta iba FAT32 alebo FAT16.
misoft
05.11.11,14:00
Väčšinou používajú FAT32 - FAT16 je už v týchto "strojoch" minulosťou. Preto aj ext.HDD musí byť formátovaný FAT32 pre pripojenie k DVD playeru - inak hlási nepodporovaný formát.
sindus
05.11.11,16:32
Ten format externeho HDD to je system suborov? Tam mam NTFS. Ako to prehodim na FAT32?
Vlado40
05.11.11,16:38
Preformátovaním HDD ,ale to zmiznú všetky dáta.
sindus
05.11.11,18:27
Fuuuha, tak to nemozem preformatovat, bo by som uz potom nemala co pozerat, ked zmiznu vsetky data. Externy disk je plny filmov, cely 1 TB a to nemam kde prekopirovat :-( Inym sposobom to nejde zmenit? Takze mi ostava len z externeho HDD prekopirovat par filmov na USB kluc, pozriet, vymazat a takto to opakovat?
sindus
05.11.11,18:31
A keby som nasla miesto kde skopirujem cely externy disk, tak ako sa to potom preformatuje z NTFS na FAT32? Niekde vo vlastnostiach??
Vlado40
05.11.11,18:46
Klikni pravým tlačidlo myšky na HDD-formátovať ...
dalid
05.11.11,18:52
Vlado40
05.11.11,19:00
Tak potom zostáva možnosť kúpiť si nejaký media player ,ktorý podporuje aj NTFS.
http://datacomp.sk/trhak-asus-media-player-o-play-mini-1a-pal-hdmi-as-full-hd-_d88617.html
arizona
05.11.11,19:13
Prosim vas neviete mi poradit preco mi nechce DVD nacitat externy HDD? Chcela by som pozerat filmy na TV, ktore su nahrane na externom HDD vo formate avi. DVD recorder je zn. LG RHT 497H a externy disk je 1TB zn. western digital elements. Ďakujem za rady.

Skus mensi disk.
Mne nacita DVD v pohode prehra 250GB externy disk.
Ale 320GB a 1TB vobec...
sindus
05.11.11,19:23
A ten format NTFS je na nieco dobry alebo lepsie je mat FAT32? Pytam sa preto, lebo niekedy pozeram filmy z externeho HDD aj na notebooku, aby pri preformatovani na FAT32 mi to fungovalo.
sindus
05.11.11,19:25
A aky mas format na tom 250GB? NTFS alebo FAT32?
arizona
05.11.11,19:40
A aky mas format na tom 250GB? NTFS alebo FAT32?
neviem ti teraz povedat,lebo ho nemam pri sebe a nie som doma...
Vlado40
05.11.11,20:12
A ten format NTFS je na nieco dobry alebo lepsie je mat FAT32? Pytam sa preto, lebo niekedy pozeram filmy z externeho HDD aj na notebooku, aby pri preformatovani na FAT32 mi to fungovalo.

HDD pôjde bez problémov.
sindus
06.11.11,07:58
Tak idem skusit kupit mensi HDD tych 250 GB a ten hned preformatujem na FAT32, ale kedze nie som po tejto stranke technicky typ, tak mam kupit 2,5" alebo 3,5"? Je v tom velky rozdiel?
A este USB 2.0 alebo 3.0 (spatne kompatibilny s USB 2.0)?
Vlado40
06.11.11,08:16
Teraz sú ceny HDD prehnane vysoké.Čo ak nepôjde ani 250GB.Je to jedno či HDD 2,5" alebo 3,5" dôležitý je výstup a ten má byť taký aký podporuje DVD a to zrejme USB2.
sindus
06.11.11,08:54
Jasne, ze nekupim hned zajtra. Ceny su teraz prehnane. Ten 1TB som kupila za 60 eur a teraz stoji vyse 100. Kamoska ma 250 GB, tak najprv vyskusam ten. To som uz vyzvedala dopredu, aby som vedela co kupit. Moje DVD podporuje 2.0, ale pri niektorych HDD pisu, ze ma 3.0,ale je kompatibilna s 2.0, takze aj take by mohlo byt? Vdaka za odpoved.
mecky
06.11.11,09:05
usb 2.0 a 3.0 je kompatibilne
3,5" externe disky potrebuju externe napajanie, 2,5" to v drvivej vecsine zvladnu bez neho