timbulko
03.09.08,21:03
Zdravím,

povedme že kamaráti Jano a Fero sa rozhodnú založiť firmu XYZ s.r.o., ktorá bude vyrábať torty a zákusky. Obaja vložia vklad 100 000 Sk. Jano vybaví všetky výrobné linky, zoženie zákazníkov a Fero má skvelé recepty na torty a zákusky aké nevyrába zatiaľ žiadna iná firma.

Existuje nejaká zmluva, ktorou by sa dalo poistiť, že v prípade rušenia spoločnosti nemôže Jano tieto Ferove recepty nijako použiť pre vlastné účely? Viem, že existuje čosi ako prehlásenie o mlčanlivosti, dalo by sa to v tomto prípade použiť?

Čo sa dá robiť v prípade, že by mal Fero po zrušení spoločnosti podozrenie, že Jano používa jeho recepty? Čo ak sa Jano jeho receptami len "inšpiroval" alebo jeho recepty trocha pozmenil a používa ich tak?


Vďaka.
m.hladka
03.09.08,19:37
Určite áno, dá sa to zmluvne ošetriť, ale ako píšeš ďalej môže tam pridať trochu iné korenie a už je to o inom. Dosť hákliva situácia.
timbulko
03.09.08,19:46
Zaujíma ma hlavne, čo všetko treba zahrnúť do spoločenskej zmluvy, na čo si mám dať pozor a prípadne aké ďalšie zmluvy treba
m.hladka
04.09.08,09:53
Spoločenskú zmluvu pre s.r.o. si daj urobiť odborníkovi - právnikovi, ak chceš tam mať špecifické podmienky a on ti poradí aj ďalšie kroky.
Aendy
09.09.08,07:59
Noo da sa to zmluvne osetrit - presne znenie ale treba nechat na odbornikov - pravnikov.

Lenze pokial ma uz teraz jeden podozrenie ze ten druhy bude pouzivat jeho recepty po zruseni este nezalozenej s.r.o. taak to nie je moc dobry vztah ze ano ;) osobne by som nasiel vhodnjesieho partnera

Ale poistit si treba hlavne este jednu zlozku tj. zamestnancov, nie je problem aby oni zobrali jedneho recept a dali druhemu takze treba mlcanlivost aj pre nich, ale autorske prava na recepty, tak s tym som sa este nestretol, ale pokial nejaku tajnu prisadu - tak ako coca cola vsetko tajne robit sam a je pokoj so zmlluvami ale da sa to pravne osetrit