dadia1
04.09.08,07:15
Ahoj poradáci.
Potrebovala by som poradiť.
My ako firma sme zakúpili vstupenky na kultúrne podujatie pre svojich zamestnancov - Radošinské naivné divadlo.
Od poradateľa som dostala PPD, kde sme zaplatili určitú čiastku za vstupenky.
V sociálnom fonde nemám dostatok peňazí, takže by som to chcela dať z nákladov firmy. je to daňový alebo nedaňový náklad???
a čo zamestnanci ??? musí sa im to zdaniť??
prosím poradte.
dakujem vopred
Petra29
04.09.08,05:30
Ahoj poradáci.
Potrebovala by som poradiť.
My ako firma sme zakúpili vstupenky na kultúrne podujatie pre svojich zamestnancov - Radošinské naivné divadlo.
Od poradateľa som dostala PPD, kde sme zaplatili určitú čiastku za vstupenky.
V sociálnom fonde nemám dostatok peňazí, takže by som to chcela dať z nákladov firmy. je to daňový alebo nedaňový náklad???
a čo zamestnanci ??? musí sa im to zdaniť??
prosím poradte.
dakujem vopred
Je to nedaňový náklad a zamestnancom to zdaníš ako nepeňažný príjem.
Dianka
13.11.09,07:37
Dobrý deň, chcem sa spýtať, konatelia spoločnosti boli na PC - školenie, ktoré usporiadala agentúra SARIO a večer si zakúpili vstupenky na večerný program s názvom 3. Slovenská kooperačná burza, kde bol kultúrny program pre zúčastnených a nadväzovanie obchodných vzťahov. Ako to zaúčtovať, pôjde to len zo sociálneho fondu, alebo .... Ďakujem pekne za odpoveď.
ondrejvla
13.11.09,20:57
Dobrý deň, chcem sa spýtať, konatelia spoločnosti boli na PC - školenie, ktoré usporiadala agentúra SARIO a večer si zakúpili vstupenky na večerný program s názvom 3. Slovenská kooperačná burza, kde bol kultúrny program pre zúčastnených a nadväzovanie obchodných vzťahov. Ako to zaúčtovať, pôjde to len zo sociálneho fondu, alebo .... Ďakujem pekne za odpoveď.

Považovala by som to za náklady firmy, priložila by som všetku dokumentáciu, ktorú získali na školení, včítane pozvánky a kooperačná burza býva súčasťou takýchto skôr seminárov ako školení, veď sa na nej nadväzujú nové obchodné vzťahy. Účtovala by som to na účte 518/A
( školenia, semináre) a nič by som neúčtovala zo SF. Ale predpokladám, že konatelia sú aj zamestnanci, inak by sa na nich nevzťahoval ani ten SF, čo si spomínala, ten sa predsa tvorí zo miezd.
Maxinka
23.11.09,13:13
Je to nedaňový náklad a zamestnancom to zdaníš ako nepeňažný príjem.
My ako firma sme zakúpili vstupenky na výstavu pre svojich zamestnancov. V sociálnom (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html) fonde nemám dostatok peňazí, takže by som to chcela dať z nákladov firmy. Na aký účet to zvyčajne dávate? Ako to zamestnancom zdaním?
prosím poradte.
dakujem vopred
Tweety
23.11.09,13:49
My ako firma sme zakúpili vstupenky na výstavu pre svojich zamestnancov. V sociálnom (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html) fonde nemám dostatok peňazí, takže by som to chcela dať z nákladov firmy. Na aký účet to zvyčajne dávate? Ako to zamestnancom zdaním?
prosím poradte.
dakujem vopred
Dala by som to na repre.
babi2
23.11.09,14:14
My ako firma sme zakúpili vstupenky na výstavu pre svojich zamestnancov. V sociálnom (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html) fonde nemám dostatok peňazí, takže by som to chcela dať z nákladov firmy. Na aký účet to zvyčajne dávate? Ako to zamestnancom zdaním?
prosím poradte.
dakujem vopred
Záleží na tom čím sa zaoberáte ako firma, a o čom výstava bola. Ak zamestnanec bude nábytkový dizajnér a zamestnávateľ kúpi vstupenku na výstavu nábytku, tak by som to dala do nákladu, to len ako príklad
Maxinka
24.11.09,05:21
Dala by som to na repre.
Zamestnanci sa nezaoberajú tým na čo boli na výstavu. Takže to dám na 513.
- a musím to zamestnancom zdaňovať ak by im to firma chcela dať napr. ako odmenu? Bol to lístok za 3,00 eur.