S.Ch.
04.09.08,07:31
Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť v nasledujúcom probleme.
Firma si prenajala osobné auto z požičovne. Keď zamestnanec išiel na dovolenku, auto sme na ten čas vrátili do požičovne s tým, že v nádrži zostal benzín (polovica nádrže), ktorý kupila firma, ktorá si auto požičala. Keď sa zamestnanec z dovolenky vrátil auto si zase požičal a po dohode s požičovňou mu natankovali polovicu nádrže. Mame aj protokol o stave nádrže. Ako postupovať pri uplatňovaní DPH a pri účtovaní? Ak by ste vedeli ako postupovať, prosím poradte mi. Ďakujem.
Vladimír Ozimý
04.09.08,06:08
a v čom je problém? čomu nerozumiete lebo nevidím konkrétnu otázku.
S.Ch.
04.09.08,06:24
Myslela som to v tom zmysle, že my máme bloček (v mesiaci august) za PHL, napr. na 24 litrov, v našej firme sa spotrebovalo len 12 litrov. Môžme si dať do nákladov celých 24 litrov a odpčítať celú DPH?
Opäť sme si to isté auto požičali v septembri, pričom nám tých 12 litrov natankovali. Medzi tým to auto požičiavali iným osobám.
Vladimír Ozimý
04.09.08,06:55
Myslela som to v tom zmysle, že my máme bloček (v mesiaci august) za PHL, napr. na 24 litrov, v našej firme sa spotrebovalo len 12 litrov. Môžme si dať do nákladov celých 24 litrov a odpčítať celú DPH?
Opäť sme si to isté auto požičali v septembri, pričom nám tých 12 litrov natankovali. Medzi tým to auto požičiavali iným osobám.

myslím že viete preukázať že PHL boli použité na dodavky tovarov a služieb ako platiteľ práve tak ako ste tu popísali...ja by som to nechal tak ako to je a dph si nárooval v plnej výške
S.Ch.
04.09.08,08:43
Tak nechám to tak. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.