pollacka
04.09.08,08:14
Prosim Vas, mohol by mi niekto poskytnut informaciu popis uctu 332100 a 514200?? Hlavna uctovnicka robi zmeny a kaze mi tam uctovat, a ja neviem aky je to ucet. Velmi pekkne dakujem za info
Martin Mocko
04.09.08,06:21
Prosim Vas, mohol by mi niekto poskytnut informaciu popis uctu 332100 a 514200?? Hlavna uctovnicka robi zmeny a kaze mi tam uctovat, a ja neviem aky je to ucet. Velmi pekkne dakujem za info

Túto informáciu nájdeš iba v účtovnom rozvrhu firmy. Účtovná osnova požívaná podnikateľskými subjektami sa volá "rámcová" - čo znamená, že je otvorená a subjekt ju môže doĺnať a vytvárať účty.
Tieto dva účty sa nenechádzajú v rámcovej účtovnej osnove pre podnikateľov.
Stefan2005
04.09.08,06:24
Prosim Vas, mohol by mi niekto poskytnut informaciu popis uctu 332100 a 514200?? Hlavna uctovnicka robi zmeny a kaze mi tam uctovat, a ja neviem aky je to ucet. Velmi pekkne dakujem za info

... podľa všetkého sú to hlavnou účtovníčkou vytvorené syntetické účty dopĺňajúce rámcovú účtovú osnovu firmy :rolleyes: ...

Obsahovú náplň týchto účtov (ktoré nie sú obsiahnuté v rámcovej účtovej osnove) ti musí v prvom rade ozrejmiť ten, kto ich vytvoril :)
pollacka
04.09.08,06:33
Dakujem:.-))) Teraz musim len premysliet, ako jej to diplomaticky napisat...:-))
Lubica H
04.09.08,06:43
prečo diplomaticky? normálne si vypýtaj účtovný rozvrh firmy. :)
Martin Mocko
04.09.08,06:43
Dakujem:.-))) Teraz musim len premysliet, ako jej to diplomaticky napisat...:-))

Vypytaj si uctovny rozvrh firmy.
pollacka
04.09.08,06:56
uz som si pytala minule...lebo mam s tym dost problem..spatne mi prinesie naspat sanon so zelenymi listockami, 15,16 kuskov, a povie, ze to treba vystornovat. Uctujeme na tie ucty uz osem rokov, mame zauditovanu firmu, priradene ucty k nemeckym, a ona teraz prisla, je tu tri mesiace, a toto robi...uz sa bojim otvorit aj mailovu schranku, co tam zasa budem mat:o:o:o