ala13
02.05.05,18:19
Prosim nemate nahodou vo firme, vo vlastnictve, ... uz spominanu znacku auta? Musim robit knihu jazd dozadu 2 roky a nemam udaje o priemernej spotrebe z technickeho preukazu. Neokopirovali tento udaj, neviete ci je to povinnost?
anto
02.05.05,17:54
Treba sa pozrieť do veľkého technického preukazu, tam je uvedená spotreba. Ak ten chýba, tak to je dosť veľký prúser, pretože bude treba zdôvodniť kontrole, prečo sa účtuje spotreba na to vozidlo, treba preukázať, že firma vlastnila takéto vozidlo.
ondrejvla
02.05.05,18:23
Treba sa pozrieť do veľkého technického preukazu, tam je uvedená spotreba. Ak ten chýba, tak to je dosť veľký prúser, pretože bude treba zdôvodniť kontrole, prečo sa účtuje spotreba na to vozidlo, treba preukázať, že firma vlastnila takéto vozidlo.
Anton, bol by si prekvapený, ale nie všetky mot.vozidlá majú vo veľkom TP spotrebu! Ja som hľadala na Poradu, chcela som pomôcť, Iveco vo firme máme 3 ks, máme veľké TP a spotreba tam nie je!
Braňo
03.05.05,04:17
http://64.233.183.104/search?q=cache:05zN2ugTLCEJ:www.autotriumf.cz/auta-vyber.asp%3Fznacka%3Ddaewoo+daewoo+nubira%2Bspotre ba&hl=sk

:D
anto
03.05.05,06:43
Tak potom treba listom vyzvať predajcu, hociktorého, ktorý predáva Daewoo, aby oficiálne uviedol spotrebu tohto auta, tento doklad je potom podkladom pre výpočet spotreby. Takto som to robil i ja u VITA
ala13
03.05.05,09:50
Dakujem vsetkym, Brano aj za vyhladanie.
Ja som zial nenapisala, ze sa jedna nie o chybajuci udaj v technicaku, ale o uz predane auto. Oni okopirovali len niektore stranky pre predajom, ako im poradili na DU, ale len tie na zaklade ktorych im vratili cestnu dan. Takze teraz neviem ten udaj, lebo prave tu stranku ofotenu nemaju. A to je nejaky starsi typ, veru neviem presne, na zaidnom ofotenom papieri nie je dalsie typove rozlisenie. Ani som netusila, ze je ich tolko typov. Ale kedze toto bolo uz odpisane auto, vychadza mi, ze muselo byt kupene v r. 1999 alebo skor.
Len som dufala, ze niekto na nejakom podobnom este jazdi.
lejka
01.10.07,15:38
Prosím Vás o radu : akú má spotrebu kamión IVECO EUROCARGO 120E25 s prev.hmotnosťou 5970 kg.Firma ktorú idem účtovať ho vzala na lízing a v TP nie je uvedená spotreba PHM.Vraj okolo 20 litrov nafty.Už som prelúskala celú PORADU aj internet,ale sú tam údaje všetky okrem spotreby PHM.Vopred ďakujem.