peter007
04.09.08,13:57
Nas zamestnanec cely 1 tyzden nahlasil PN ale PN nebol - priznal sa, ine mu nezostavalo. Potom tyzden do prace chodil. A teraz posledne 3 dni sa znova nedostavil do prace, co nam ani vopred neohlasil a nekontaktuje sa s nami. Prosim, ake mame moznosti ako oficialne riesit tuto situaciu? Ja si domyslam:
1. Neplatene volno? Znamena to ze by pomerny cas kedy neprisla do prace, jej nevyplatila cista mzda? Znizia sa nam rovnako naklady aj v odvodoch?
2. Mame pravo okamzite rozviazat pracovny pomer?
3. Je mozna nejaka jednorazova sankcia pricom sa dalej pokracuje v pracovnom pomere?
...

.. pripadne ak by ste mohli poslat linku na nejaky clanok ci text, ktory sa tym zaobera, bol by som velmi vdacny.
Zoltán Kovács
04.09.08,12:05
Nas zamestnanec cely 1 tyzden nahlasil PN ale PN nebol - priznal sa, ine mu nezostavalo. Potom tyzden do prace chodil. A teraz posledne 3 dni sa znova nedostavil do prace, co nam ani vopred neohlasil a nekontaktuje sa s nami. Prosim, ake mame moznosti ako oficialne riesit tuto situaciu? Ja si domyslam:
1. Neplatene volno? Znamena to ze by pomerny cas kedy neprisla do prace, jej nevyplatila cista mzda? Znizia sa nam rovnako naklady aj v odvodoch?
2. Mame pravo okamzite rozviazat pracovny pomer?
3. Je mozna nejaka jednorazova sankcia pricom sa dalej pokracuje v pracovnom pomere?
...

.. pripadne ak by ste mohli poslat linku na nejaky clanok ci text, ktory sa tym zaobera, bol by som velmi vdacny.


Jednoznačne absencia - neospravedlnená. Bez nároku na mzdy, krátením výmeru dovolenky. A dokonca ešte aj hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
Danila
04.09.08,12:08
Paula
04.09.08,12:12
A pomôže nejaká sankcia? K čomu by viedlo pokračovanie s takým lajdákom? Urobil raz, urobí tak aj inokedy, sankcia nenapraviteľných nezodpovedných nenapraví. Nejaká "pokuta" ho možno nerozhádže. Poniektorí sú zamestnaní len kvôli poisteniu a pritom majú iný zárobok, z ktorého existujú. Uff! som sa rozbehla, srdia ma lajdáci.
VERONIKA6
04.09.08,12:16
A pomôže nejaká sankcia? K čomu by viedlo pokračovanie s takým lajdákom? Urobil raz, urobí tak aj inokedy, sankcia nenapraviteľných nezodpovedných nenapraví. Nejaká "pokuta" ho možno nerozhádže. Poniektorí sú zamestnaní len kvôli poisteniu a pritom majú iný zárobok, z ktorého existujú. Uff! som sa rozbehla, srdia ma lajdáci.
Treba ho písomne upozorniť na hrubé porušovanie pracovnej disciplíny a potom s ním rozviazať pracovný pomer za opakované hrubé porušovanie pracovnej disciplíny.
androidue
09.10.08,07:21
Ja idem trosku od ineho sudka.

Chcem sa opytat, ci zo zakona vyplyva do kolkych dni musi zamestnanec dat vediet, co s nim je.
Ak sa o tejto teme uz hovorilo, nasmerujte ma, prosim Vas.

Dakujem
VERONIKA6
09.10.08,07:26
Ja idem trosku od ineho sudka.

Chcem sa opytat, ci zo zakona vyplyva do kolkych dni musi zamestnanec dat vediet, co s nim je.
Ak sa o tejto teme uz hovorilo, nasmerujte ma, prosim Vas.

Dakujem
Neviem, že by o tom zákon hovoril, ale zastávam názor, že slušný človek oznámi ihneď svoju neprítomnosť v práci. Máme v pracovnom poriadku zakotvené, že dovolenka sa žiada pred nástupom, taktiež ošetrenie sa oznámi pred, pokiaľ sa nestalo niečo mimoriadne a zamestnanec to nemohol oznámiť vopred.
inuš
09.10.08,09:28
Hmmm, to ste asi nepracovali v polnohospodárstve. My máme jedného pracovníka, ktorý chodí do práce podla počasia. Ked prší, je doma - ved pršalo, tak načo by som chodil. Potom po výplate je zasa výpadok, ...Do mesiaca aj tri - štyri absencie po dva tri dni. Ešte že mu končí pr.pomer 31.10. Jeho mzda nič moc - a jemu to nevadí, iný zárobok nemá. Proste aj takých ludí máme. Teším sa, ked budem vystavovať ELDP - ten bude mať riadkov...:)
androidue
10.10.08,06:03
Neviem, že by o tom zákon hovoril, ale zastávam názor, že slušný človek oznámi ihneď svoju neprítomnosť v práci. Máme v pracovnom poriadku zakotvené, že dovolenka sa žiada pred nástupom, taktiež ošetrenie sa oznámi pred, pokiaľ sa nestalo niečo mimoriadne a zamestnanec to nemohol oznámiť vopred.
Hm, no a co robit sa takymi, co sa vobec neunuvaju oznamit to, aj ked im bolo prizvukovane, aby tak robili. Absenciu mu dat nemozem, lebo na druhy den mi donesie priepustku od lekara....
Mame zatial iba okolo 200 zamestnancov. Neviem si predstavit, ak ich tu raz bude 1500, tak asi zosediviem :(