ivanakodajova
04.09.08,14:27
Zakladame s.r.o. a nie je mi jasne kam pisat titul a kam nie?
Titul totiz nemam zapisany v OP.

Na zivnostenskom urade som predkladala diplom, pretoze sa jednalo o viazanu zivnost a tak mi tam zapisali aj titul.

Do spolocenskej zmluvy som titul nedavala, kedze ho nemam v OP.

Co obchodny register?
Ak chcem titul uviest mam ho doplnit aj do spolocenskej zmluvy alebo je to jedno?

Dik.
zalobaba
04.09.08,12:37
Zakladame s.r.o. a nie je mi jasne kam pisat titul a kam nie?
Titul totiz nemam zapisany v OP.

Na zivnostenskom urade som predkladala diplom, pretoze sa jednalo o viazanu zivnost a tak mi tam zapisali aj titul.

Do spolocenskej zmluvy som titul nedavala, kedze ho nemam v OP.

Co obchodny register?
Ak chcem titul uviest mam ho doplnit aj do spolocenskej zmluvy alebo je to jedno?

Dik.

Spoločenská zmluva by mala byť v súlade s Návrhom do OR, takže navrhujem, aby si doplnila titul aj tam.
Daska
04.09.08,12:50
A mala by si si ho doplnit aj do OP, nakolko si povinna nahlasit na policii kazdu zmenu
Chobot
04.09.08,12:57
A mala by si si ho doplnit aj do OP, nakolko si povinna nahlasit na policii kazdu zmenu

Titul nie je údaj, ktorý treba povinne nahlasovať a uvádzať v OP - viď záon o OP § 3:


(1) Občiansky preukaz obsahuje meno, priezvisko, rodné priezvisko, pohlavie, štátne občianstvo, dátum a miesto narodenia, rodné číslo a adresu trvalého pobytu občana, ktorému bol vydaný občiansky preukaz (ďalej len "držiteľ"), dátum vydania a dátum skončenia platnosti občianskeho preukazu, miesto vydania a strojovo čitateľné údaje, ktoré sú číselným vyjadrením vybraných údajov v strojovo čitateľnej zóne. Občiansky preukaz obsahuje zobrazenie podoby tváre a zobrazenie podpisu držiteľa, ktoré musí zodpovedať priezvisku alebo menu a priezvisku držiteľa v ľubovoľnom poradí. Občiansky preukaz neobsahuje podpis, ak občan nie je spôsobilý sa podpísať.

(2) Občiansky preukaz občana, ktorého spôsobilosť na právne úkony je obmedzená, pozbaveného spôsobilosti na právne úkony, alebo ktorý má uložený trest zákazu pobytu, musí obsahovať v časti osobitné záznamy aj túto skutočnosť.

(3) Do občianskeho preukazu v časti osobitné záznamy sa na žiadosť občana uvedú

a) údaje o závažných chorobách, ktoré za určitých okolností vyžadujú okamžité podanie lieku alebo poskytnutie špeciálnej prvej pomoci po predložení potvrdenia od lekára,

b) údaje o krvnej skupine a podskupine po predložení potvrdenia od lekára,

c) skratka akademického titulu, vedecko-pedagogic- kého titulu, umelecko-pedagogického titulu alebo iného titulu, alebo vedecko-akademickej hodnosti, umelecko-akademickej hodnosti alebo vedeckej hodnosti absolventa vysokej školy po predložení dokladu o udelení titulu, alebo skratka titulu, ktorý je občan oprávnený používať podľa osobitného predpisu, 1) po predložení dokladu o absolvovaní vysokoškolského štúdia.
vmsux
04.09.08,13:51
Titul bol jeden z dovodov, preco mi zamietli navrh na zapis do OR. Na zivnostenskom bolo vsetko ok - dal som im neoverenu kopiu a ukazal original.
V OR bol problem, lebo titul som dal do tlaciva, ale nie do Zakl. listiny. Titul tiez nemam napisany v obcianskom. Takze, aby nebol problem, tak titul nenapis ani v tlacive a ani v zmluve. Tak by to malo prejst.