focus3ccd
04.09.08,14:37
Dobry den, chcem sa prosim vas opytat, ci mi vie niekto poradit, ako vyrovnam novu deku na ktoru pojde podlahovka, ktoru mi robili "odbornici" a mam rozdiel aj -7cm? :mad:

Jedna sa o podkrovie, nechcem tam navalasit len beton, aby to nebolo tazke. :confused:

Na stranke REHAU pisu nieco taketo:

Väčšie
nerovnosti nivelovať pomocou
vhodných samospevňujúcich
suchých násypov a skryť min.
10 mm hrubými sadrokartónovými
doskami. :)

ale neviem o co sa jedna. :confused:
chandler
04.09.08,13:27
nejdes tam davat polystyren a na to betonovu mazaninu? v tom pripade by sa to dalo vyrovnat v tom polystyrene.
. tomu co tam pisu tiez nerozmumiem.
focus3ccd
04.09.08,13:31
nejdes tam davat polystyren a na to betonovu mazaninu? v tom pripade by sa to dalo vyrovnat v tom polystyrene.
. tomu co tam pisu tiez nerozmumiem.
Takto som to chcel robit povodne, ale je to tak nerovnomerne urobene, ze od toho asi upustim. Skor ma napada nejaky vyrovnavajuci poter ekostyrenom, alebo nejaky ten nasyp ako pisu, len ked som im napisal, tak sa mi zatial neozvali. Skusim im napisat este raz.
chandler
04.09.08,14:30
podla mna to nevadi.... tam kde je velka diera das 2-3 polystyreny na sebe a mas... ze tam budu navrchu skoky okolo2cm nevadi.. to zalejes tou mazaninou.
Macy32
04.09.08,16:45
Tiež si myslím, že by si to mal vyplniť polystyrénom a dorovnať tenšou vrstvou betónu.
AndrejG
04.09.08,17:10
Podlahovkari mi hovorili, ze polystyrenom sa dorovnavat nema, ze ma byt vsade rovnake mnozstvo a dorovnat to betonom(niekde + tych 7cm potom). Ale preco, to neviem, samemu sa mi to nezda.
chandler
04.09.08,17:39
podla mna zalezi od toho ako to je velke.. ak je ta nerovnost len na 2m2 tak je to lepsie doliat... ale ak mas pol izby o 7 cm nizsie tak to by som nedolieval...
este by ma zaujimalo preco je tam tych 7cm rozdiel? je ta doska kriva alebo je na nejakych miestach tensia? na to pozor lebo by to mohlo kludne padnut... vyska ZB dosky je velmi dolezita.
lakon
05.09.08,04:51
nejdes tam davat polystyren a na to betonovu mazaninu? v tom pripade by sa to dalo vyrovnat v tom polystyrene.
. tomu co tam pisu tiez nerozmumiem.
Pozor aby potom nepraskala vrchna platna z dovodu nerovnomernosti nerovnomerneho sadania tepelnej izolacie. Ja som potreboval v chodbe zist len 3cm nizsie koli vchodovym dveram, tak som cielene spravil sikmu rovinu, polystiren na zlome vyrezal do klina, aby presne zapadol, a po zakureni mi priamo v tom mieste platna praskla. Nastastie je to len v urovni dveri z kuchyne do chodby, a prasklina sa nezvacsila ani po pol roku intenzivneho kurenia, ale verte mi ze som mal veeelku dilemu ci dat na to dlazbu a ci to radsej neprerobit. Nastastie podlahovka funguje este aj po piatich rokoch a na dlazbe sa prasklina zatial neprejavila.
nehovoriac o problemoch pri montazi toho "podstatneho" z podlahovky - trubiek, ci kablov na nerovnomerny podklad
V rieseni tvojho problemu sa priklanam k hrubemu doplneniu ekostyrenom, a dorovnanie tenkovrstvovym samonivelacnym poterom.
Co som mal nastudovane podlahovky ked sa ma to tykalo, mam taky pocit ze pozadovana rovinnost pod tepelnou izolaciou bola +-2mm na 2m .
focus3ccd
10.06.09,09:31
Co sa tyka nasypov, tak som nepochodil, nikde nenajdete konkretnu informaciu. Ani v REHAU mi neporadili, aj ked to uvadzaju v katalogu.
Nakoniec som sa rozhodol pre ekostyren. Mozem len doporucit.
Lahky beton a ta firma, co mi to robili to urobili naozaj rovno.

A ked to za mesiac vytvrdlo, tak to malo naozaj obrovsku pevnost.
ROBIN111
10.06.09,18:45
Aj keď je to už passé..., suchý podsyp ponúka napríklad Rigips.

http://www.rigips.cz/pages/customerService/literature/srcData/_li8c930453900f406.pdf
focus3ccd
11.06.09,07:11
Nooo, keby som to vtedy vedel a niekto mi to poradil, tak sa urcite o to zaujimam, nakolko ten ekostyren nebol lacny. Ale mam aspon nejaku tu krocajovu a tepelnu navyse.....
dolfort
12.06.09,14:35
Co sa tyka nasypov, tak som nepochodil, nikde nenajdete konkretnu informaciu. Ani v REHAU mi neporadili, aj ked to uvadzaju v katalogu.
Nakoniec som sa rozhodol pre ekostyren. Mozem len doporucit.
Lahky beton a ta firma, co mi to robili to urobili naozaj rovno.

A ked to za mesiac vytvrdlo, tak to malo naozaj obrovsku pevnost.

Mám podobný problém (betónová doska 25 m2 cca 3-4 cm nižšie od zvyšku úrovne podkladového betónu v dome). Bol by vhodný ekostyrén, ak áno, dá sa to vyrobiť aj svojpomocne v miešačke? Materiál a jeho pomery do miešačky? Prípadne to riešiť len nejakým poterom?