Katarína STR
03.05.05,06:43
prosím Vás len o odsúhlasenie :

nerobím tieto dohody a preto to ani moc nesledujem, ale jeden pán ma bombarduje mailami a musím mu už odpovedať, až mi dá pokoj.

dohoda o brigádnickej práci študentov :
1.prihláška do SP ešte pred podpisom dohody
2.neobmedzený rozsah odpracovaných hodín
3.zamestnávateľ platí úrazové poistenie 0,8 % z vyplatenej odmeny
4.študent musí doniesť potvrdenie zo školy
5.zdravotné poistenie - mesačne sa neplatí - na konci roka sa mu urobí ročné zúčtovanie poistného a ak jeho príjem presiahne sumu 78.000,- Sk zaplatí si sám poistné do 30.6.2006 ?
6. ako je to s úľavou 7.328,- Sk mesačne ? za akých okolností si ju môže študent
dať ?


Inak aj na klasickú DoVP si môže zamestnanec dať úľavu na daňovníka, je tak ?

Díky
olgaduri
03.05.05,05:15
prosím Vás len o odsúhlasenie :

nerobím tieto dohody a preto to ani moc nesledujem, ale jeden pán ma bombarduje mailami a musím mu už odpovedať, až mi dá pokoj.

dohoda o brigádnickej práci študentov :
1.prihláška do SP ešte pred podpisom dohody
2.neobmedzený rozsah odpracovaných hodín
3.zamestnávateľ platí úrazové poistenie 0,8 % z vyplatenej odmeny
4.študent musí doniesť potvrdenie zo školy
5.zdravotné poistenie - mesačne sa neplatí - na konci roka sa mu urobí ročné zúčtovanie poistného a ak jeho príjem presiahne sumu 78.000,- Sk zaplatí si sám poistné do 30.6.2006 ?
6. ako je to s úľavou 7.328,- Sk mesačne ? za akých okolností si ju môže študent
dať ?


Inak aj na klasickú DoVP si môže zamestnanec dať úľavu na daňovníka, je tak ?

Díky
K bodu :
1. správne
2. na dohodu môže odpracovať iba v priemere polovicu určeného týždenného času , ktorý sa posudzuje za celú dobu na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov
3. správne
4. správne
5. ZP nemusí mesačne platiť, ale keď si myslí, že jeho príjem veľmi presiahne určenú sumu môže si platiť preddavky /aby toho nemal veľa pri ročnom zúčtovaní/
6. Na odpočitateľnú položku z dane /tzv. daneprosté minimum/ má nárok každý kto pracuje a má zdaňovaný príjem, dokonca i cudzinci ale musia sa na našom území zdržovať najmenej 183 dní v kal.roku a samozrejme každý musí podpísať "Vyhlásenie k dani .." i ten kto pracuje na DoVP
Katarína STR
03.05.05,05:22
ďakujem pekne
SilviaS
04.05.05,12:14
Dobrý deň. Chcem sa opýtať.Študent môže mať normálnu dohodu o vykonaní práce myslím tlačivo, alebo to musí byť neaké iné tlačivo. :p

Ďakujem za radu!!!!!!!!!!

Silvia
myrha
04.05.05,12:18
Pokial ide o klasicku dohodu o vykonani prace mozete pouzit standardne tlacivo.
SilviaS
04.05.05,12:21
Ďakujem pekne za odpoveď. Silvia
SilviaS
04.05.05,12:35
Prosím ešte o radu! Koľko najviac peňazí môže študent zarobiť za mesiac a koľko hodín môže mať najviac za mesiac?

Ďakujem pekne! Silvia :)
Jozef Mihál
04.05.05,13:44
SilviaS:
Zarobiť môže de facto 0 až 99999.... Sk, čiže neobmedzene.
Pokiaľ ide o hodiny viď § 227 ods.2 Zákonníka práce - nesmie v priemere prekročiť polovicu určeného (štandardného) pracovného času, pričom ten priemer sa posudzuje za celý čas dohody, najviac za 12 mesiacov.

Príklad.

Dohoda sa uzatvorí na obdobie od 1.5.2005 do 31.12.2005.
V máji odpracuje 0 hodín.
V júni 0 hodín.
V júli a auguste po 300 hodín.
V septembri až decembri 0 hodín.

Spolu 600 hodín za 8 mesiacov.
Za tých 8 mesiacov je spolu cca 8 x 160 hodín = 1280 hodín, teda tých 600 je menej ako polovica.

Ešte k príspevku od olgaduri -

platiť (dobrovoľne) preddavky na ZP nepovažujem za dobrý nápad, dôvody prečo nájdete v starších príspevkoch.
Daska
04.05.05,15:25
Chce, sa opytat, mam syna, ktory ma 15 rokov, o septembra 2005 nastupi na stuium na gymnazium. Mozem ho uz cez prazdniny zamestnat a uzatvorit s nim DoBPS?
Jana Motyčková
04.05.05,15:45
Ešte doplním k príspevku Jožka Mihála - SilviaS predtým písala o dohode o vykonaní práce - na dohody o vykonaní práce môže človek odrobiť maximálne 300 hodín za rok u jedného zamestnávateľa.
Vzhľadom na rozsah a typ práce je vhodné u študenta zvážiť, ktorý typ dohody uzavrieť.
SilviaS
05.05.05,05:28
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Chceme zamestnať študenta strednej školy na dohodu ale nemá ešte 18 rokov.Dá sa to?
A ešte niečo.Musíme ho každý mesiac prihlasovať a odhlasovať na SP?


Ďakujem Pekne! Silvia :)
Yvvetta
05.05.05,11:55
Ja mám takú otázku :

Dohodu o brig. práci študenta sa môže uzavrieť na dobu neurčitú ? Nikde som nenašla, že by sa to nedalo.
Yvvetta
05.05.05,11:59
Pre : SILVIA
Ak dobre viem od 16 rokov sa môže zamestnať študent.
Nám na Soc. poisť. povedali, že ak dohodár v danom mesiaci nepracuje, ale možno o 2 - 3 mesiace bude pracovať, v mesačnom výkaze treba uviesť nulové hodnoty a z toho bude jasné, že dohodár nevystúpil a netreba posielať odhlášky.
SilviaS
05.05.05,12:02
Ďakujem ti pekne Yvetka veľmi si mi pomohla!!!!!!!!!!!!!!
Ešte raz díky!!!!!!!!!!!!!!
Silvia :)
ricij
05.05.05,13:44
....
6. Na odpočitateľnú položku z dane /tzv. daneprosté minimum/ má nárok každý kto pracuje a má zdaňovaný príjem, dokonca i cudzinci ale musia sa na našom území zdržovať najmenej 183 dní v kal.roku a samozrejme každý musí podpísať "Vyhlásenie k dani .." i ten kto pracuje na DoVPCudzinci sa musia nie len zdržovať aspoň 183 dní, ale musia tu mať aj trvalý pobyt.
Jana Motyčková
05.05.05,14:52
Ja mám takú otázku :

Dohodu o brig. práci študenta sa môže uzavrieť na dobu neurčitú ? Nikde som nenašla, že by sa to nedalo.
ZP §228 ods.2 "Dohoda o bpš sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas" - t.j. môže sa uzatvoriť aj na dobu neurčitú.