CViera
04.09.08,19:19
Prosim, vie niekto poradit co mam robit ked moj pocitac ignoruje 22, po 21 nasleduje 23, ked sa na tejto 23 prepnem do zapatia, je tam spravna 22. Ked dam tlacit stranu 22, nic nevytlaci :confused::confused::confused::(
Orim
04.09.08,18:23
V akom texťáku?
Chobot
04.09.08,20:03
V akom texťáku?

Nezadávaj otázku 2x, zneprehľadňuješ tým poradu.

Čo to je za dokument? Je to vo Worde? Pozri si túto tému:

http://www.porada.sk/t41570-cislovanie-stran.html

ak tam odpoveď nenájdeš alebo nezistíš, prečo ti to robí, môžeš mi poslať ten dokument na chrobak7@post.sk, pozriem sa na neho.
CViera
05.09.08,07:53
Sorry, nevedela som, ze ste tu taki promptni a ochotni, nebudem nabuduce zadavat otazku 2 krat.
Je to vo worde. A ta tema co ste mi poradili je oproti tomuto malina :o
Chobot
05.09.08,08:30
Sorry, nevedela som, ze ste tu taki promptni a ochotni, nebudem nabuduce zadavat otazku 2 krat.
Je to vo worde. A ta tema co ste mi poradili je oproti tomuto malina :o

Ten súbor som dostal, škoda, že si ho neposlala celý, lebo takto nevidím ten prechod medzi 21 a 23 stranou. Ak je ten súbor veľký, ako píšeš, tak ho zbaľ cez aplikáciu WinRar alebo WinZip, zmenší sa jeho veľkosť a budeš mi ho môcť poslať.

Alebo to uploadni na niektoré verejné úložisko, pozri tu, ako sa to robí:

http://www.porada.sk/t70467-e-mail.html

Z toho, čo si mi poslala, som videl, že ten dokument obsahuje viacero sekcií. Tvorila si ten dokument ty sama? Alebo je to spoločný dokument. Ak si ho tvorila sama, tak si asi aj sekcie vytvárala ty. Predpokladám ,že sa teda vyznáš v tvorbe a formátovaní sekcií. Vieš teda, že pre kažú sekciu môžeš definovať vlastné stránkovanie, ktoré môže pokračovať z predošlej sekcie, môže začínať od 1 alebo môže začínať stranou, ktorú ty sama zadefinuješ.

Predpokladám, že chyba bude v tom, že nie je dobre nastavené stránkovanie na sekcii, ktorá začína stranou 23. Treba tam dať, aby pokračovalo v číslovaní stránok podľa predchádzajúcej sekcie.

Alebo chyba ešte môže byť, že tam je vložená jedna sekcia navyše v strede strany (v tej ukážke, čo si mi poslala, sú 3 také sekcie), ktorá sa ti neukáže, ale Word to berie ako samostatnú stránku a preto číslovanie skočí na 23. Musel by som vidieť tú konkrétnu časť dokumentu. Ale z tej ukážky môžem konštatovať, že tam máš stráááááášny neporiadok práve kvôli tomu, že je tam zbytočne vložených veľa sekcií. Na 15 stranách máš 7 sekcií, potom sa ti rozhádže aj číslovanie strán. Kto vytváral tie sekcie? A prečo je ich tam tak veľa?

Na tvojom mieste by som zrušil všetky sekcie a zadefinoval len tam, kde je to naozaj potrebné.

A tá kombinácia textu v stĺpcoch je veľmi nešťastná, ja by som to radšej riešil tabuľkou bez čiar.

Skús mi poslať pôvodný dokument.
Orim
07.09.08,18:49
Už to číslovanie funguje :)
CViera
08.09.08,07:58
Idem to prave skusit podla Tvojich rad, pohladat tie sekcie navyse. Inak, tie sekcie sa mi tam vytvorili same, ja som len oznacila text co bol pod sebou v jednom stlpci a dala som FORMAT, STLPCE,... (2, 3, alebo 6 podla potreby) S tymi tabulkami je to naozaj dobry napad. Uz budem vediet. A aj zbalit som skusala ten povodny dokument, v RAR-e ta malo cca 4 MB a v ZIP-e cca 4,2 MB, takze to bolo stale velke. Idem teda skusat a dam vediet. Zatial DAKUJEM.:)
Chobot
08.09.08,11:50
Idem to prave skusit podla Tvojich rad, pohladat tie sekcie navyse. Inak, tie sekcie sa mi tam vytvorili same, ja som len oznacila text co bol pod sebou v jednom stlpci a dala som FORMAT, STLPCE,... (2, 3, alebo 6 podla potreby) S tymi tabulkami je to naozaj dobry napad. Uz budem vediet. A aj zbalit som skusala ten povodny dokument, v RAR-e ta malo cca 4 MB a v ZIP-e cca 4,2 MB, takze to bolo stale velke. Idem teda skusat a dam vediet. Zatial DAKUJEM.:)

Pozeral som ten dokument a bohužiaľ neviem presne zistiť, kde to číslovanie strán "zblblo". určite je to tými sekciami, ktoré by normálne nemali robiť takúto šarapatu, ale zistenie chyby by trvalo dlhý čas. Trebalo by prerobiť celý dokument od začiatku. Na formátovanie je to dosť zložitý materiál, je tam veľa vecí komplikovane naformátovaných.

Bohužiaľ neviem presne vysvetliť, prečo sa to takto správa, ale ako som spomínal, je to tými sekciami. Prekopať celý dokument (alebo aspoň po tú stranu 23) by trvalo hodiny.
CViera
09.09.08,06:15
Pozeral som ten dokument a bohužiaľ neviem presne zistiť, kde to číslovanie strán "zblblo". určite je to tými sekciami, ktoré by normálne nemali robiť takúto šarapatu, ale zistenie chyby by trvalo dlhý čas. Trebalo by prerobiť celý dokument od začiatku. Na formátovanie je to dosť zložitý materiál, je tam veľa vecí komplikovane naformátovaných.

Bohužiaľ neviem presne vysvetliť, prečo sa to takto správa, ale ako som spomínal, je to tými sekciami. Prekopať celý dokument (alebo aspoň po tú stranu 23) by trvalo hodiny.
Aj tak dakujem za ochotu. Bola som v tlaciarni a nastastie sa daju tie cisla stran dolepit dodatočne pre maly pocet kusov.
Pekny den.