Kičvárom
04.09.08,20:05
takže ahojte
potrebujem poradiť, pracujem v školstve a mám cez školský rok zabezpečenú stravu v jedálni, ale cez prázdniny sa v školskej jedálni nevarí mám právo dostávať gastro lístky?
Tweety
04.09.08,18:18
takže ahojte
potrebujem poradiť, pracujem v školstve a mám cez školský rok zabezpečenú stravu v jedálni, ale cez prázdniny sa v školskej jedálni nevarí mám právo dostávať gastro lístky?
Nárok na zabezpečenie stravovania podľa ZP § 152 vzniká len pri odpracovaní pracovnej zmeny dlhšej ako 4 hodiny.
Chobot
04.09.08,20:00
takže ahojte
potrebujem poradiť, pracujem v školstve a mám cez školský rok zabezpečenú stravu v jedálni, ale cez prázdniny sa v školskej jedálni nevarí mám právo dostávať gastro lístky?

A ty cez prázdniny pracuješ? Ak áno, zamestnávateľ ti musí zabezpečiť stravu.
Kičvárom
05.09.08,05:53
áno pracujem, ale za tie roky som cez prázdniny hladovala
Tweety
05.09.08,05:55
áno pracujem, ale za tie roky som cez prázdniny hladovala
Potom to bolo nedodržanie ZP, konkrétne § 152 zo strany zamestnávateľa. Ak si odpracovala už spomínaných viac ako 4 hodín, vznikol Ti nárok na zabezpečenie stravovania. Ak sa v jedálni nevarilo, tak si mala nárok na stravenky, alebo finančný príspevok na stravovanie.
Chobot
05.09.08,07:14
áno pracujem, ale za tie roky som cez prázdniny hladovala

A ty, ako pracovník v školstve nemáš dovolenku počas prázdnin? Myslím tých 8 týždňov?
Kičvárom
06.09.08,15:15
nie, nie som učiteľ len administratívna pracovníčka, čiže mám klasicky 30 dní dovolenky
Chobot
06.09.08,20:44
nie, nie som učiteľ len administratívna pracovníčka, čiže mám klasicky 30 dní dovolenky

Tak potom ako už bolo povedané - ak si pracovala viac ako 4 hodiny, tak na ten deň máš nárok na stravu. Ak si čerpala dovolenku, na ten deň nemáš nárok na str. lístok.