Radolus
04.09.08,21:10
Dobrý večer,

Chcel by som začať popri robote dovážať tovar zo zahraničia (tričká z Egyptu) a chcel by som ich tu predávať.Zatial ich budem ponúkať osobne po bytoch a potom sa uvidí čo a ako.

Chcel by som preto vedieť :
1)Či to neni trestné (lebo na to sa mi neoplatí otvoriť si živnosť),nakoľko to budem mať popri robote a robotu budem mať na plný úvezok.

1)Ak si budem musieť otvoriť živnosť,či sa to dá aj popri robote a či môžem dostať nejakú dotáciu.

3)Ako by bolo najjednoduchšie doviesť tovar a koľko ho môžem doviesť(plánujem tam ísť prvý krát osobne letecky a doniesť cca 150 Ks tričiek nakoľko môžem priniesť max. 15 Kg) a potom by som to chcel dovážať (ale neviem ešte ako a hlavne aby to bolo čo najlacnejšie), či na dovoz tovaru sú potrebné nejaké potvrdenia alebo kontroly, atď).

Ak niekto máte skúsenosť tak mi prosím dajte vedieť.Ďakujem
misomiso
04.09.08,19:50
3)Ako by bolo najjednoduchšie doviesť tovar a koľko ho môžem doviesť(plánujem tam ísť prvý krát osobne letecky a doniesť cca 150 Ks tričiek nakoľko môžem priniesť max. 15 Kg)

To bude mat jedno tricko 100g? To budu skor nejake hodvabne striptizove nohavicky nie?
misomiso
04.09.08,19:51
Chcel by som preto vedieť :
1)Či to neni trestné (lebo na to sa mi neoplatí otvoriť si živnosť)

Mas pravdu, na trestnu cinnost sa nezvykne otvarat zivnost.:)
Paula
04.09.08,19:53
:D .
slabikar
05.09.08,10:26
Mas pravdu, na trestnu cinnost sa nezvykne otvarat zivnost.:)

ne?

ved v zozname volnych zivnosti je aj:

Maloobchodna a velkoobchodna trestna cinnost :D
Zoltán Kovács
05.09.08,10:46
ne?

ved v zozname volnych zivnosti je aj:

Maloobchodna a velkoobchodna trestna cinnost :D

Lenže dovoz 150 tričiek podlieha precleniu. Zaplateniu cla, dph a konec koncom potrebuješ aj certifikát, že tie tričká zodpovedajú naším normám (totiž budú z krajiny mimo EU).
krason
05.09.08,17:05
Dufam, ze tricka nebudu nosit nazvy znackovych veci;-):o:o:o
Radolus
05.09.08,21:03
No sú to tričká Puma.Ale podla Vašich príspevkov vydím ,že to asi neni dobrý nápad.
ineeedmoney
06.09.08,14:16
vidieť visieť vitaziť

podľ mňa to nebude dobrý nápad. To radšej dovážaj benzín z Litvy. Tam stojí benzín 24 korún, tuším. Boli časy keď som to chcel robiť. Ak má niekto záujem...
misomiso
06.09.08,15:47
No sú to tričká Puma.Ale podla Vašich príspevkov vydím ,že to asi neni dobrý nápad.

Nenechaj sa odradit. V podnikani zistis, ci si mal dobry napad vzdy az potom, ked ho realizujes. :)
rickman
06.09.08,16:15
Lenže dovoz 150 tričiek podlieha precleniu. Zaplateniu cla, dph a konec koncom potrebuješ aj certifikát, že tie tričká zodpovedajú naším normám (totiž budú z krajiny mimo EU).

Mna by zaujimal ten certifikat. Vies mi o nom prosim napisat nieco viac? Na co vsetko sa vztahuje? Dik.
Zoltán Kovács
06.09.08,18:57
Mna by zaujimal ten certifikat. Vies mi o nom prosim napisat nieco viac? Na co vsetko sa vztahuje? Dik.

Na všetok tovar dovezený z mimo EU.
Radolus
07.09.08,03:24
A ak donesiem tričká z krajiny z EU nemusím plaťiť nič a môžem ho doniesť koľko chcem?

Nevie mi niekto poraďiť v ktorej krajine v EU sa dajú kúpiť lacno tričká (npr.Puma atď).

V Turecku stálo tričko Puma,Adidas,Nike : 120 Sk
V Egypte : 100 Sk

Samozrejme ich Puma,Adidas.Nike.
rickman
07.09.08,05:53
Na všetok tovar dovezený z mimo EU.

Naviguj ma prosim, kde o tom najdem nieco viac. Dakujem.
VladoaKatka
07.09.08,06:02
Asi hľadáš toto:

Zákon č. 264/1999 Z.z.

Zákon č. 264/1999 Z. z. o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody a o zmene a doplnení niektorých zákonov schválila Národná rada Slovenskej republiky 7. septembra 1999 a v Zbierke zákonov Slovenskej republiky bol publikovaný 27. októbra 1999 v čiastke 113 na stranách 2094 - 2110.

Zákon č. 264/1999 Z. z. nadobudol účinnosť 1. januára 2000, neskôr bol novelizovaný zákonom č. 436/2001 Z. z. s účinnosťou od 1. novembra 2001 a zákonom č. 254/2003 Z. z. s účinnosťou od 1. augusta 2003.

http://www.unms.sk/swift_data/source/images/icon_doc.gif (http://www.unms.sk/swift_data/source/dokumenty/pravny_osobny_urad/Znenie_zakona_264-1999.pdf)Úplné znenie zákona č. 264/1999 Z. z.Stiahnúť (http://www.unms.sk/swift_data/source/dokumenty/pravny_osobny_urad/Znenie_zakona_264-1999.pdf)

Ďalšie na stránke:

http://www.unms.sk/?poslanie
VladoaKatka
07.09.08,06:22
Dobrý večer,

Chcel by som začať popri robote dovážať tovar zo zahraničia (tričká z Egyptu) a chcel by som ich tu predávať.Zatial ich budem ponúkať osobne po bytoch a potom sa uvidí čo a ako.

Chcel by som preto vedieť :
1)Či to neni trestné (lebo na to sa mi neoplatí otvoriť si živnosť),nakoľko to budem mať popri robote a robotu budem mať na plný úvezok.

1)Ak si budem musieť otvoriť živnosť,či sa to dá aj popri robote a či môžem dostať nejakú dotáciu.

3)Ako by bolo najjednoduchšie doviesť tovar a koľko ho môžem doviesť(plánujem tam ísť prvý krát osobne letecky a doniesť cca 150 Ks tričiek nakoľko môžem priniesť max. 15 Kg) a potom by som to chcel dovážať (ale neviem ešte ako a hlavne aby to bolo čo najlacnejšie), či na dovoz tovaru sú potrebné nejaké potvrdenia alebo kontroly, atď).

Ak niekto máte skúsenosť tak mi prosím dajte vedieť.Ďakujem

Než niečo podobné podnikneš, nezabudni na dovoznú kvôtu, povolenie na dovoz takýchto výrobkov z tretích krajín, ... dávam Ti do pozornosti toto:
misomiso
07.09.08,17:47
Dovozne kvoty sa asi nevztahuju na tricka dovezene "v kufri".:)
misomiso
07.09.08,17:49
A ak donesiem tričká z krajiny z EU nemusím plaťiť nič a môžem ho doniesť koľko chcem?

Nevie mi niekto poraďiť v ktorej krajine v EU sa dajú kúpiť lacno tričká (npr.Puma atď).

V Turecku stálo tričko Puma,Adidas,Nike : 120 Sk
V Egypte : 100 Sk

Samozrejme ich Puma,Adidas.Nike.

Ak sa jedna o "ICH" Adidas a Puma, (co vzhladom k cene ani namoze nyt inak), tak su dve moznosti. Bud ti to na hranici prejde, a potom ak budes mat obrovske stasie a podari sa ti to predat (lebo takeho braku uz je to n atony), tak ti to horko-tazko zaplati naklady na letenku.

Alebo si to vsimnu colnici a o tovar prides, pretoze falzifikaty sa bez nahrady zabavuju.
VladoaKatka
17.09.08,13:57
...ešte niečo k dovozu tovaru z tretích krajín...

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 765/2008, ktorým sa stanovujú požiadavky akreditácie a dohľadu nad trhom v súvislosti s uvádzaním výrobkov na trh vstúpilo do platnosti. Ide o kľúčovú legislatívu Európskeho spoločenstva stanovujúcu pravidlá pre akreditáciu, dohľad nad trhom, kontrolu výrobkov z tretích krajín vstupujúcich na trh Spoločenstva a stanovujúcu jasné zásady používania značky zhody produktov („CE“). V Úradnom vestníku Európskej únie bolo nariadenie uverejnené dňa 13. augusta 2008, pričom sa začne uplatňovať od 1. januára 2010.

http://www.snas.sk/?page=20
http://www.snas.sk/files/pdf/Reg765_2008_EPandC_090708_SK.pdf
j.u.l.i.a
27.10.09,07:34
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať či sa dá niečo urobiť s majetkom, ktorý bol na SR dovezený z tretích krajín avšak:
doviezlo to naše šéfstvo s tým, že sa vôbec neunúvali tento majetok precliť. Jednoducho ho previezli vo svojej batožine a teraz toto moje "úžasné" šéfstvo chce aby som to nejako dostala do účtovníctva firmy.
Prosím Vás poraďte mi ako mu vysvetliť, že bez colných dokladov a bez úhrady DPH to nie je možné? :-((( jednoducho ma vždy dostanú niečím novým.:(((
Poprípade nedá sa to nejako dodatočne precliť? (asi hlúpa otázka ale predsa sa odvážim spýtať).
Vopred ďakujem za odpoveď.
mackomex
27.10.09,16:28
[QUOTE=VladoaKatka;821827]...ešte niečo k dovozu tovaru z tretích krajín...

Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 765/2008, ktorým sa stanovujú požiadavky akreditácie a dohľadu nad trhom v súvislosti s uvádzaním výrobkov na trh vstúpilo do platnosti. Ide o kľúčovú legislatívu Európskeho spoločenstva stanovujúcu pravidlá pre akreditáciu, dohľad nad trhom, kontrolu výrobkov z tretích krajín vstupujúcich na trh Spoločenstva a stanovujúcu jasné zásady používania značky zhody produktov („CE“). V Úradnom vestníku Európskej únie bolo nariadenie uverejnené dňa 13. augusta 2008, pričom sa začne uplatňovať od 1. januára 2010.

zdravim vlado a katka,

vdaka za cennu informaciu aj pre inych, akurat ze po prestudovani spominaneho dokumentu mi tie zasady vobec nie su JASNE. :confused:
pise sa tam ze znacku CE dava na tovar vyrobca, cim sa zarucuje ze jeho vyrobok je v zhode s poziadavkami EU. Cize ak chcem nieco doviez, musim kontaktovat vyrobcu a ziadat, aby si to dal na svoj produkt? Alebo som to zle pochopila?
Ak sa niekto na porade v teme dovozu z tretich krajin vyzna, prosim poradte. este raz vdaka
batorek
28.01.10,22:05
Dobrý večer.
Ja by som takú otázku ohľadne dovozu tovaru z EU. Moja dcéra by chcela dovážať konkrétne z Maďarska bezlaktozove mlieko. býva v ČR lebo v ČR takéto mlieko nemajú. Chcel by som vedieť
či na to potrebuje nejaký certifikát keď to potom chce popri zametnaní predávať. Je to tovar, ktorý bez ďalších úprav pôjde na predaj. Čo všetko k tomu je potrebné aby sa takýto tovar mohol predávať.
Prosím ak mi niekto vie poradiť budem rád. Ďakujem.