Pidgey
04.09.08,22:54
Chcel by som sa spytat ci sa niekto s niecim podobnym nestretol.
Mam (resp moj znamy) jeden pocitac (Win XP) a nasledovny problem.Na zakladnej doske je standartna integrovana LAN (MB je MSI NEO2 -865PE -V), spojena kablom k roteru.Asi pred mesiacom zacal system hlasit ze bol rozpoznany novy HW a ci ho chcem instalovat - danu sietovu kartu.Pozrel som sa do spracu zariadeni a karta bola oznacena zltym vykricnikom a samozrejme siet nefungovala.Jednoducho som dal dane zariadenie v spravcovi HW odinstalovat, restartol PC, po nabehnuti win sa LANka sama nainstalovala a vsetko fungovalo.Lenze tento problem sa stale castejsie opakoval, a casom uz dany postup - odinstalovanie HW+restart nepomahal.Tak som tam hodil druhu sietovu kartu do PCI slotu.Vsetko fungovalo v pohode asi tyzden, a zacalo sa to vsetko odznova, tentokrat boli zlte vykricniky pri oboch LANkach. Kedze sa na danom PC hravali deti, bol dost casto zavireny.Tak som reisntaloval cely pc (resp formatol C , nie rychly format) - vcera, a vsetko mi cely den fungovalo OK.Dnes rano mi volali, a opat sietove karty su so zltym vykricnikom, siet nejde.Dokonca im zmizla aj nainstalovana sietova tlaciaren.
Tak teraz neviem ci je to v HW, co mi z toho najviac vychadza,len ma zaraza, ze mi cely den, pri instalacii vsetko fungovalo, a chvilu na to na druhy den je opat rovnaky problem.Ci staci vymenit MB,alebo je to nejaky virus, co prezije aj format C: a robi podobne veci. Za vsetky podnety a rady vopred vsetkym dakujem
Fero11
05.09.08,02:48
1.Skusil by som na cistu particiu nainstalovat XP
2.dal by som tam nejaky slusny antivirak (Free je asi najlepsi Avast).
3.Skontrolovat konektory RJ45 hlavne na kabloch
4.Update ovladacu pre LAN kartu
Lubk0
05.09.08,05:38
A hlavne by som tam dal nejaku poriadnu sietovu kartu. Napriklad 3COM, i ked su drahsie, vydrzia vsetko a maju bez konkurencny support...

Fero

1. To mu asi nepomoze, ked urobil full format C a stale mu to nejde :)
2. Ten antivirak si tam daj NOD 32, ale pochybujem ze nejaky vyrus prezil full format...NOD 32 mas na 30 dni zdarma, tak to vyskusaj.
3. Konektory RJ 45 nemozu nic sposobit s touto sietovou kartou, sposobili by maximalne hlasku sietovy kabel odpojeny
4. Update ovladacu odporucam aj ja. Najdy si typ karty, zavitaj na stranku, napriklad msi, a v polozkach support najdi ovladace pre danu dosku, a odtial vyber ovladace pre sietovku. Alebo si zisti aka konkretna sietovka je na doske zabudovana, a sitahni driver od nich. Predpokladam ze to bude na 99 percent REALTEKa, a ta ma ovladacov po nete jak nas*anych...


ked chces uplne naformatovat disk, existuje este aj program LOW FORMAT. Stiahnes z netu, das na bootovacu disketu, a spravi ti to taky format, jak ked si ten disk kupil. Nebude v NTFS ani vo FAT32, bude to unpartionable space... :) Jedine riziko je to, ze ked ty padne elektrika pocas toho formatovania, zevraj disk mozes zahodit :) Este sa mi to nestalo len sa to hovori ...

No a posledny aspekt. Moze byt na hovno aj DOSKA. Ale tu by som riesil ako posledny mozny fakt.

Takisto este zalezi od koho mate net. Pokial mas mikrovlnku nejakeho domaceho dedinskeho providera, moze vam kolovat virus aj vo vasej sieti...
mpca
05.09.08,06:00
"3. Konektory RJ 45 nemozu nic sposobit s touto sietovou kartou, sposobili by maximalne hlasku sietovy kabel odpojeny"

Mno nebol by som si taky isty,, Cez burky mi odisli dokopy 4 sietovky,, Bolo jedno ci je onboard, alebo realtek ci 3com.. :(
Pidgey
05.09.08,06:31
No, antivirak som im tam dal NOD (legal), sietovka je tam naozaj realtek, a kedze som nemal CD k doske, vsetky ovladace som stiahol presne z msi pre tuto dosku.Aj ta druha LAN je realtek, tak skusm aj vymenit za inu , ak sa mi nejaku podari najst. Net maju od T-com , pripojeny su k wifi roteru, nakolko maju doma aj dalsie PC. (router je zabezpeceny 128bit a filtraciu MAC adries)
Neviem ci by to mohlo byt v sietovom kabli, lebo kabel je zastrceny iba do jedneho konektoru, po tych prvych problemoch som uz pouzival iba tu LAN co je v PCI slote,ale vykricnik je pri oboch LANkach.Keby bola burka asi by nesli vobec, resp by tych burok asi muselo byt viac, kedze im to robilo najpv na jednej tej povodnej integrovane, a potom aj na tej druhej.
Kabel asi nebudem vediet skontrolovat , asi im tam dam teda rovno iny kabel a ten ich skusim pouzit inde, resp vyhodim pre istotu.
Virus po sieti asi nie, lebo aj ked maju dalsie PC zapojene do siete, po reinstale (aj pocas) boli vsetky ostatne PC vypnute.
Skusim teda tie veci skontrolovat, prip skusim najst nejaky soft na scan dosky ci je v poriadku (ak take nieco ma MSI najdem).Zatial vdaka
Fero11
05.09.08,08:20
Kabel nemusis vyhadzovat, staci ho premerat a zistis ci je OK, alebo nie. To bola len jedna z moznosti, chyba moze byt samozrejme aj inde;)