Magda
05.09.08,06:40
Prosím o pomoc, SZČO od 1.8.2008 je plátcom DPH. Vystavenú faktúru zapíšem do pohľadávok a tiež do evidencie DPH a to základ dane 5613,40 a DPH 1066,60. Príjmový doklad o zaplatení rozpíšem nasledovne v peňažnom denníku
príjem do pokladne 6680,- SK a zároveň aj úhrada pohľadávky
5613,40 SK do kolonky výrobky a služby POZD
1066,60 Sk do kolonky DPH ako PNZD
je takto zápis príjmového dokladu správny? Ďakujem za kontrolu .
Martin Mocko
05.09.08,04:58
Prosím o pomoc, SZČO od 1.8.2008 je plátcom DPH. Vystavenú faktúru zapíšem do pohľadávok a tiež do evidencie DPH a to základ dane 5613,40 a DPH 1066,60. Príjmový doklad o zaplatení rozpíšem nasledovne v peňažnom denníku
príjem do pokladne 6680,- SK a zároveň aj úhrada pohľadávky
5613,40 SK do kolonky výrobky a služby POZD
1066,60 Sk do kolonky DPH ako PNZD
je takto zápis príjmového dokladu správny? Ďakujem za kontrolu .

Ano - je to správne.
Zitulda
05.09.08,15:22
Prosím poradiť a keď som náhodou svoju otázkuzlezaradil presmerujte ma na danú tému .
Pre bytový dom, som kúpila ešte začiatkom augusta spotrebný tovar v hodnote cca 500.- Sk
Bola som však v nemocnici a po náhlych akútnych dvoch operáciách ešte von nechodím. A tak som do dnešného dňa nemohla bločky zaniesť správcovi na vyúčtovanie. A na dôvažok som dnes zistila, že jeden bloček je už nečitateľný. Ako mám postupovať?,dá sa to ešte odovzdať a čo s nečitateľným bločkom. Už v minulosti s mi stalo, že manžel bloček z opravy zámku vchodových dverí bloku (suma 261.- SK) mi položil k PC. Žiaľ, vnúčik ho odpratal aj s hračkami do krabice a nevedel o tom no a my sme bloček nevedeli nájsť. Po štyroch mesiacoch pri triedení hračiek som ho našla (a dokonca bol viditeľný), u správcu mi bytová referentka uznala, ale na podpis som musela dať vedúcej EU a ona mi ho neuznala. Na dotaz čo teraz mi povedala, že nech pri polročných odmenách za prácu nech si pripočítam uvedenú sumu. Neurobila som to, nakoľko nemohla som pripustiť a krátiť sumu odmien pre ostatných členov výboru samosprávy.
Magda
06.09.08,12:36
Chcela by som vráť k mojej téme príjmový doklad. Ako je to z prijatím zálohy.Aký je správny zápis v peňažnom denníku?
záloha 15 000,- Sk zápis prijatie do pokladne úhrada zálohovej faktúry a zároveň aj záloha pripísaná na danú faktúru, ale ako je to z DPH, zostatok fa.je 10 000,- ako je to aj pri tomto zápise s DPH. SZČO je platiteťom DPH od 1.8.2008. Ďakujem za vysvetlenie a postup účtovania.