bobino38
05.09.08,06:04
Dobrý deň.
Poprosím o nejakú radu, ide o to, že pri pripojení na internet pri zapojení Mágia a internetu mám asi pridelenú pevnú IP adresu a nie dynamickú, niekde som čítal, že zmena je možná len reštartovaním routeru. Je možne aj inak zmeniť IP adresu?..ide o to že chcem sťahovať z rapidshare a inak ako zmenou IP adresy to nejde ak chcem sťahovať viac súborov a platiť rapidshare účet nechcem.
Ďakujem.
Lubk0
05.09.08,05:08
Uz som ty odpisal na spravu :)
Fero11
05.09.08,05:08
Nemam magio, ale co viem z minulosti, tak t-comu sa za staticku IP platil urcity poplatok (mesacne to bolo hmmm nejake tie stovky myslim). bola to nadstandardna "sluzba".
Neviem ako to maju vyriesene z magiom, mozno kde je magio tak davaju staticku IP aby to mali jednoduchsie. Ja nemam magio a staci odpojit net, znova pripojit a IP je zmenena, ale zase ak taham z rapidu, tak pred stahnutim suboru (podla velkosti) musim cakat par minut a rychlost je obmedzena na 100 Kb, cize ide to dost pomali cca 800 kbps, ale hned potom sa da opat po par sek. tahat dalsi subor
Lubk0
05.09.08,05:19
No, staticka IP ADRESA je nadstandardna sluzba kazdeho internetoveho providera.

A vsade sa za nu plati viacmenej rovnako, 100 SK az 119SK :)

A myslim ze on sa nepytal nic o statickej adrese. Ta je skorej na to,aby sa niekto svonku dostal na tvoj PC, alebo ty sam, a nie na to aby mohol stahovat s rapidshare...
bobino38
05.09.08,05:23
No, staticka IP ADRESA je nadstandardna sluzba kazdeho internetoveho providera.

A vsade sa za nu plati viacmenej rovnako, 100 SK az 119SK :)

A myslim ze on sa nepytal nic o statickej adrese. Ta je skorej na to,aby sa niekto svonku dostal na tvoj PC, alebo ty sam, a nie na to aby mohol stahovat s rapidshare...
Dakujem za odpoved, poslal som ti dalšiu otázku:-) ja IP adresu nemám staticku, to ani nechcem kvoli stahovaniu z rapidshare, ale asi sa nevyhnem ani tomu vypínaniu a zapínaniu routera. Tie programy čo si spomínal v odpovedi by som tiež veru nechcel inštalovať, nakolko tomu moc neverím a nechcem v PC nejaké sledovacie svinstvo.
Fero11
05.09.08,05:27
tak, ale toto svonku uz aj mne kole oci :D:D
On chce stahovat z rapidu. Na rapide je najvacsi subor 100MB a ked chce tahat napr 700MB subor, tak musi tahat 7 suborov. Uz som pisal, nieje potrebne cakat, ale rapid obmedzil rychlost (aspon ja som to tak zaznamenal).
bobino38
05.09.08,05:35
tak, ale toto svonku uz aj mne kole oci :D:D
On chce stahovat z rapidu. Na rapide je najvacsi subor 100MB a ked chce tahat napr 700MB subor, tak musi tahat 7 suborov. Uz som pisal, nieje potrebne cakat, ale rapid obmedzil rychlost (aspon ja som to tak zaznamenal).

Rapidshare obmedzil rýchlosť sťahovania pri službe FREE, to viem, bohužial, musim teda pri sťahovaní väčších súborov meniť IP adresu a čakať dlhšie kým sa mi stiahne 100MB súbor, mne to sťahuje 50kB, inak mám pripojenie 2MB.
mpca
05.09.08,05:53
mimotemy Pri stahovani z rapidu cca 200mb denne cez free sa da prezit,, ale mam staticku IP (ISP ju dava automaticky,cela obec ma zvonku jednu IP)takze niekedy je problem stihanut nieco z rapidu,,, vzdy vypisovalo ze prave stahujem :D,, pozrel som si ceny premium acc a nevahal som na pol rok zakupit. A optom uz len nahadzal linky do FlashGetu a rano so msa tesil zo stiahnutych 4GB :)
Orim
06.09.08,17:14
No neviem čím to je ale v poslednej dobe ( asi 1 mesiac) nemám problém so sťahovaním z rapidu.
Po stiahnutí asi za 2 minúty môžem ťahať znovu.
Fero11
06.09.08,17:26
No ask som pisal, bez zmeny IP sa da tahat po odpocitani cca par sek. podla velkosti tahaneho suboru, ale je obmedzena rychlost. (nejde tahat sucastne 2 subory)