Mahulka
05.09.08,08:20
Prosím o radu - účtovanie ukončenia činnosti s.r.o. Kde by som to našla, keď nejde o likvidáciu konkurzom, ale o skončenie podnikania. Ďakujem
ROBOTA
27.10.08,20:50
Tvoj dotaz bol síce podaný už dosť dávno, ale našla som ho až dnes, keď aj ja hľadám riešenie toho istého problému - ukončenie činnosti s.r.o. bez likvidácie. Už som urobila všetko, čo sa dalo : odpredala majetok, vyčistila záväzky aj pohľadávky, získala potvrdenia od SP a ZP o vyrovnaných záväzkoch, zlikvidovala BU,spísala zasadnutie VZ o rozhodnutí ukončenia činnosti k 31.7.2008. Ostávajú mi 3 veci: do 31.10.2008 podať daňové priznanie , vyplatiť zisky - zlikvidovať pokladňu, požiadať o výmaz z obchod. registra ak mi dajú na DU potvrdenie o vyrovnaných záväzkoch.
Nie som si istá v tom, čo so ZI, soc. fondom, rezervným fondom.
Rada by som cedieť ako si si poradila Ty a čo by si mi doporučila. Vopred dík.
Pampie
09.03.09,18:32
Aj ja to práve hľadám. Práve mi jeden klient oznámil, že by chcel skončiť a tiež som sa začala zamýšlať nad tým čo všetko treba spraviť a asi toho bude dosť. On má ešte k tomu nejaké nedoplatky na sociálnom a zdravotnom poistení i na daniach takže to nebude až také jednoduché. A tiež má ešte kadejaký majetok. No horor.
lusil329
20.10.09,09:11
zdravím :)
i mna čaká tento problém, konateľ chce ku koncu roka skončiť činnosť s.r.o.. a vlasy sa mi stavajú dupkom, neviem si ani predstaviť čo ma čaká, nakoľko vzniknú dalšie dve s.r.o.-čky a zrejme sa majtokbude rozdelovať medzi ne...

našli ste niekde usmernenie na čo všetko dať pozor, ako postupovať pri uzatváraní s. r.o., čo s faktúrami, ktoré sú neuhradené? čo s leasingom? a samotné danové priznanie... v živote som takéto dačo nerobila a možno som preto vystrašená viac ako treba, ked neviem čo ma všetko čaká... :(
velmi pekne dakujem za pomoc
psps
08.08.10,08:55
Táto téma zaujíma aj mňa, tu na porade som našla len ukončenie živnosti SZČO, ale ako je to s eseročkou? Ak je tu na porade nejaká téma ohľadom tohoto, navigujte ma, dajte mi typ.
Môj klient nemá ešte podanú žiadosť o ukončenie, ale správí to až nejaké veci ešte vysporiada. Pokladňa je nulová. Bankový účet má ešte aktívny. Všetok majetok má predaný. Záväzky voči SP a ZP vysporiadané. Ukončil posledný pracovný pomer. Ešte mu zostáva podať opravné DP k DPH a doplatiť. A zostanú mu zostatky na účtoch 331 kde sú konateľove nevyplatené mzdy, ďalej 365, kde sú zasa jeho peniaze. Čo s týmito zostatkami?
Potom sú ešte zostatky na účtoch 411,421,428,472 a neviem čo s nimi.
Môžem zostatok z účtu 221 previesť na 365?
Účtovná uzavierka a daňové priznanie sa robí potom k akému dátumu? Predpokladám, že až požiada o ukončenie podnikania, dostane so živnostenského úradu nejaké potvrdenie o ukončení. Je to tak? Potom platí ten dátum ukončenia a k tomu dátumu sa robí aj uzávierka a DP?
Veľmi vás prosím, skúste mi to vy skúsenejší nejako rozpísať. Neviem sa ďalej pohnúť.
psps
10.08.10,17:19
Táto téma zaujíma aj mňa, tu na porade som našla len ukončenie živnosti SZČO, ale ako je to s eseročkou? Ak je tu na porade nejaká téma ohľadom tohoto, navigujte ma, dajte mi typ.
Môj klient nemá ešte podanú žiadosť o ukončenie, ale správí to až nejaké veci ešte vysporiada. Pokladňa je nulová. Bankový účet má ešte aktívny. Všetok majetok má predaný. Záväzky voči SP a ZP vysporiadané. Ukončil posledný pracovný pomer. Ešte mu zostáva podať opravné DP k DPH a doplatiť. A zostanú mu zostatky na účtoch 331 kde sú konateľove nevyplatené mzdy, ďalej 365, kde sú zasa jeho peniaze. Čo s týmito zostatkami?
Potom sú ešte zostatky na účtoch 411,421,428,472 a neviem čo s nimi.
Môžem zostatok z účtu 221 previesť na 365?
Účtovná uzavierka a daňové priznanie sa robí potom k akému dátumu? Predpokladám, že až požiada o ukončenie podnikania, dostane so živnostenského úradu nejaké potvrdenie o ukončení. Je to tak? Potom platí ten dátum ukončenia a k tomu dátumu sa robí aj uzávierka a DP?
Veľmi vás prosím, skúste mi to vy skúsenejší nejako rozpísať. Neviem sa ďalej pohnúť.
Prosím. Budem vďačná za každú informáciu.