marian-marian
05.09.08,08:56
Viete mi poradit ? S druzkou mame spolocne dieta,ale niesme spolu zosobaseny.Pracujem na dohodu a neviem ci si mozem uplatnit u zamestnavatela narok na danovy bonus.vopred vdaka
babi2
05.09.08,07:06
Nárok na daňový bonus na dieťa máš ak s ním žiješ v spoločnej domácnosti, teda nie je podmienka byť manželmi.
veronikasad
05.09.08,07:12
Viete mi poradit ? S druzkou mame spolocne dieta,ale niesme spolu zosobaseny.Pracujem na dohodu a neviem ci si mozem uplatnit u zamestnavatela narok na danovy bonus.vopred vdaka
Ak žiješ s dieťaťom v spoločnej domácnosti a tvoj príjem z dohody dosahuje 1/2 min.mzdy /t.č. 4050sk, môžeš si uplatniť u zamestnávateľa daňový bonus podpísaním Vyhlásenia ... Treba priložiť rodný list dieťaťa - pri veku nad 16 rokov aj potvrdenie o návšteve školy
marian-marian
05.09.08,10:58
veronika dakujem za infosku
marian-marian
05.09.08,10:59
a sorry zabudol som na babi2 dik
Getiška
05.09.08,11:02
Píšeš, že pracuješ na dohodu.Pokiaľ viem, iba zamestnanci vypisujú vyhlásenie, kde je uvedené o.i., že žiadaš o daňový bonus. Ak si zamestnanec, nie je problem.
Zoltán Kovács
05.09.08,11:19
Píšeš, že pracuješ na dohodu.Pokiaľ viem, iba zamestnanci vypisujú vyhlásenie, kde je uvedené o.i., že žiadaš o daňový bonus. Ak si zamestnanec, nie je problem.

Aj dohodár môže mať podpísané vyhlásenie.