slnecnicaa
05.09.08,09:09
Zo stavebneho uradu (obecny urad) nam prislo oznamenie o zacati stavebneho konania - plynofikacia novostavby rodinneho domu - tyka sa to nasho suseda vedla nas. on si podal navrh na jeho vydanie 12.8. vydali ho 20.8. ale najvacsia sranda na tom je, ze tie plynove skrinky robili okolo 27.7. Otazka je, ci sa musi ziadat o vydanie staveb. povolenia na osadenie plynovej skrinky? Lebo ked plynari robili skrinku jemu, tak ju urobili aj nam a dalsim 3 susedom. My sme o SP neziadali (zatial). a ked sme sa na obci pytali, ci to musime ziadat aj pri elektrike a vode, tak povedali ze nie. Teraz nevieme co mame robit - dat dodatocne ziadost o vydanie SP alebo sa na to vyklaslat?
mlaco
05.09.08,09:33
Noo, vobec sa v tomto nevyznam, ale aby som aspon pomutil vodu :-)

Je mozne ze postavenie skrinky v plote nepotrebuje stavebne povolenie/ohlasenie. A je mozne ze kopanie ryhy pre plynovod ho uz potrebuje.
No a taktie je mozne ze stav. povolenie na DOM ako taky zaroven moze znamenat aj povolenie vykopu pre plynovod (toto som si nie isty, ale nieco takeho som zacul).

A pridam moju otazku: uvazovane plynove potrubie ide priamo popod dva asi 8m vysoke smreky, ktore mame v zahrade. Inak ist potrubie ani nemoze - bolo by prilis blizko domu. Treba ich vytat?
wagner
05.09.08,12:18
Teda podľa mňa a stavebného zákona sú prípojky drobnou stavbou,

7) Za drobné stavby sa považujú aj

a) stavby organizácií na lesnej pôde slúžiace na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 30 m2 a výška 5 m, napríklad sklady krmiva, náradia alebo hnojiva,
b) oplotenie,
c) prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,
d) nástupné ostrovčeky hromadnej verejnej dopravy, priechody cez chodníky a na susedné pozemky, priepusty a pod.
willma
05.09.08,12:28
no idem aj trochu vodu pomútiť. Na skrinku s plynárni, ktoré ju osádzali, povolenie dostali pravdepodobne plynárne. Na všetko ostatné čo bude od plynových hodín až po rozvody v dome, gamatky a sporák už musí povolenie vybaviť majiteľ novostavby. Môj názor.
yoyo74
06.09.08,09:02
Vyzera to tak ze v povodno stavebnom povoleni nemal sused zahrnutu plynofikaciu rodinneho domu. Teda pri jeho stavbe sa s nou neratalo (to vie sused). Musel podat potom aj ziadost na plynofikaciu RD, ale toto by malo byt sucastou/doplnenim povodneho stavebneho povolenia. Stavebny urad zrejme rozhodol, ze vypise nove stavebne konanie. Z mojich skusenosti je to od uradu k uradu ine a mozno ani sused nevedel ze plynofikaciu ma v povodnom stavebnom povoleni zahrnutu. Odporucam ist na stavebny urad, ale malo by to byt ak ze uz pri projekte RD by malo byt jasne ci bude RD elektrifikovany aj plynofikovany na zaklade projektu pripojok a osadenia domu s jeho napojenim na IS. Elektrifikaca a plynofikacia je potom sucastou stavebneho povolenia k stavbe RD. Ak treba potom v ramci proipojok nieco kopat na verejnom priestranstve to sa vybavuje ziadostou na stavebnom urade zvlast. Niekedy/vacsinou si to uz vybavi priamo fimra ktora pripojku realizuje, ci uz elektricku alebo plynovu. Ak chces ale nieco kopat na verejnom priestranstve v ramci vystavby ty, musis mat povolenie.
nikanaj
06.09.08,17:18
k plynofikacii je nutne stavebne povolenie. a myslim, ze aj na osadenie skrinky je nutne stavebne povolenie, ved ju usadzaju do zeme....teda tie nozky a rury...
yoyo74
07.09.08,09:16
Treba stavebne povolenie ale nie separatne, to by tych stavebnych povoleni bolo vydavanych pomerne vela. Ved aj na elektriku sa osadza elektricka skrinka.... a su tam nozky a rury. Plynofikacia by mala byt sucastou stavbneho povolenia, kde je vsetko rozpisane .. teda vsetko coho sa stavebne povolenie tyka. Ja osobne som dostal stavebne povolenie na plynofikaciu v stavebnom povoleni na vystavbu RD...
wagner
07.09.08,14:29
Stavebný zákon jednoznačne špecifikuje, že je to drobná stavba - viď príspevok č.3. Preto neviem čo tu básnite o stavebnom povolení. Čo tak naštudovať si stavebný zákon? Alebo aspoň predchádzajúce príspevky?
yoyo74
08.09.08,11:32
Pisem tu o svojich skusenostiach, ktore by mohli pomoct: NEMUSIS DAVAT ZIADNU OHLASKU NA DROBNU STAVBU AK JE PLYNOVA PRIPOJKA SUCASTOU STAVEBNEHO POVOLENIA (je tam spomenuta plynofikacia, resp. elektrifikacia). To je cele a myslim ze je to aj pripad prispievatela, resp,.zakladatela tejto temy, takze tak