scan1
05.09.08,09:28
Dobrý deň,
prosím vás o radu. Keď pošlem žiadosť na mestský úrad o poskytnutie dokumentácie k vodovodnej a kanalizačnej prípojke ktorej majiteľom je mesto do koľkých dní mi má byť poskytnutá odpoveď. Zákon o slobodnom prístupe k informáciám hovorí ,že lehota na odpoveď je 7 dní + 8 dní v opodstatnených prípadoch, ale neviem či nejaký iný zákon nehovorí niečo iné.

Ďakujem
hanelie
05.09.08,08:08
akákoľvek dokumentácia nie je predmetom zákona o slobodnom prístupe k informáciam

predmetnú dokumentáciu možno získať pokiaľ si beriete do nájmu / resp iný zmluvný vzťah / mestský pozemok
scan1
05.09.08,08:36
Asi sa musím vyjadriť presnejšie. Staviame dom a potrebujeme sa pripojiť už na existujúcu vodovodnú a kanalizačnú prípojku. Vodárenská spoločnosť nám dala vyjadrenie ,že majiteľom sietí je mesto a jej neodovzdlo dokumentáciu, tak sa máme so žiadosťou o
upresnenia týchto prípojok obrátiť na mesto. Keď sme kupovali pozemok od mesta v cene boli zahrnuté aj predmetné prípojky, len na pozemku je problém ich nájsť. A od žiadosti už uplynulo 30 dní a nám stojí stavba. Musí byť niekde upravené do koľkých dní je mesto povinné odpovedať, alebo ja už neviem čo mám robiť...
Chobot
05.09.08,08:51
Asi sa musím vyjadriť presnejšie. Staviame dom a potrebujeme sa pripojiť už na existujúcu vodovodnú a kanalizačnú prípojku. Vodárenská spoločnosť nám dala vyjadrenie ,že majiteľom sietí je mesto a jej neodovzdlo dokumentáciu, tak sa máme so žiadosťou o
upresnenia týchto prípojok obrátiť na mesto. Keď sme kupovali pozemok od mesta v cene boli zahrnuté aj predmetné prípojky, len na pozemku je problém ich nájsť. A od žiadosti už uplynulo 30 dní a nám stojí stavba. Musí byť niekde upravené do koľkých dní je mesto povinné odpovedať, alebo ja už neviem čo mám robiť...

Myslím, že nemusí. Veď neide o reklamáciu ani o slobodný prístup k informáciám. J aby som skúsil osobne zájsť na úrad a vybaviť to na mieste osobne.
scan1
05.09.08,09:37
Na úrad sme zašli ako prvé, ale viazne tam komunikácia, lebo tvrdia, že ten pán čo mal na starosti výstavbu tam už nepracuje a nikto nevie kde je dokumentácia. Preto vodárenská spoločnosť neuzavrela s mestom zmluvu o prevádzkovaní týchto prípojok.
Nám nezostane asi nič iné len zaplatiť báger a kopať a kopať až kým niečo nenájdeme. Len problém je v tom, že mi sme už v cene pozemku zaplatili za prípojky a teraz budeme platiť ešte raz za ich nájdenie.

Ďakujem za snahu o pomoc

pekný deň
hanelie
05.09.08,10:18
vodárenská a kanalizačná spoločnosť disponuje takými prístrojmi, ktorými je možné zistiť kadiaľ vedie prípojka