Martin Mocko
05.09.08,09:42
Ahoj poraďáci.

Máme tu stránku, pomocou ktorej si navzájom pomáhame. Ako sa vraví..v jednoduchosti je krása. Nie len Richard, ale i ostatní poraďáci takmer stále nabádajú k udržaniu poriadku na PORADE. Existuje etika, existuje vyhľadávanie tém, existujú dokumenty a mnoho iných funkcií.
Zamýšľam sa nad tým z ktorejkoľvek strany a stále neviem pochopiť, prečo mnohí pri zadávaní novej témy nevedia najprv jednoducho skúsiť vyhľadávanie, či sa spomínané téma už nenachádza na porade a jednoducho sa spýtať v pokračovaní témy..prípadne prečítať príspevky - možno nájdem hľadanú odpoveď. Viem, že pýtať sa je jednoduchšie - ale takýmto spôsobom tu naozaj narobíme neuveriteľný neporiadok a čí ďalej..tým bude horšie na porade nájsť nejakú informáciu.
Čo ma hnevá ale neuveriteľne viac, sú témy s názvom "Prosím o radu", "Poraďte mi prosím" alebo "Čo mám robiť"...a to nehovorím ešte podobný názov "vykričaný" veľkými písmenami... (bod 20 etikety) (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)

Ja osobne navrhujem, aby sme na podobné názvy témy jednoducho nereagovali a pokiaľ MOD(erátor) stíha, aby boli podobné témy uzatvorené - prípadne zmazané!
Chobot
05.09.08,08:11
Ahoj poraďáci.

Máme tu stránku, pomocou ktorej si navzájom pomáhame. Ako sa vraví..v jednoduchosti je krása. Nie len Richard, ale i ostatní poraďáci takmer stále nabádajú k udržaniu poriadku na PORADE. Existuje etika, existuje vyhľadávanie tém, existujú dokumenty a mnoho iných funkcií.
Zamýšľam sa nad tým z ktorejkoľvek strany a stále neviem pochopiť, prečo mnohí pri zadávaní novej témy nevedia najprv jednoducho skúsiť vyhľadávanie, či sa spomínané téma už nenachádza na porade a jednoducho sa spýtať v pokračovaní témy..prípadne prečítať príspevky - možno nájdem hľadanú odpoveď. Viem, že pýtať sa je jednoduchšie - ale takýmto spôsobom tu naozaj narobíme neuveriteľný neporiadok a čí ďalej..tým bude horšie na porade nájsť nejakú informáciu.
Čo ma hnevá ale neuveriteľne viac, sú témy s názvom "Prosím o radu", "Poraďte mi prosím" alebo "Čo mám robiť"...a to nehovorím ešte podobný názov "vykričaný" veľkými písmenami... (bod 20 etikety) (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)

Ja osobne navrhujem, aby sme na podobné názvy témy jednoducho nereagovali a pokiaľ MOD(erátor) stíha, aby boli podobné témy uzatvorené - prípadne zmazané!

Na jednej strane máš pravdu, ale treba chápať aj tých nováčikov. Niekto potrebuje radu a pomoc, ale nemá čas jeden deň študovať všetky podmienky stránky a vyhľadávať, najmä ak sa vo vyhľadávaní na tejto stránke nevyzná. Mazáci už vedia, ako vyhľadávať, niektorí si pamätajú, že taká téma už bola.

Preto treba týchto nováčikov, čo urobili z nevedomosti prehmat usmerniť. Mnohí z nich to rýchlo pochopia, prispôsobia sa fóru a stanú sa riadnymi členmi. Preto netreba hneď byť tak prísny a ignorovať ich príspevky, len preto, že nevedomky porušili etiketu. Ak sa pýtajú na ničo, čo už bolo diskutované, ja ich vždy usmerním na tú tému a poučím ich o vyhľadávaní. Niektorí sa urazia, ak ich upozorníme, ale tí rýchlo stratia záujem o stránku.

Takže nemôžem podporiť poslednú vetu tvojej výzvy. Veď ak sa zadá duplicitná otázka, nie je problém pre moderátora spojiť tie dve témy dokopy a bude z toho jedna ucelená téma. Treba k tomu len podporu ostatných členov, aby takéto veci nahlasovali moderátorom a administrátorovi, lebo ani títo, čo Poradu "upratujú" nemajú čas čítať všetky témy a všetky príspevky.

A s tými názvami "Prosím radu" - aj mňa to irituje, ale pokiaľ mám moderátorské práva v tej sekcii, tak jednoducho názov témy zmením. Ak nie, tak tému nahlásim príslušnému moderátorovi, aby názov zmenil on. Aj ty máš možnosť nahlásiť tému/príspevok a požiadať o zmenu názvu témy. Zmena názvu je záležitosť 5-10 sekúnd.
Martin Mocko
05.09.08,08:41
Čakal som práve tvoje vyjadrenie k téme. Ak máš chuť a čas sa zaoberať spájaním, premenovávaním a upravovaním tém...tak je to OK. Tento systém, ktorý som opísal poznám z jednej inej konferencie, ktorá sa zaoberá niečim iným. Avšak moderátori vystupujú ďaleko tvrdšie proti porušovaniu pravidiel na konferencií. A musím uznať, že to v značnej miere pomáha nie len poriadku ale i ostaným účastníkom, pretože ďaleko jednoduchšie nájdu informáciu, ktorú hľadajú.

Tou poslednou vetou som narážal hlavne na témy s nezmyselným názvom...
Pokiaľ užívateľ zle zaradí prípadne vytvorí duplicitné vlákno..ešte sa to dá "prežuť"

Edit:
O tomto hovorím:
Zadávateľ/ka tejto témy
http://www.porada.sk/t89639-dan-z-urokov.html
Má 40 zadaných tém na porade - z toho 17 názvov je vykričaných veľkými písmenami.

Ďalší:
Táto téma
http://www.porada.sk/t86302-prosim-o-radu.html
...s duchaplným názvom zaradená v sekcii "Treba zažiť"
iriska
05.09.08,11:05
Ak sa môžem pridať - aj ja som už mala jednu svoju tému premenovanú (myslím, že nemala až tak príliš nezmyselný názov, aj som ju dala do správnej sekcie) a potom mi teda asi 2 dni trvalo, kým som ju našla, aby som si vôbec mohla prečítať odpoveď :(
Chobot
05.09.08,11:26
Ak sa môžem pridať - aj ja som už mala jednu svoju tému premenovanú (myslím, že nemala až tak príliš nezmyselný názov, aj som ju dala do správnej sekcie) a potom mi teda asi 2 dni trvalo, kým som ju našla, aby som si vôbec mohla prečítať odpoveď :(

Treba sa len naučiť pracovať so stránkou. Veľmi ľahko nájdeš svoje príspevky, ak si zobrazíš svoj profil a tam je odkaz na "Nájsť všetky príspevky od iriska (http://www.porada.sk/search.php?do=finduser&u=6020)" a tam si nájdeš všetky svoje príspevky, aj keby bolo presunuté alebo premenované.
kergulaan
05.09.08,13:26
No --- kazda palica ma dva konce, iba klobasa jeden ....
Jasnacka, da sa suhlasit so slovami predpisatela (mnou odvodene od slova predrecnik) o zahlcovani porady novymi a novymi temami. No na druhu stranu - je to porada, to znamena opytam sa a ak vedie poradia.
Keby to bolo podla navrhu predpisatela, iba o vyhladavani v starych temach, tak je porada nanic a zacni hladat rovno na nete a nemusis sa otravovat pisanim otazky. To ze kym dany problem nastudujes, ak sa ti to vobec podari stratis more casu je jasne.
Takze by bol vhodnejsi nejaky rozumny kompromis, pozriet si temy a ak to do 15 min nenajdem tak napisem.
Vyhladavanie - ono je niekedy tazke pre ludi (mna nevynimajuc) najst klucove slova k danemu problemu, najma ak o danej problemetike nemas prehlad, aby ti vyhladavac nasiel co potrebujes. A zase je to o case a hladani a skusani.
kergulaan
05.09.08,13:27
Este by som si dovolil citovat admina Richarda:
Návrhy a pripomienky prosím píšte ako samostatné témy v časti "Ohlasy". Každý návrh a pripomienka bude teda "rozoberaná" samostatne, čo umožní lepšiu preľhadnosť a prístup k nim.
Za všetky doterajšie a budúce návrhy a pripomienky ĎAKUJEME!

:confused:
arizona
05.09.08,13:41
Prispejem aj ja svojou skúsenosťou.
Moja úplne prvá otázka v porade bola, že som sa pýtala na radu ohľadom trávnika."Pekne podľa pokynov" som si dala najskôr vyhľadaťslovo "trávnik", podľa mňa v logicky zaradenej sekcií: záhradka. Nenašlo mi nič. Tak som založila novú tému s názvom Trávnik. Po asi 2-3 mesiacoch som našla tému ,dávnejšie založenú,s rovnakým názvom Trávnik-ibaže v sekcii : domácnosť.Možno sa tiež starší poradáci hnevali,že sa opakuje téma...ale:confused:


Alebo napr. vtipy-nachádzajú sa v téme srandičky v poradáckej kaviarni,ale aj v kultúre-vtipy o blondínkach.
- v téme : nováčikovia,predstavte sa ,často bývajú aj otázky a odpovede odborného charakteru.
- skomolené názvy tém a preklepy.Tiež jedna téma v por. kaviarni,druhá v kultúre...

A mohla by som pokračovať.

Aj ja neraz hľadám nejakú tému a vyhľadávam a vyhľadávam.:rolleyes: Niekedy aj nenájdem...A to som už veru fúru hodín odsedela pri porade;):D! A čo potom občasní návštevníci?

Rada by som sa spýtala, či na porade existuje aj nejaký "centrálny"( napr. z úvodnej stránky) vyhľadávač, alebo sa dá hľadať iba v jednotlivých sekciách. Ak existuje, prosím poraďte, nemôžem to nájsť. Ďakujem
Monika Kováčová
05.09.08,13:53
ja používam len jeden vyhľadávač, a ten vyhľadáva vo všetkých "šuflíkoch". Je aj na tejto stránke, úplne hore vpravo...

ako zadávam kľúčové slová:

napr. slovo "daňové, daňová, daňový"
vo vyhľadávači zadám "daňov*" bez úvodzoviek, s hviezdičkou

vyhľadávač nájde všetky slová, s koreňom daňov
Chobot
05.09.08,14:13
Rada by som sa spýtala, či na porade existuje aj nejaký "centrálny"( napr. z úvodnej stránky) vyhľadávač, alebo sa dá hľadať iba v jednotlivých sekciách. Ak existuje, prosím poraďte, nemôžem to nájsť. Ďakujem

Ak pozrieš úplne na vrch stránky v pravom rohu je také okienko a vedľa neho hľadať. Ak tam zadáš kľúčové slovo, vyhľadá témy vo všetkých sekciách. Pod ním je text Rozšírené hľadanie (http://www.porada.sk/search.php), ktoré umožňuje upresniť hľadanie (napr. podľa pisateľa príspevku.
arizona
05.09.08,14:20
Ďakujem,ste zlatí!!!!
Už som to našla , vyskúšala a funguje to !
Asi som bola doteraz SLEPÁ, lebo sa vždy trápim a predieram jednotlivými témami:rolleyes::(:mad:
díky.díky.díky.;):)
kukučka
05.09.08,15:25
môžeš sa pozrieť aj do archívu, prístup nájdeš dole na modrej lište v pravo
lenkak
05.09.08,18:03
dá sa vyhľadávať aj v jednotlivých sekciách. Stačí ísť do sekcie v ktorej chceš hľadať, klikneš na hľadať v tejto porade, dokonca aj v konkrétnej téme, stačí kliknúť na hľadať v téme.
Ajuška
06.09.08,07:22
môžeš sa pozrieť aj do archívu, prístup nájdeš dole na modrej lište v pravo
Toto je super. Ďakujem, potiaľto som sa doteraz nedostala...:rolleyes:...