bestcharon
05.09.08,10:29
zdravímVás.mámProblémSoSusedomVzáhradkárskej Kolónii,pretozeSomSiAsi 1m odNashoSpolocnehoPlotaZriadilaKompostoviskoAtymVzn ikolProblematickyStav.SusedMiTvrdi,zeMaByťVoVzdia lenosti 2,5 m.chcelaBySomZistit,ciExistujeNejakaZakonnaNorma,k toraPojednavaOtychtoVzdialenostiach?dakujem
slecna
05.09.08,08:55
No je mi to luto nepoznam presne ten paragraf ale sused ma pravdu.
Ja idem stavat a na toto ma upozornovali ze mam zo stavbou pocitat tak aby vzdialenost od susedom nebola menej ako 2.5 metra!!!
willma
05.09.08,09:07
mal by to byť stavebný zákon
Barbara
05.09.08,09:07
pogy
16.09.08,06:27
Ale tu sa jedna o kompostovisko, a nie obytný dom. Kompostoviko má výšku tak 1 meter a nemôže nijak tieniť obytnej zóne, ani nema okna. My tiež planujeme dať kompostovisko dozadu záhrady k susedovmu plotu.
Otázka : je kompostovisko stavba?
A čo stromy a kríky nevie mi niekto poradiť ako je s nimi ako ďaleko ich sadiť od suseda?
iriska
16.09.08,06:35
Hmm, tu sa mi natíska otázka. Ty máš problém so susedom alebo sused s tebou? Mne keby sused urobil hnoj rovno vedľa altánku (hoci je to aj 1m za jeho plotom), tiež by som nebola tým nadšená. Asi.
arizona
16.09.08,10:08
zdravímVás.mámProblémSoSusedomVzáhradkárskej Kolónii,pretozeSomSiAsi 1m odNashoSpolocnehoPlotaZriadilaKompostoviskoAtymVzn ikolProblematickyStav.SusedMiTvrdi,zeMaByťVoVzdia lenosti 2,5 m.chcelaBySomZistit,ciExistujeNejakaZakonnaNorma,k toraPojednavaOtychtoVzdialenostiach?dakujem
Píšeš, že je to záhradkárska kolónia. Takže predpokladám, že je to záhrada,vedľa záhrady. Takže sused asi nemá inú možnosť,vžda bude pri niekoho plote.
Pokiaľ si nezmýli sused kompostovisko so smetiskom a bude ho udržiavať,asi nenerobíš nič. Námietky by si mohol mať, keby mu kompost zapáchal a vadil by Vám tak po pohybe v záhradke.
arizona
16.09.08,10:14
...
A čo stromy a kríky nevie mi niekto poradiť ako je s nimi ako ďaleko ich sadiť od suseda?

Kry nižšieho vzrastu min. 1m od plota(aby si aj Ty mohol okolo nich voľne prejsť napr. pri strihaní)
Vyššie stromy min. 2-3 metre,ale záleží aj,akú korunu budú mať v dospelosti, aby nepresahovali na susedný pozemok.