osh
05.09.08,12:52
Môže si SZČO kúpiť na podnikanie len jedno osobné auto, alebo ich môže mať aj viacej?
DanielaSL
05.09.08,11:02
Môže ak na ne má..len neviem ako potom vysvetlí daňovej kontrole, že načo ich toľko potrebuje. Predpokladám, že sa pýtaš na osobné autá. V prípade , že má napr. obchod a jedno auto má osobné a druhé úžitkové ,tak je to v poriadku.
osh
05.09.08,11:09
Ide o osobné autá. Práve to som chcela vedieť, či môžu mať daniari k tomu nejaké výhrady.
DanielaSL
05.09.08,11:18
Je to na ňom, ako by to obhájil. Je len jeden SZČO..alebo má aj zamestnancov?
Manual
05.09.08,12:32
Ide o osobné autá. Práve to som chcela vedieť, či môžu mať daniari k tomu nejaké výhrady.
Môžeš mať koľko chceš, len aby nenastal problém pri písaní KJ a aby sa nestalo, že ako vodič budeš sedieť naraz vo všetkých troch v rovnakú dobu. Potom nastane problém a "pracné" vysvetľovanie. :)
Paula
05.09.08,12:43
Môžeš mať koľko chceš, len aby nenastal problém pri písaní KJ a aby sa nestalo, že ako vodič budeš sedieť naraz vo všetkých troch v rovnakú dobu. Potom nastane problém a "pracné" vysvetľovanie. :)


+ nákupy poh. hmôt kade-tade, v smere opačnom, než sa pracovná cesta konala:rolleyes: Knihu jázd nech si páni podnikatelia píšu sami. Zopakujem sa: to nie je povinnosť účtovníka.
Manual
05.09.08,12:47
+ nákupy poh. hmôt kade-tade, v smere opačnom, než sa pracovná cesta konala:rolleyes: Knihu jázd nech si páni podnikatelia píšu sami. Zopakujem sa: to nie je povinnosť účtovníka.
... Paulínka i tak še dá.... :)
betka
05.09.08,19:41
Môže si SZČO kúpiť na podnikanie len jedno osobné auto, alebo ich môže mať aj viacej?

Ano, môže mať SZČO viacej vozidiel.
V pondelok používam Jaguár- chodím na školenia
V utorok Rols-Roys- rokovanie s obchodnými partnermi o predaji tovaru, výrobkov
V stredu Trabant- úradné dni orgánov
Vo štvrtok: Mercedes triedy S: nákup tovaru
V piatok: Ferrari Enzo: idem po výpisy z účtu do banky, a odvod PP na účet
V sobotu: NA Mercedes do 3,5 t- vypratanie dvora od kartonov a paliet a príprava pre výkup
V nedeľu: BMW Z8- nákup monterierk v Hypermarkete pre zamestnancov.

:rolleyes:
betka
05.09.08,20:43
Mám čudnú otázku.
SZČO vlastní napr. OA, je zapísaná v TP pod IČO, zaradený v OM. Robí cesťák, ibaže nepíše, že je vodič, pretože nemá vodičák. SZČO rozváža napr. dcéra, tiež živnostníčka.
Je dôležitý vodič? Nemôže DK vyhodiť PHM?
Stefan2005
05.09.08,20:57
Mám čudnú otázku.
SZČO vlastní napr. OA, je zapísaná v TP pod IČO, zaradený v OM. Robí cesťák, ibaže nepíše, že je vodič, pretože nemá vodičák. SZČO rozváža napr. dcéra, tiež živnostníčka.
Je dôležitý vodič? Nemôže DK vyhodiť PHM?

... pokiaľ dcéra fakturuje, alebo aspoň je na dohodu, tak by nemal byť problém... Alebo existuje ešte inštitút vypomáhajúcej osoby :rolleyes: ?
Stefan2005
05.09.08,21:06
mimotemy lebo sme v jednoduchom účtovníctve:
a pokiaľ v dvojosobovej sro sú 4 autá - ako to riešite?
Jedno z riešení je 2 autá zdaňovať mesačne 1% ....