Bionke
03.05.05,09:45
Priliepam Vám vzor súhlasu dotknutej osoby...dúfam že pomôžem...

Pekný deň Vám prajem.
Katka
Jura
03.05.05,08:17
Ďakujeme Ti dobrá duša.
Valika
03.05.05,08:22
Kedy potrebujem mať taký súhlas???
Luna
03.05.05,08:25
Keď používaš osobné údaje zamestnancov napr.pri výpočte mzdy.
alica
03.05.05,08:46
Ako je to s používaním RČ ? - potrebujeme, ho napr. v styku s poisťovňami.
Natinka
03.05.05,09:23
.....a čo keď mám RČ aj v pracovných zmluvách? Musím ich všetky prerobiť a súbory zaheslovať....?
anka1
03.05.05,09:28
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2165

skúste prelistovať dozviete sa viac
nikulik
24.05.05,04:21
Preštudovala som si to tlacivo: Súhlas dotknutej osoby, a mam taku malu podotazocku: Dole sa podpisuje dotknuta osoba, ale preco tam nema miesto na podpis aj spolocnost, ked v strede je veta: "Spolocnost.........tymto prehlasuje, ze osobne udaje uvedene v zivotopise alebo dotazniku dotknutej osoby pouzije len k vyssie uvedenemu ucelu." ????
Dadena
24.05.05,05:40
Ja osobne používam nasledovné tlačivo, ktoré tvorí prílohu. V pracovnej zmluve, v ostatných ustanoveniach vždy píšem, že Súhlas so spracovaním osobných údajov tvorí neoddeliteľnú prílohu pracovnej zmluvy.
nikulik
24.05.05,05:51
Dadenka, dakujem, je to lepsie, takze hore napisem firmu, uplne dole to ostatne o firme a pod nazvom firmy su nejake cudne obrazky,pouzila si nejake ine pismo? co patri tam?? No a nakoniec, to tam podpise zamestnanec, ok?
Dadena
24.05.05,05:58
Pod názvom firmy je nadpis SÚHLAS SO SPRACOVANÍM OSOBNÝCH ÚDAJOV. Asi som použila fonty, ktoré nemáte, ale stačí si to len opraviť. Ináč je to presne tak ako píšete.
nikulik
24.05.05,06:06
dakujem pekne, go to opravit
Katty
24.05.05,06:35
A čo poviete na toto....

Podľa zákona o ochrane osobných údajov §8 ods.2 je možné rodné číslo využiť na účely určenia fyzickej osoby len vtedy, ak jeho použitie je nevyhnutné na dosiahnutie daného účelu spracúvania. Pretože výstupy zo spracovania miezd sú podkladom pre vznik dôležitých a nevyhnutných nárokov zamestnancov zo systému sociálneho poistenia, používanie rodného čísla v takomto prípade je v súlade so zákonom OOU.
Zdôvodnenie: V zmysle §7 ods.3 tohto zákona súhlas FO, o ktorej sa spracúvajú osobné údaje, sa nevyžaduje, ak sa osobné údaje spracúvajú na základe osobitného zákona, ktorý ustanovuje zoznam osobných údajov, účel ich spracúvania, podmienky ich získavania a okruh dotknutých osôb. Dotknutá osoba je vo vašom prípade každý váš zamestnanec. Nie je potrebné, aby ste od všetkých zamestnancov žiadali súhlas na spracúvanie ich osobných údajov, ak ich údaje spracúvate:
- na účely vedenia personálnej a mzdovej agendy v zmysle zákonov súvisiacich s výpočtom miezd,
- na účely evidencie nem.poistenia, dôch. poistenia, poistenia v nezamestnanosti, daňových hlásení a štátnych štatistických zisťovaní v zmysle osobitných zákonov,
- údaje o zamestnancoch nezverejňujete,
- oprávnené osoby zamestnávateľa, ktoré s osobnými údajmi zamestnancov prichádzajú do styku alebo s nimi pracujú, zachovávajú mlčanlivosť.
ALLL
24.05.05,07:18
Suhlasim s Katty.....ze ten suhlas nie je nutny,co sa tyka personalnej agendy...